Home / Tag Archives: ditelindjen

Tag Archives: ditelindjen

Serena Williams nuk do e festojë 1-vjetorin e vajzës, ia ndalon feja

Ajo është një prej sportisteve më të suksesshme dhe për rrjedhoje edhe më të pasura. Mirëpo, Serena Williams ka rrëfyer se nuk do ta festojë ditëlindjen e parë të vajzës me 1 shtator, pasi feja e saj nuk e lejon.Gjatë një konference për shtyp, 36-vjeçarja bëri me dije se ajo është Dëshmitare e Jehovait dhe për këtë arsye nuk festojnë ditëlindjet.“Olympia nuk do ta festojë ditëlindje. Ne jemi Dëshmitarë të Jehovait dhe nuk i bëjmë këto gjëra”, tha kampionia e Wimbledon.29 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Brenda festës/ Kërcimi i Arditit, Anilës dhe Anës në darkën e ditëlindjes

Moderatori Ardit Gjebrea ka festuar ditëlindjen e tij në një darkë të madhe mes miqsh, kolegë dhe familjarë të ngushtë.Në ditëlindje duket ishin disa nga bashkëpunëtorët e tij dhe kolegët e “E diela Shqiptare”.Por ajo që u veçua dhe ishte pjesa më e bukur ishte vallëzimi familjar i Arditit, bashkëshortes së tij Anilës dhe vajzës së tyre të vogël Anës.Më poshtë disa foto të shkëputura nga ky moment./zoneelire.alThe post Brenda festës/ Kërcimi i Arditit, Anilës dhe Anës në darkën e ditëlindjes appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kjo është këngëtarja britanike që është më e pasur edhe se Mbretëresha e Anglisë

Kirsty Bertarelli ka marrë titullin si gruaja e tretë me e pasur në Britaninë e Madhe, duke ia kaluar kështu edhe pasurisë së Mbretëreshës Elizabeth II, J.K Rowling dhe Adele.Këngëtarja 46 vjeçare dhe bashkëshorti i saj me origjinë nga Zvicra, Ernesto, janë futur në listën e “Sunday Times: Rich List 2018”, duke u llogaritur me një pasuri prej 9.659 miliardë paundësh.Ajo u kthye shumë shpejt në një miliardere pasi u martua me Erneston, i cili është një biznesmen dhe për ditëlindjen e saj të 40-të, ai u dhuroi gruas një jaht me vlerën e 100 milion paundve.Kështu, Bertarelli realizoi edhe ëndrrën e saj për t’u kthyer në një yll popi, ku në vitin 2000 publikoi këngën “Black Coffee”, e cila vazhdon që të mbetet edhe sot e kësaj dite si një hit botëror.Më pas ajo publikoi tre albume, ku albumi ‘Elusive’, hyri në Listat Zvicerane në No.20 dhe në vitin 2010 kënga e saj ‘Green’ u zgjodh si himn i Fondit Botëror për Natyrën.Tani ajo dhe Ernesto, të cilët jetojnë në Zvicër me tre fëmijë..

Lexone

Të pasmet e Kylie zbukurojnë muzgun (Foto)

1 of 3Kylie Jenner ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike pasi e akuzojnë se vajza e saj Stormy ka ardhur në jetë pas marrëdhënies së nënës me bodigardin dhe jo me të dashurin Travis Scott.Por duket se bukuroshja 20 vjeçare nuk e vret mendjen për aludimet e mediave pasi është shfaqur tepër seksi gjatë pushimeve.Në disa foto me bikini, Kylie duket e mrekullueshme teksa dielli “puthet” me detin në një muzg të ëmbël.Pushimet idilike ajo po i shijon me të dashurin Travis dhe vajzën Stormi, pasi po festojnë edhe ditëlindjen e 26-të të rreperit.5 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kjo është nuse…! Shikoni çfarë i bën Andrra bashkëshortit të saj, Sinanit

