Home / Tag Archives: deklaruar

Tag Archives: deklaruar

Biznesmenit demokart “i bie sërish llotaria’: Jam i lumtur…!

Janë tërhequr përfundimisht nga lista dy kandidatet për deputetë të PD në Berat, Juvina Jani dhe Monika Qose të cilat ishin pretendente për të marrë karrigen e deputetes pas largimit të Eduard Halimit nga jeta parlamentare. Pas kësaj, mandati duket se do i kalojë biznesmenit Astrit Veliaj i cili është …

Lexone

Kosovës i shuhen shpresat për formimin e ushtrisë

Transformimi i FSK-së në ushtri, është temë e cila ka vite që është duke u përmendur. Mirëpo një vendim për këtë drejtim nuk është marrë ende. Në çdo qeverisje ka pas premtime se Forcat e Sigurisë së Kosovës do të transformohen në Forca të Armatosura të Kosovës. Madje edhe kryeministri …

Lexone

Januzaj: Ky njeri ma ‘shkatërroi’ karrierën

Adnan Januzaj ka hedhur akuzuar ndaj ish-trajnerit të tij tek Manchester United, Louis Van Gaal. Ai e akuzon atë se i “shkatërroi” karrierën duke i dobësuar besimin dhe ndaloi rritjen e tij si lojtar. “Nuk kam pasur asnjë mundësi të vërtetë për të treguar talentin tim”, ka deklaruar Januzaj që …

Lexone