Home / Tag Archives: deklaroi

Tag Archives: deklaroi

Llogaridhënia në Librazhd, Balla: Opozita s’është për punë por për piknik, aheng e zhurmë me babalen dhe pastaj gjumë

Llogaridhënia publike e Qeverisë vijoi sot përballë banorëve të tre lagjeve të qytetit Librazhd. Kryetari i Grupit Parlmentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij tha se Librazhdi përfiton edhe këtë vit disa investime të rëndësishme në infrastrukturë rrugore dhe urbane, arsim, shëndetësi, ujësjellës-kanalizime etj. Sipas Ballës, opozita nuk është për punë, por për piknik, aheng e zhurmë me babalen dhe pastaj gjumë. “Është e vërtetë që qyteti i Librazhdit ka ndryshuar tërësisht, por puna jonë duhet të vazhdojë pa e ulur ritmin madje duke e shtuar atë. Kemi ende shumë shumë probleme pa zgjidhur, e që unë e di fare mirë besimin e madh që më keni dhënë mua dhe Edi Ramës 1 vit më parë dhe që prisni të marrin zgjidhje. E kush e priste 5 vite më parë që Qeveria shqiptare bashkë me atë gjermane të investonin si sot miliona euro në rrjetin e amortizuar prej vitesh të ujësjellës-kanalizimeve të qytetit tonë, apo që Benzi t’i prodhojë timonat në Librazhd. Po ju dini fare ..

Lexone

FOTO: Moment i sikletshëm për vajzën, i dalin të pasmet në restorant

Një vajzë u fotografua duke treguar më shumë se sa duhet. Ajo ishte duke marrë një porosi në një restorant në momentin që është fotografuar me të pasmet jashtë. Vajzë i dalin të pasmet pasi i ishte ngritur fundi që kishte veshur. Gazeta gjermane Bild deklaroi se vajza ishte filmuar të dielën në një restorant të McDonald’s në Majorca. (TemA)

Lexone

Protesta e 26 majit, thirrja e LSI-së: Është koha e qytetarëve!

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama deklaroi sot në një konferencë për mediat se mesazhi kryesor i protestës së të shtunës është humbja e legjitimitetit të kësaj mazhorance. Luan Rama tha se angazhimi qytetar dhe protesta do të tregojnë se kjo qeveri nuk përfaqëson më shumicën e shqiptarëve dhe theksoi se tashmë është koha e qytaterë, duke iu referuar protestës së 26 majit të organizuar nga opozita. Rama ka akuzuar shumicën për një qëndrim të njëanshëm dhe me arrogancë, që ka cuar në rrënimin e parlamentarizmit. “LSI do të jetë nesër pjesë e seancës me seriozitetin dhe përgjegjësitë e grupit tonë në kuvend. Edhe në seancën e nesërme shfaqet e njëjta shfaqje e maxhorancës, rrënimi i parlamentarizmit, pasi nismat janë të njëanshme dhe shprehje e arrogancës dhe autoritarizmit. Jemi në një situatë kritike të zhvillimeve politike në vend, kur do të duhej që shumica, por gjithë klasa të demonstronte qëndrim unik për të mbërritur te celja e negociatave, maxhorancja vjën në mënyrë të njëan..

Lexone

Paralajmëron deputeti i PD-së: Do publikojmë përgjime të reja (gati Babalja 1, 2 dhe 3)

