Home / Tag Archives: dorezuar

Tag Archives: dorezuar

Shkëndija pret Salzburgun, gati të tentojë të pamundurën

Shkëndija e Tetovës do të luajë aktin e dytë të turit të tretë eliminator të Ligës së Kampionëve, teksa në orën 20:15 do të presë në stadiumin “Filipi II” të Shkupit, gjigantët austriakë të Salzburgut.Ndeshja e parë në Austri u fitua pastër dhe thellë, 3-0 nga skuadra vendase, ndërsa kuqezinjtë zhvilluan një lojë të mirë, po treguan shenja të mungesës së eksperiencës dhe u ndëshkuan.Në pamje të parë, sfida e sotme duket si formalitet për tetovarët, por trajneri Qatipi premtoi se skuadra e tij do të bëjë maksimumin për të vënë në vështirësi austriakët dhe për të mos u dorëzuar lehtë.Gjithsesi, edhe në rast eliminimi, Shkëndija do të vijojë aventurën në Play Off-in e Europa Leagues, ku do të ndeshet me skuadrën që do të kalojë nga çifti Cork City-Rosenborg.14 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Video/ Kamera amatore filmon momentin e vrasjes së dyfishtë në “Don Bosko”

Në videon mëposhtë tregohen momenti kur Xhafer Mata ka qëlluar me pistoletë Xhuljeta Çunin, vajzën 19 vjeçare që jetonte në zonën e “Don Boskos”, Tiranë.Në këto pamje të siguruara nga Tv Klan, ora shënon 08:20 dhe shihet se si 31 vjeçari nga Kukësi, me profesion inxhinier, që mban veshur një bluzë të kuqe, lëshon pistoletën në trotuar, pasi e ka qëlluar dy herë të renë, që gjendet e shtrirë në trotuarin e rrugës “Eshref Frashëri”, pak metra larg tij.Disa sekonda më pas ai rrethohet nga policia, në anën tjetër të rrugës. Thirrjeve për t’u dorëzuar iu përgjigj duke qëlluar veten me një plumb në kokë. U dërgua në spital, por disa minuta më vonë ndërroi jetë.The post Video/ Kamera amatore filmon momentin e vrasjes së dyfishtë në “Don Bosko” appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Irlanda i jep 2 javë afat Britanisë për përcaktim të kufirit

Irlanda i ka dhënë Britanisë dy javë kohë për të dorëzuar propozimet e shkruara se si planifikon të vendosë kufirin me të pas Brexit-it. Në të kundërt, do të përballet me dialog, tha ministri i Jashtëm irlandez, Simon Coveney.Kufiri mes të pjesës jugore nën Britani të madhe dhe pjesës tjetër të Irlandës do të jetë i vetmi kufi i Britanisë me Bashkimin Evropian, pas daljes nga blloku.Bashkimi Evropian dhe Irlanda insistojnë që tërheqja nga marrëveshja duhet të mbyllet me një pajtim që garanton se veriu i Irlandës do të funksionojë sipas rregullave të Bashkimit Evropian, në qoftë se ne të ardhmen ndonjë pakt i tregtisë nuk do të shfaqë nevojën e rikonsiderimit të kufijve.(TemA TV)

Lexone

Zbulohet arsyeja e vërtetë, pse protesta mbahet më datën 26 maj

Grigja më në fund ja zbuloi në konfidencë Salianusit, përse protesta mbahet në datën 26 maj.Ajo e zbuloi rastësisht nga Kunati, ndërsa po diskutonin për mbarëvajtjen e saj.-E kemi pak si ters, i tha Grigja.Data 26 maj është ters, se kujton zgjedhjet e 26 majit.-As që i dija fare ato, tha Kunati.Kemi qenë të vegjël atëhere.Babi dhe mami punonin tek VEFA, ne ishim në shkollë dhe si mbaj mend.-Po pra e di që si mban mend, po ja, ky Ben Imami, Kaçi, me këta të tjerët, e kanë marrë për ters.-26 majin e vendosa unë, tha Kunati.Nuk ka lidhje me ato që thua ti. S’ka faj Luli.-Po pse e vendose?-Po një vit më pare, më 26 maj, unë e Luli kemi dorëzuar listën e deputetëve të PD-së.E kishim listën tonë të parë.Është lista që nisi revoltën kundër Lulit.Luli kishte kaq kohë që mendonte si ta zhurmonte këtë datë që të mos kujtoheshin prapë ata të hequrit nga lista e të fillonin avazin.U konsultua dhe me Doktorin.Ai i tha ka vetëm një mënyrë: Luftë.Vetëm lufta i mbulon..

Lexone

Zbulohet arsyeja e vërtet, pse protesta mbahet datë 26 maj

Grigja më në fund ja zuloi në konfidencë Salianusi,t përse protesta mbahet në datë 26 maj.Ajo e zbuloi rastësisht nga Kunati, ndërsa po diskutonin për mbarvajtjen e saj.-E kemi pak si ters , -I tha Grigja. Data 26 maj është ters, se kujton zgjedhjet e 26 majit.-As që I dija fare ato, -tha Kunati. Kemi qenë të vegjël atëhere. Babi dhe mami punonte tek Vefa , ne ishim në shkollë dhe si mbaj mend.-Po pra e di që si mban mend, po ja ky Ben Imami, Kaci, me këta të tjerët e kanë marr për ters.-26 Majin e vendosa unë,- tha Kunati. Nuk ka lidhje me ato që thua ti. Ska faj Luli.-Po pse e vendose?-Po një vit më parë më 26 maj, unë e Luli kemi dorëzuar listën e deputetëve të PD. E kishim listën tonë të parë. Është lista që nisi revoltën kundër Lulit.Luli kishte kaq kohë që mendonte si ta zhurmonte këtë datë që të mos kujtoheshin prap ata të hequrit nga lista e të fillonin avazin. U konsultua dhe me Doktorin. Ai I tha ka vetëm një mënyrë. Luftë. Vetëm lufta I mbulon zullumet. Dhe a..

