Home / Tag Archives: deshmojne

Tag Archives: deshmojne

Shenja jete në Mars, zbulohen molekula organike në planetin e kuq

Në Mars ka molekula organike dhe metani të cilat ndryshojnë në atmosferë në varësi të klimës.Asnjëherë si tani planeti i kuq nuk ka pasur kushte të tilla për të pasur jetë në të. Të dhënat e dërguara në Tokë nga misioni Curiosity i Nasa, janë publikuar në Science dhe nuk janë një provë e fortë por dëshmojnë se tre miliard e gjysmë vite më parë në Mars ka pasur burime jete.

Lexone

FOTOT: Njihuni me stjuardesën më të bukur të “Emirates”

Kjo është një ndër bukuroshet që punon si stjuardesë në linjën ajrore “Emirates”.Ajo është nga Lituania dhe quhet Brigita Jagelaviciute.Falë punës së saj Brigita viziton shumë vende ekzotike dhe këtë e dëshmojnë dhe fotot e saj në Instagram.“Deri tani kam qenë në 74 shtete. Janë vetëm 30% e botës, kështu që kam ende punë derisa t’i shikoj të gjitha”, shprehet 23-vjeçarja. (TemA)

Lexone