Home / Tag Archives: deputeti

Tag Archives: deputeti

VIDEO/ Deputeti arvanitas flet nga parlamenti grek: Më shumë se gjysma e deputetëve në sallë, janë me prejardhje shqiptare

Deputeti arvanitas i “Syriza”-s, Emanouil Glezos, i ka rrëfyer nga podiumi i Parlamentit Grek se “më shumë se gjysma në sallën e Parlamentit, janë me prejardhje shqiptare…”.“Fëmijën tuaj mund ta ndiqni nga shtëpia, nga shtëpia e babait mund të ikësh, gruan ta lësh, por njerëzit fqinjë nuk mund t’i ndjekësh”, thotë ai ndër të tjera.Ndiqeni të plotë këtë material video te dhene nga Konica.al!

Lexone

Grigja diskuton me Salianusin për përgjimin e Lulit

Pas lajmeve se Luli po përgjohet dhe talljes që shpërtheu në rrjet për këtë lajm, Grigja u ul të diskutojë me Salianusin se kush e shpiku këtë problem.-Unë kam folur me Lulin, por më duket vërtetë i trembur, tha Grigja.Diçka do t’i ketë ndodhur vërtet.Po unë nuk kam frikë se e përgjon Rama, po kam frikë mos e përgjon gruaja dhe më hap ndonjë telash kot.Se ti ma bëre gjëmën me atë që the “shko me më kingun e PD”-së, dhe ajo tani nuk më ndahet.-Nuk besoj se e ka nga gruaja, tha Salianusi.Problemi më i madh më duket është se e përgjon Doktori.Ai ka dyshime që Luli bashkëpunon me Ramën, dhe ka filluar e quan gënjeshtar nëpër tavolina.Kjo e ka trembur Lulin, pasi ai mendon se Doktori e përgjon.-Po le ta përgjojë, çfarë pastaj?-Nuk është aq e lehtë.Nëse e përgjon Doktori dhe e shikon se ai nuk po funksionon, shfrytëzon ndonjë rrethanë dhe i bën ndonjë gjëmë, duke ja lënë në dorë Ramës.Pra, thjesht Luli më duket ka frikë se mos e vret Doktori.Në këtë krizë që është D..

Lexone

Deputeti i PS tallet me pretendimet për survejim të Bashës: S’besoj se policia ka luksin të humbë kohën me gjëra që si vlejnë

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu, ka ironizuar lajmin se kryedemokrati Lulzim Basha dhe familja e tij po survejohen 24 orë në 24 nga policia.Në një status në “Facebook”, Ndreu thotë se nuk e beson se policia e ka luksin të merret me gjëra pa vlerë.“Basha në survejim nga policia?! Hahaha…për çfarë ?! Se besoj se policia ka luksin me humbe kohën me gjëra që si vlejnë!”, shkruan Ndreu.(TemA)

Lexone

Deputeti demokrat, bast publik për audio-përgjimin “Babale”-Xhafaj: Do dalë fals

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj është i bindur se përgjimi i publikuar nga Partia Demokratike dhe që tashmë ka shkuar në Itali për ekspertizë, do të dalë fals.Sipas Alibeajt, përgjimin jo-autentik do ta nxjerrë “prokuroria e Ramës dhe Xhafajt”.“Bast që audio përgjimi do dalë fals. Bast publik.Prokuroria e Ramës dhe Xhafajt do ta nxjerrë fals. Këtu do jemi”, u shpreh Alibeaj në Ora News.

Lexone

Deputeti i PS tallet me Bashën: Fatura e Babales, kaq njerëz i mbledh edhe kryeplaku i fshatit më të lodhur

Deputeti socialiste Pjerin Ndreu ka ironizuar pjesëmarrjen në protestën e opozitës.Ai ka thënë se “Kaq njerëz i mbledh edhe kryeplaku i fshatit më të lodhur”.“Shqiptaret i dhane faturen e Babales Lul Bashes sot ! Ndenjen ne shtepi dhe e lane me nje grusht militantesh qe i mbledh dhe kryeplaku i fshatit me te lodhur !Bene shume mire sepse vetedemaskuan forcen ne renie qe ka opozita, pa ide dhe pa nishan !“nënvizon Pjerin Ndreu. (TemA)

Lexone

Deputeti socialist: Respekt Fatmir, tani duhet të kundërsulmojmë si pas 14 shtatorit

Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar pas konferencës për shtyp të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.Ai thotë se shteti duhet të veprojë kundër mafies, njësoj si kundërsulmi i pas 14 shtatorit.“Respekt Fatmir!Mafia duhet luftuar çdo minutë.Kundersulmi Antimafia njesoj si kundersulmi i shtetit ndaj banditeve ne 14 shtator”, shkruan deputeti socialist.(TemA)

Lexone