Lexone

VIDEO: Berlusconi ngacmon live vajzën e koordinatorit të partisë së tij

Silvio Berlusconi kur vjen fjala për femra, nuk përmbahet.Ai ka qenë në një takim në Valle d’Aosta, dhe në fund të takimit, koordinatori rajonal i “Forza Italia”, Massimo Lattanzi, i ka ofruar dy dhurata liderit të parties: një pikturë dhe një kalë tipik qeramike.Dhuratat i janë dorëzuar nga vajza e tij.Duke parë vajzën dhe dhuratat, Silvio u shpreh: “Mund të zgjedh? Sepse unë preferoj atë” (i referohet vajzës).Vajza ka buzëqeshur e sforcuar dhe e sikletosur, për t’u larguar më pas.Berlusconi me sa duket nuk e ka ditur kush ishte ajo, por Lattanzi i ka thënë në skenë “ajo është vajza ime”.Lattanzi e ka kaluar me shaka, duke i thënë Berlusconit “keni gusto të mirë”.(TemA)

Lexone

FOTOT: Berisha “pajtohet” me Salianjin, pasi i nxorri video-skandalin me Grida Dumën

Sali Berisha duket se është “pajtuar” me Ervin Salianjin.Ata janë fotografuar bashkë duke biseduar, pasi kanë dalë nga Kuvendi.Kujtojmë që Sali Berisha është përfolur si njeriu që nxorri video-skandalin e Salianjit me Grida Dumën.Më poshtë, disa foto pikante nga seanca e sotme, në të cilën është kthyer edhe Spartak Braho si deputet, i cili ka marrë mandatin e dorëzuar nga Saimir Tahiri.(TemA)

Lexone

Pritet rihapja e dosjes “Hajdari”, Izet Haxhia kërkesë zyrtare në gjykatë: Gjyqi ndaj meje i padrejtë

Izet Haxhia ka dorëzuar sot zyrtarisht kërkesën për rigjykim në gjykatën e Tiranës duke pretentuar se procesi ndaj tij ka qenë i padrejtë.I dënuar në mungesë me 25 vjet burg, ish-truproja i Sali Berishës depozitoi në gjykatën penale të Tiranës kërkesën ku ndër të tjera shkruan: “Dua te rigjykohem, pasi procesi ndaj meje ka qenë i padrejtë dhe në mungesë”.Kërkesa e Haxhisë do te hidhet në short nga gjykata dhe shqyrtimi kërkesës pritet të bëhet brenda 1 jave dhe më pas do të caktohen seancat.Rruga e ndjekur, rihap dosjen “Hajdari”, e cila konsiderohet edhe si krimi i shekullit në Shqipëri. (TemA)

Lexone

Vllaznia drejt rënies nga kategoria, nuk ka fitues në Kukës

Vllaznia zhgënjeu sërish në transfertën e sotme ndaj Partizanit, ku u mposht me rezultatin 2-0 dhe me shumë gjasa do të jetë skuadra që do të shoqërojë Lushnjën në Kategorinë e Parë.Shkodranët u shfaqën sërish të dorëzuar dhe pa aspak grintë e ide, duke mos arritur të rrezikojnë portën e Alban Hoxhës, ndërsa pësuan edhe dy gola naivë për një mbrojtje me eksperiencë në Superiore.Nga ana tjetër llogaritë e shkodranëve u komplikuan edhe më tej, pasi Teuta fitoi në Korçë me rezultatin 1-3, përballë një Skënderbeu që e ka mbyllur sezonin, ndërsa Kamza triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Flamurtarit.Nuk pati fitues në sfidën për vendin e dytë, mes Kukësit dhe Luftëtarit, pasi dy skuadrat u ndanë në barazimin 2-0. Irakli Dzaria shënoi dy herë për vendasit në pjesën e parë, por gjirokastritët reaguan në pjesën e dytë, duke barazuar me golat e Lamçes dhe Ferreirës.Laçi nuk diskutoi 3 pikët në sfidën ndaj Lushnjës, të cilën e fitoi 3-1 falë golit të Shtubinës dhe dopietës së Reginald..

Lexone

Partizani fundos Vllazninë, fitojnë Teuta dhe Kamza

Vllaznia zhgënjeu sërish në transfertën e sotme ndaj Partizanit, ku u mposht me rezultatin 2-0 dhe me shumë gjasa do të jetë skuadra që do të shoqërojë Lushnjën në Kategorinë e Parë.Shkodranët u shfaqën sërish të dorëzuar dhe pa aspak grintë e ide, duke mos arritur të rrezikojnë portën e Alban Hoxhës, ndërsa pësuan edhe dy gola naivë për një mbrojtje me eksperiencë në Superiore.Nga ana tjetër llogaritë e shkodranëve u komplikuan edhe më tej, pasi Teuta fitoi në Korçë me rezultatin 1-3, përballë një Skënderbeu që e ka mbyllur sezonin, ndërsa Kamza triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Flamurtarit.Nuk pati fitues në sfidën për vendin e dytë, mes Kukësit dhe Luftëtarit, pasi dy skuadrat u ndanë në barazimin 2-0. Irakli Dzaria shënoi dy herë për vendasit në pjesën e parë, por gjirokastritët reaguan në pjesën e dytë, duke barazuar me golat e Lamçes dhe Ferreirës.Laçi nuk diskutoi 3 pikët në sfidën ndaj Lushnjës, të cilën e fitoi 3-1 falë golit të Shtubinës dhe dopietës së Reginald..

Lexone