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka paralajmëruar publikimin e përgjimeve të reja. Gjatë mbledhjes së Komisionit të Integrimit deklaroi se deri ditën e shtunë kur do të mbahet protesta, opozita do të publikojë disa materiale se si bëhen trafiqet e drogës. Teksa mbledhja u shoqërua me debate, Spaho la të kuptohet se në selinë blu po pregatiten publikimet “Babalja 1, 2 dhe 3”. Debati Balla: Nuk ka ndodhur ne bashke vend te be qe ka qene ne kete faze qe jemi ne qe te kete nje opozite si kjo Spaho: Nuk ka pas nje minister te brendshem te lidhur me drogën (Nga PD) Spaho: Si Frroku… Balla: Pusho ti, pusho. Ik e merru me tenderat e ilaceve Spahia: Fol per drogen, fol per Fatmir Xhafen Balla: Pusho, kur flas une ketu nuk flet njeri. Per Fatmir Xhafen do flas se po ju godet aty ku ju dhemb me shume Balla: Ka vetëm një person qe quhet Sali Ram Berisha qe është regjisori Balla-Bumcit: Te njëjtën procedure qe ndoqe ti per Izet Haxhine qe i dhe garanci shtetit… Spaho: Deri diten..

Lexone

Tahiri kërkon heqjen e “Arrestit shtëpiak”, Apeli vendos më 28 maj

Nga e njëjta gjykatë mori pasaportën dhe iu rikthye e drejta e lëvizjes së lirë disa muaj më parë dhe Saimir Tahiri beson se Apeli i Krimeve të Rënda do ta “shpëtojë” edhe këtë herë, kur mbi të rëndon masa e sigurisë “Arrest në shtëpi”. Tahiri i është drejtuar Apelit për të kërkuar heqjen e kësaj mase sigurie dhe një seancë gjyqësore do të zhvillohet në datën 28 maj për të vendosur nëse do të lirohet ish-ministri i Brendshëm. Ishte Gjykata e Shkallës së Parë, që pas mbërritjes së provave të reja nga Italia dhe Greqia ku pretendohet se Tahiri ka bashkëpunuar me Habilajt, vendosi dy javë më parë të “izolonte” në shtëpi Tahirin. Ndërkohë në daljen më të fundit publike, avokati i Tahirit, Maks Haxhia deklaroi me bindje se Apeli edhe njëherë do t’i japë të drejtë klientit të tij dhe do ta rrëzojë masën e sigurisë. 23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Deputeti i PD i “pret” krahët kreut të opozitës: Basha s’ka për t’u bërë kryeministër, ja çfarë do të bëjmë në protestë të shtunën

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report Tv u ka bërë thirrje shqiptarëve që të bashkohen me opozitën në protestën e së shtunës për largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm, pas akuzave për vëllanë. “Pa u larguar Xhafaj kështu do të vijojë kjo punë, nuk ka kthim pas, do të kurorëzohet, kulmojë me protestën e ditës së shtunë. I ftoj qytetarët, sidomos ata të Tiranës, pasi e kanë më të lehtë, dhe këta e bëjnë ndryshimin nga ana cilësore. Këta e kanë kuptuar drejt cfarë shteti po shkojmë. Duhet të protestojmë jo për Bashën kryeministër, nuk ka për t’u bërë. Në këtë rast nuk bëhet, në zgjedhjet e ardhshme kismet Zotit. Fatmir Xhafaj nuk ka përgjegjësi për t’u futur vetë në burg, por nuk mund të ushtrojë më funksione publike pas kësaj që ndodhi. Kë do të kapë ky? Shokët e vëllait? Agron Xhafaj është shoku i Babales, koleg, hajdut, trafikant. Vëllanë e Babales do të mbajmë ne për ministër, nëse ka dinjitet duhet të mbledhë letrat dhe të ikë, ka..

