Home / Tag Archives: deputetin

Tag Archives: deputetin

Grigja diskuton me Salianusin për përgjimin e Lulit

Pas lajmeve se Luli po përgjohet dhe talljes që shpërtheu në rrjet për këtë lajm, Grigja u ul të diskutojë me Salianusin se kush e shpiku këtë problem.-Unë kam folur me Lulin, por më duket vërtetë i trembur, tha Grigja.Diçka do t’i ketë ndodhur vërtet.Po unë nuk kam frikë se e përgjon Rama, po kam frikë mos e përgjon gruaja dhe më hap ndonjë telash kot.Se ti ma bëre gjëmën me atë që the “shko me më kingun e PD”-së, dhe ajo tani nuk më ndahet.-Nuk besoj se e ka nga gruaja, tha Salianusi.Problemi më i madh më duket është se e përgjon Doktori.Ai ka dyshime që Luli bashkëpunon me Ramën, dhe ka filluar e quan gënjeshtar nëpër tavolina.Kjo e ka trembur Lulin, pasi ai mendon se Doktori e përgjon.-Po le ta përgjojë, çfarë pastaj?-Nuk është aq e lehtë.Nëse e përgjon Doktori dhe e shikon se ai nuk po funksionon, shfrytëzon ndonjë rrethanë dhe i bën ndonjë gjëmë, duke ja lënë në dorë Ramës.Pra, thjesht Luli më duket ka frikë se mos e vret Doktori.Në këtë krizë që është D..

Lexone

VIDEO/ “Gia ta lefta ta Kaneis ola”, Erion Braçe tallet me Mediun: Aman Fatmir, ajo kënga ishte…

Kreu i Komisionit të Ekonomisë Erion Braçe ka ironizuar deputetin Fatmir Mediu dhe pjesëmarrjen e tij në një festë fill pas protestës së opozitës.Braçe i ka kujtuar shfaqjen në darkën zyrtare të thirrur nga presidenti, ku kryerepublikani u argëtua duke kërcyer disa këngë greke radhazi.Një ndër to ishte edhe hiti i njohur “Gia ta lefta ta Kaneis ola” që përkthehet “Për para i bëj të gjitha”.Ky detaj nuk i ka shpëtuar deputetit socialist, i cili duke qeshur ja ka kujtuar “shfrenimin” në atë mbrëmje. (TemA)

Lexone

VIDEO: “Qen bir qeni”, në Kuvendin e Kosovës plas grushti

Një përplasje fizike ka ndodhur sot në Kuvendin e Kosovës.Deputeti Xhavit Haliti i PDK-së ka goditur deputetin e LDK-së, Arben Gashi.Sherri mes tyre kishte filluar që një ditë më parë kur Gashit nuk iu dha fjala nga nënkryetari i Kuvendit, Xhavit Haliti, në mënyrë që deputeti i LDK-së t’u përgjigjej akuzave nga deputeti Milaim Zeka.Deputeti Gashi reagoi duke i thënë Halitit “Balosh ama fjalën”, ”mashtrues”, “le të shkon në rrotë të samës” etj.Ndërsa Haliti iu drejtua me fjalët ‘qen bir qeni’.

Lexone

E fundit/ Mark Frroku lirohet nga burgu, ky është vendimi i marrë

Ditën e sotme është liruar nga burgu ish-deputeti Mark Frroku, pas vendimit që Gjykata e Fierit mori për t’i falur atij 1 vit e 5 ditë burg nga dënimi që i kishte mbetur.Ish-deputeti u dënua në prill të 2017 me 7 vite e gjashtë muaj burg për akuzat e fshehjes së pasurisë dhe ndërtim të paligjshëm.Megjithatë, në janar të këtij viti, Apeli i Tiranës ia uli dënimin nga 7 vjet, në 6 vite burg. Më vonë, Gjykata e Fierit i fali atij edhe një vit dënim, duke bërë që Frroku ta lërë qelinë e burgut.Pavarësisht lirimit të tij, javën e ardhshme do të mbahet në Tiranë proçesi gjyqësor, ku Frroku së bashku me deputetin Tom Doshi dhe Durim Bamin, do të gjykohen mbi skenarin e vrasjes së një deputeti të opozitës.The post E fundit/ Mark Frroku lirohet nga burgu, ky është vendimi i marrë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Spaho ironi me deputetin socialist: Të kam ngatërruar me Alket Rizain!

Spaho ironi me deputetin socialist: Të kam ngatërruar me Alket Rizain!

Debate të ashpra ka pasur mbrëmjen e sotme mes deputetit të PD-së Edmond Spaho dhe deputetit të PS-së Alket Hyseni në emisionin “Të Paekspozuarit” në Top Channel. Deputeti demokrat ofendoi Hysenin duke i thënë se e kishte ngatërruar me Alket Rizain, një kriminel shqiptar i famshëm në burgjet greke. Spaho: Njëherë …

Lexone