Home / Tag Archives: domateve

Tag Archives: domateve

Ta hash bio si Linda Morina!

Personazhi i Linda Morinës është kthyer viral për shkak të stilit të saj të jetesës dhe fotove që poston në rrjetet sociale.Ajo ka postuar foto nga fshati në të cilin jetonte, maj çatie, në kopsht me domate e kastraveca, në krevat etj, kanë qenë disa nga fotot e Linda Morinës.Por duket se Linda e do shumë ushqimin bio, në fotot më poshtë ajo shihet mes kastravecëve, domateve, e limonëve bio nga kopshti i saj.Kështuqë nuk keni ça ti shani Lindës ajo ha bio dhe bukurinë e ka bio./zoneeliere.alThe post Ta hash bio si Linda Morina! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

15 mijë rrënjë kanabis mes domateve, droni i “bën gjëmën” trafikantit

Kishte fshehur me mijëra rrënjë kanabis në një serë domatesh, por një trafikant në Itali e ka gjetur veten në telashe pas filmimit nga një dron.Në Ragusa të Italisë është sekuestruar në total 6 mijë kg drogë, me një vlerë që shkon në 1 milionë euro, falë përdorimit të dronit.Mediat italiane shkruajnë se trafikanti kishte fshehur 15 mijë bimë kanabis mes domateve të kultivuaraHetimet nisën pas sinjalizimeve se nga disa plantacione vinte erë e fortë marijuane dhe për të identifikuar zonën, karabinierët përdorën dronin.Plantacioni i kanabis ishte në një serrë rreth 3500 m2, dhe gjatë operacionit u arrestua Carmelo Gurrieri, 53 vjeç, i hetuar për kultivim marijuana.

Lexone

Hormone, apo domate?! (FOTO)

E kuqja nga jashtë mund t’ju gënjejë. Dhe nuk është hera e parë. Në qytetin e Vlorës, rast i denoncuar në Express, një qytetar ka blerë në treg domate, e cila në brendësi ishte e mbushur me hormone. Shtimi i hormoneve nga disa prej kultivuesve të domateve, bëhet me qëllim …

Lexone