Home / Tag Archives: dizajnuara

Tag Archives: dizajnuara

FOTOT: Pallati madhështor del në shitje për… 6 milionë paund

Ky është një shans për të zotëruar një pasuri të rrallë, vetëm nëse keni kursyer 6 milionë paund.Elegant Thorpe Hall, në kështjellën Barnard, Qarku Durham vjen e kompletuar me 85 hektarë tokë, 12 dhoma gjumi, dhoma pritjeje madhështore, bibliotekë, një pasletër me dush dhe tualet të veçantë, një suit për zyra dhe kopshte të dizajnuara në mënyrë mahnitëse.Pallati ishte një gjendje shumë të keqe kur u ble nga pronarët e sotëm në vitin 2002.Paul dhe Gaynor Townley kanë kaluar 16 vitet e fundit duke e restauruar ndërtesën.Villa është ndërtua rrreth vitit 1470. (TemA)

Lexone