Çifti i dashur i publikut shqiptar shijon prej disa ditësh pushime përrallore Andrra dhe Sinan Hoxha janë në Australi dhe kanë ndarë momente mjaft të ëmbla me fansat. Në një prej postimeve të fundit Andrra ka treguar se është një bashkëshorte shumë e dedikuar.‘Kjo është nuse’ ka shkruar këngëtari në videon e postuar ku duket Andrra të ndihmojë Sinanin të lajë duart me ujin e një çezme të veçantë. Ata u nisën jashtë vendit për pushime menjëherë pasi bukuroshja e këngëtarit festoi ditëlindjen.

Lexone

Madhështore: Publikohen pamjet nga festa private e 1 vjetorit të djalit të Tunës

Ajo së fundmi i ka ,mahnitur të gjithë teksa ka shpërndarë disa foto së bashku me vogëlushin, ku duket në super formë.Dita e sotme është një ditë mjaft e veçantë për këngëtaren, pasi djali i saj Tian mbush 1 vjeç. Për të festuar ditëlindjen tij të parë ajo së bashku me partnerin Patris Berisha kanë organizuar një festë madhështore në kryeqytet.

Lexone

Young Zerka feston ditëlindjen, një urim i tillë nga Ronela Hajati nuk pritej

Edhe pse nuk e kanë pranuar ende se janë në një marrëdhënie, Ronela Hajati dhe Young Zerka kanë lënë shumë vend për interpretim me postimet dhe komentet që ata i bëjnë njëri-tjetrit dhe kjo është parë edhe ditën e sotme.Sot është ditëlindja e këngëtarit Young Zerka dhe urimi i Ronela Hajatit për të sigurisht që nuk mund të mungonte.Ajo ka zgjedhur që të hedhi një foto në Instastory të këngëtarit, përbri së cilës ka shkruar: “Edhe 100 kaçurrels, të kam shumë xhan”, duke i nxitur akoma më tepër thashethemet se dyshja janë në një lidhje të fshehtë.The post Young Zerka feston ditëlindjen, një urim i tillë nga Ronela Hajati nuk pritej appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Foto/ Shikoni ditëlindjen përrallore të Tianit, djalit të Tunës

Sot, Tiani, djali i këngëtares së famshme, Tunës, feston 1 – vjetorin e tij. Sigurisht që ky përvjetor nuk mund të lihej pa festuar dhe familja e tij, i ka përgatitur një festë shumë të bukur.Tuna ka organizuar një festë sekrete për djalin e saj në kryeqytet dhe disa foto prej kësaj feste po qarkullojnë në media, të cilat mund t’i shikoni më poshtë:The post Foto/ Shikoni ditëlindjen përrallore të Tianit, djalit të Tunës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ndjen ende për të? Kanë vite që janë ndarë, por Cozman sapo e ngacmoi publikisht Tunën, si do reagojë ajo? [FOTO]

Cozman ndjen ende për Tunën?! Ky detaj do të thotë shumë!Ishin një nga çiftet më të pëlqyer nga publiku shqiptar, por para 3 vitesh Cozman dhe Tuna i dhanë fund lidhjes së tyre. Mirëpo mesa duket Cozman se ka harruar ende këngëtaren, pasi ka ngritur shumë dyshime me foton që ka publikuar së fundmi.Bëhet fjalë për mikrofonin e famshëm me emrin e tij, që ia ka dhuruar Tuna kur Cozman kishte ditëlindjen në 3 gusht 2015. Në atë kohë, Tuna publikoi në profilin e saj në Instagram dhuratën për të dashurin e saj, mikrofonin me gurët e shndritshëm që formonin emrin Cozman.Pikërisht 3 vjet më pas, Cozman ka publikuar foton e mikrofonit, ndoshta për të kujtuar Tunën se ende mendon për të dhe kohën kur ishin bashkë.

Lexone