Home / Tag Archives: dimitrov

Tag Archives: dimitrov

Nadal konfirmohet pretendent në Barcelonë

Turneu i Barcelonës nuk solli asnjë surprizë në ditën e djeshme, teksa Rafael Nadal vazhdon të mos humbasë qoftë edhe një set, në fushat me dhe të kuq.Tenisti spanjoll u kualifikua në çerekfinale, pasi mposht lehtësisht 2-0 me sete bashkëkombësin Garcia Lopez, me shifrat 6-1 6-3.Nadal vijon kështu rrugën drejt mbrojtjes së titullit në Barcelonë, teksa kundërshtari i radhës për spanjollin do të jetë sllovaku Martin Klizan.Në çerekfinale u kualifikua edhe finalisti i edicionit të kaluar, austriaku Dominic Thiem, që në 1/8-at mposhti në 2 sete sllovakun Kovalik.Hasi vështirësi favoriti numër 2 për t’i shkuar deri në fund turneut 500 pikësh të Barcelonës, bullgari Grigor Dimitrov, i cili mposhti tunizianin Jaziri. Avancuan në çerekfinale edhe Pablo Carreno Busta, David Goffin e Roberto Bautista Agut.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Qeveria Zaev thyen akullin me Edi Ramën

Pas një kohe të gjatë të raporteve të ngurta mes qeverisë së kaluar të Maqedonisë dhe qeverisë shqiptare, thyhet akulli, njofton agjencia e lajmeve INA. Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të kolegut të tij Ditmir Bushati, nesër do të qëndrojë për vizitë …

Lexone