Home / Tag Archives: denoncimeve

Tag Archives: denoncimeve

Akuzat e PD për Agron Xhafajn, vihen në lëvizje Krimet e Rënda

Prokuroria e Krimeve të Rënda është vënë në lëvizje pas denoncimeve të bëra nga Partia Demokratike, në adresë të vëllait të ministrit të Brendshëm, Famir Xhafaj.Sipas “News 24” organi i akuzës ka nisur verifikimet për Agron Xhafajn, vëllanë e ministrit të Brendshëm.Verifikimet mësohet se po bëhen në kuadër të zbatimit të ligjit “Animafia”.Sipas denoncimeve të Partisë Demokratike Agron Xhafajt është dënuar në Itali me 7 vite burg si pjesë e një bande të trafikut të drogës dhe se ai nuk ka vuajtur asnjë ditë dënim. (TemA)

Lexone