Home / Tag Archives: dorezohet

Tag Archives: dorezohet

Dorëzohet Reali, Neymar qëndron te PSG-ja

Media pranë Realit të Madridit, ‘Marca’ ka dhënë një lajm mjaft të rëndësishëm sa i përket zhvillimeve të merkatos së kësaj vere. Ajo ka raportuar se Neymar ka vendosur përfundimisht të vijojë eksperiencën e tij në Francë te PSG-ja, duke refuzuar t’i bashkohet Realit.Madrilenët prej kohësh kishin hedhur sytë nga braziliani, të cilin e shikonin si e tashmja, por edhe e ardhmja e sulmit, kur Ronaldo të tërhiqet, dhe ishin gati të paguanin shifra stratosferike për kartonin e tij.GJithsesi tashmë Neymar ka vendosur të qëndrojë ende në Paris dhe këtë ia ka komunikuar edhe trajnerit të ri të PSG-së, Thomas Tuchel, në një komunikim që kanë pasur gjatë ditës së djeshme.22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Video/ Qeni kundër ujkut në betejë, ja kush fiton

Përherë ka ekzistuar një luftë midis këtyre dy gjallesave të fuqishme, ujkut dhe qenit, por asnjëherë nuk është përcaktuar një fitues.Në videon më poshtë, shfaqen disa qenë, pesë prej të cilëve luftojnë kundër ujkut, i cili jo vetëm që nuk dorëzohet, por edhe u shpëton atyre.Megjithatë, qentë në fillim tregohen mjaftë të guximshëm ndaj tij edhe pse ky i fundit me dinakërinë e tij, iu shpëton mbase edhe duke i frikësuar.The post Video/ Qeni kundër ujkut në betejë, ja kush fiton appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Sali Berisha” i dorëzohet ambasadorit Lu: Ti e ke çelësin e prangave…

Humori me “peshq te medhenj” ka nisur te startoje dhe ne televizionet shqiptare.“Aktori i Portokalli-së”, Rezart Veleshnja, i veshur nën petkun e rolit të Sali Berishës, ka publikuar një foto teksa shihet në krah të ambasadorit Donald Lu.“Se ti e ke celsin e prangave!!! Ne portokalli kete te djele ambasadori Donald Lu!”, shkruan ai në diçiturën e kësaj fotoje komike, ndërsa Lu shihet duke qeshur, teksa Rezi “i është dorëzuar”.Pritet të shohim transmetimit e së dielës për të ndjekur skeçin që kanë përgatitur këtë javë, ndërsa situata politike mbetet “e nxehtë”.

Lexone

Maqedonia e zhytur në krizë – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kur Maqedonia ndodhet ne udhëkryq, ne mesin e nje krize politike dhe institucionale, saktësisht tre muaj pas mbajtjes se zgjedhjeve pa qeveri, mediat ne vend njoftojnë se presidenti Ivanov do te zhvilloje nje vizite 10 ditore ne Australi, duke nisur nga data 24 mars deri …

Lexone