Home / Tag Archives: demokrate

Tag Archives: demokrate

Gazeta e PD-së: Rama sot do të fshihet në tunelet e Skraparit

Gazetare “Rilindja Demokratike”, organ zyrtar i PD-së, shkruan se Edi Rama ka shkuar në tunelet e Skraparit për t’u fshehur nga furia e protestuesve demokratë dhe lsëistë.“Ishte paralajmëruar se Rama do të kërkonte strehim në Berat ditën e shtunë nga frika e protestës, por edhe Berati i është dukur afër.Rama do të shkojë më larg dhe do të fshihet në tunelet e Skraparit”, shkruan “RD”.Rama ndodhet që prej ditës së djeshme në Qarkun e Beratit, në kuadër të turit të llogaridhënies.Por sipas “RD”-së, ai ka shkuar atje për t’u fshehur nga frika e protestës.(TemA)

Lexone

Prokuroria sekuestron kasetën audio të PD-së, për vëllain e Fatmir Xhafaj

Oficerët e policisë gjyqësore kane shkuar sot ne selinë e PD për të marrë audio-përgjimin e publikuar të hënën nga tre zyrtarët demokratë, ku dilte emri i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agronit, i cili fliste me një person që quhej bashkëpunëtori X për një cështje trafiku droge.Pak ore pas publikimit te kesaj audioje, Agron Xhafaj permes avokatit te tij depozitoi ne Prokurori nje kallezim penal per 3 zyrtaret e PD, pasi pretendon se ata kane sajuar prova dhe se ne audio nuk eshte aspak zeri i tij.Hetimi duhet te provoj nese kaseta eshte nje montim apo pergjim i autorizuar.

Lexone

Ne përleshemi edhe në varreza ku duhet vetëm të përulemi

Nga Mentor KikiaSot ne duhet ti nderojme te gjithe ata qe u vrane ne lufte per kete vend.Duhet te shprehim mirenjohje per ata burra e gra, te rinj e te reja.Por bash mu tek kembet e permendores Nena Shqiperi, komuniste e demokrate gjejne te perleshen me shkopinj.Turp! Nje mije here turp!Ata qe dhane jeten per kete vend nuk luftuan per komunizmin, dhe as jane fajtore per ate qe komunizmi beri me pas.Ca veterane, ndoshta te fundmit qe kane mbetur gjalle nga Lufta e Dyte Boterore, dhe ca komuniste, ishin me portretin e Enver Hoxhes.Le te ishin.Ca per nostalgji, ca per bindje te verbera, ca sepse kane rrjedhur tashme…Kujt i prishen pune.Nuk perbejne asnje lloj rreziku, per askend.Komunizmi nuk kthehet me askund.Ndersa sjellje te tilla jane te turpshme.

Lexone

FOTOT/ Tundohet fotografi i Kuvendit, tregon “fiksimin” për Grida Dumën: Është “Miss opozita”, kush e ka inat të më shajë mua

Fotografi i Kuvendit Agim Rama duket se është impresionuar nga pamja e jashtme e deputetes demokrate Grida Duma.Teksa i ka shkrepur një fotografi teksa hynte në sallën ku zhvillohen seancat plenare, ai e konsideron atë si më të bukurën e demokratëve.Rama shkon më tutje teksa fton të gjithë ktitikët e saj që ta shajnë atë dhe jo deputeten simpatike që ai ka fiksim.“ME MISIN E OPOZITES…KUSH E KA INAT LE TE ME SHAI MU… “, shkruan Rama teksa ka kapur me objektivin e tij deputeten. (TemA)

Lexone

Basha pret në radhë, për të votuar vetveten

FOTOLAJM/ Basha pret në radhë, për të votuar vetveten

Luzim Basha si një prej 2 kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, të cilin e ka ngrirë, është shfaqur në selinë qendrore të partisë duke mbajtur radhë, për të votuar vetveten. Basha ka votuar rreth një orë pas rivalit të tij, Eduard Selami. Ndërkohë në radhë, siç duken …

Lexone