Home / Tag Archives: deshtimin

Tag Archives: deshtimin

Disiplina i zbret tre pikë Tiranës për dështimin e detyrimeve financiare ndaj Muzakës

Konisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka dënuar me heqjen e tre pikëve klubin e Tiranës për mos shlyerjen e borxhit ndaj futbollisiti Gjergji Muzaka.Klubi kryeqytetas ka afat 15 ditë të për të shlyer detyrimet financiare ndaj Muzakës dhe në rast se nuk e bën këtë veprim do t’i hiqen sërish tre pikë nga klasfikimi.Vendimi i plotë i Komisionit të Disiplinës për klubin e Tiranës.1 KF “Tirana”, për dështim në përmbushjen e detyrimeve financiare ndaj kërkuesit Gjergji Muzaka, dënohet me zbritjen e 3(tre) pikëve nga klasifikimi. 2. KF “Tirana” i jepet një afat përfundimtar prej 15 (pesëmbëdhjetë) ditësh për të shlyer detyrimet financiare ndaj kërkuesit. 3. Paralajmërohet KF “Tirana” se në rast dështimi në përmbushjen e detyrimeve financiare do të dënohet sërish me zbritje e 3 (tre) pikëve nga klasifikimi brenda një afati 10 (dhjetë) ditor për shlyerjen e detyrimeve financiare.

Lexone

E thotë zonja Meri/ Kjo shenjë Horoskopi martohet këtë vit

Astrologe Meri njofton se asteroidi “Ira” që ka të bëjë me martesën do të ngjyroset me tendencën e shërimit të traumave në marrëdhëniet bashkëshortore.Sipas Merit këtë periudhë nuk do mungojnë xhelozitë, inatet, sherret, por çdo gjë në funksion të forcimit apo ekuilibrimit. Megjithatë në përshkrimin e astrologes për të gjitha shenjat, njëra prej tyre do kërkojë të bëjë martesë dhe bëhet fjalë për Shigjetarin.“Shigjetari do kerkoj dashuri per martese pasi nuk pranon deshtimin dhe kerkon te arrij nje martese”, njofton Meri.

Lexone

Apple do të ndërpresë prodhimin e iPhone X

Apple do të ndërpresë prodhimin e iPhone X

Sipas analistit të njohur nga KGI, Ming-Chi Kuo, iPhone X i Applet nuk është telefoni më i shitur siç ka pritur kompania. Apple ka planifikuar që të shesë rreth 18 milionë iPhone X për tremujorin e parë të 2018-ës, transmeton Koha.net. Kjo i bie të jetë shumë më pak sesa …

Lexone

Regjistrohet huqja më e madhe e këtij viti në futboll

Regjistrohet huqja më e madhe e këtij viti në futboll

Futbolli vazhdon të dhurojë skena interesante. Diçka e rrallë vjen nga një ndeshje amatore e këtij sporti. Është një sulmues që ka befasuar të gjithë me dështimin e bërë, edhe pse u gjend i vetëm para portës së zbrazur. Këtë moment mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/

Lexone