Home / Tag Archives: deshirojne

Tag Archives: deshirojne

Thuaji Stop dhimbjes së fytit me xhenxhefil, kjo është receta në kushtet e shtëpisë

Xhenxhefili është një mjet shumë efikas i cili forcon sistemin imunitar, stimulon qarkullimin e gjakut, liron dhimbjet dhe hollon gjakun e ngjizur. Pasi tash janë afruar ditët e ftohta dhe ftohjet nuk janë të rralla na nevojiten shpesh gjëra kundër gripit, ftohjes dhe dhimbjeve të fytit. Bonbonet janë një alternativë e mirë në këso raste porse të tillat janë me shumë gjëra të përziera dhe natyrisht se kushtojnë.Këtu kemi një recetë për të përgatitur vetë në kushte shtëpiake bonbone të këndshme, shumë të shëndetshme, me përbërje natyrale dhe natyrisht me një kosto më të vogël nga ato që shiten nëpër shitore dhe tregje. Ju nevojitet: Një copë e freskët xhenxhefili (përafërsisht 3 – 4 cm e gjatë, nëse i dëshironi bonbonet pak më tepër djegës atëherë merrni më shumë se kjo)100 g sheqer1 rende pak më të imët1 thikë të mprehtë1 tenxhere të vogël1 lugë për zierje1 tepsiLetër pjekjePërgatitja: Së pari qërojmë xhenxhefilin dhe e grimcojmë në rende, na nevojitet së paku dy lugë..

Lexone

Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës botërore që duan në kryeqytet

1 of 4Kjo verë pritet që të jetë vërtetë e nxehtë, jo vetëm sa i takon temperaturave, por edhe aktiviteteve të shumta që janë planifikuar të organizohen në Tiranë. Kryebashkiaku Veliaj ka postuar në Twitter një sondazh ku qytetarët mund të zgjedhin se cilin këngëtar dëshirojnë që të ndjekin live këtë verë në kryeqytet.Nuk bëhet fjalë për emra të zakonshëm, por për yjet e muzikës botërore që do t’i kishte zili çdo skenë europiane.Ermal Meta, Rita Ora janë në listën e muzikantëve që qytetarët e Tiranës do të mund të zgjedhin, ndërsa nuk mungojnë as Martin Garrix dhe Alan Walker. Një tjetër emër i njohur është edhe ylli i muzikës Daddy Yankee, me hitet si “Danza Kuduro,” “Despacito,” “Gasolina,” “Limbo”.“Po i afrohemi 3 viteve pune intensive ne @BashkiaTirane e po mendojme per nje stine festive te papare ne Kryeqytet kete vere! Ke do donit te kishim? Voto me poshte dhe vendos vete me ke do te festosh”, shkruan Veliaj.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Juventusi sfidon Interin për Joao Cancelon

Inter-Juventus nuk është duel vetëm në fushën e lojës por edhe në merkato: Ndeshja mes tyre është e parashikuar të zgjasë akoma më gjatë.Sipas mediave italiane, bardhezinjtë dëshirojnë të befasojnë zikaltërit për Joao Cancelon, duke marrë parasysh edhe pozicionin e ekipit milanez në raport me fair play financiar.Jo vetëm kaq, Zonja e Vjetër i ka shpallur konkurrencë edhe për Cristante të Atalantas dhe Pellegrini të Romës. I pari vlerësohet 30 milionë euro, ndërsa i dyti ka klauzolë 25 milionë.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Shkëndija paralajmëron lojë të mirë kundër ekipit lituanez

Shkëndija paralajmëron lojë të mirë kundër ekipit lituanez

Shkëndija sot e zhvillon ndeshjen e parë të xhiros së tretë të kualifikimeve të Liga Evropa si mysafirë në Lituani kundër ekipit Trakai. Ekipi tetovar me sukses i kaloi rivalët paraprak në këtë garë dhe dëshirojnë para së gjithash ta përsërisin lojën e mirë dhe njëherësh ta përsërisin rezultatin e …

Lexone

LSDM paralajmëron Gruevskin – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Ndërsa parlamenti i Maqedonisë vazhdon të jetë i bllokuar, lideri i LSDM, Zoran Zaev ka paralajmëruar se shumica do ta zgjedhë kryeparlamentarin e ri, qoftë edhe në një sallë tjetër nga ajo e seancave, apo edhe jashtë institucionit të kuvendit. Në një konferencë, ai deklaroi …

Lexone