Lexone

Basha, deputetët e PD dhe gazetari Olldashi s’dinë emrin e “Babales”, herë e quajnë Albert dhe herë Arben Veliu. Pse e morën me kaq ngut…

Video-përgjimi i dytë i lajmëruar nga ana e Lulzim Bashës dhe deputetëve të PD doli bllof, përderisa dhe vetë gazetari Jetmir Olldashi që mori përsipër këtë akt, deklaroi se as që e kishte takuar ndonjëherë Agron Xhafajn, vëllain e Fatmir Xhafajt. Madje gazetari i PD ka deklaruar që nuk është edhe aq i sigurt se në ato përgjime është Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm. Olldashi tha se ai nuk ka qenë i pranishëm në ambientin ku u zhvillua përgjimi, por se besoi tek “Babalja” ose Albert Veliu pasi herën e parë kur ishte bashkë me të në lokalin e tij pa që kishte njohje me të. Por se nuk mundi të shkonte për së dyti në lokalin e Agron Xhafaj. “Pasi foli ai në telefon bëra një verifikim nëpërmjet true caller. S’kisha mundësi të tjera. Unë nuk e di nëse Agron Xhafa është i përfshirë në trafik. Unë s’kam asnjë prove, asnjë element për ta vërtetuar atë”, ka deklaruar gazetari. Me një deklaratë të tillë gazetari Olldashi ka hedhur poshtë tërë skenarin e PD kundër ministrit të B..

Lexone

Zidane: Kemi ende uri, Ronaldo më i miri

Të shtunën në mbrëmje Reali i Madridit do të kërkojë triumfin e 13-të në histori dhe të 3-in radhazi në Champions League. 4 ditë përpara supersfidës ndaj Liverpoolit, trajneri Zinedine Zidane ka folur në lidhje me finalen, duke mos pranuar në mënyrën më absolute që Liverpooli ka më shumë etje për sukses se sa “los blancos” “Askush nuk mund të thotë që Liverpooli ka më shumë etje se Reali, askush. Dëshirë jonë për fitore, impenjimi, besimi ynë nuk kanë ndryshuar aspak. Jemi Reali i Madridit dhe ky klub është ndërtuar për të kërkuar gjithnjë diçka më shumë. Japim gjithçka për të bërë më të mirën”, deklaroi Zidane. Nëse shumë trajnerë kanë të vështirë për të ndërtuar një formacion konkurrues, tekniku francez ka një tjetër problem, të zgjedhë 11 më të mirët mes një grupi të përbërë nga kampionë. “Mendoj se kjo është pjesa më e dhimbshme e kësaj pune. Sepse përveç lojtarëve që do të qëndrojnë në stol, do të ketë disa të tjerë të cilët kanë kontribuar që Reali të vijë në finale, por që do..

Lexone

Lidhja me kokainën e Durrësit, PD: Skemë mashtrimi kriminale, e ka Olsi Rama

Kryeministri Edi Rama u pasua nga Taulant Balla në akuzat, që e lidhin sipas tyre fatin e Partisë Demokratike me atë të 613 kg kokainë të sekuestruar në Durrës. Por nga forca kryesore e opozitës e mohojnë kategorikisht të jetë e tyrja partia që mbështet narkotrafikun. “Siç e dini PD nuk mbron kriminelët. Kokaina e Xibrakës dhe Maminasit, janë të Genci Xhixhës, Ermal Hoxhës dhe Olsi Ramës, dhe shokëve të tij. Edi Rama nëse secilin prej tyre i ke në PD, je i lutur të vish tani, sot dhe ti arrestosh. Por e vërteta është se ti vet i ke përcjell në Kube dhe kudo tjetër. I ke të lidhura me ministrat e Brendshëm dhe vëllain tënd”, tha deputeti i PD, Gent Strazimiri në një dalje për mediat duke e lënë “topin” e drogës në fushën e PS-së. Strazimiri më tej tha se “për të mbrojtur veten dhe vëllezërit Xhafaj, Rama është vënë në krye të një skenari kriminal mashtrimesh, e kërcënimesh, kundër çdo denoncuesi”. Ai ftoi shqiptarët që të bashkohen këtë të shtunë në protestën e thirrur nga PD për të l..

Lexone

“Pas 613 kg kokanës fshihen zyrtarë të PD”, Stazimiri: Je i lutur të vish sot dhe të më arrestosh, droga për ne është kancer

Deputeti i PD, Gent Stazimiri, ka reaguar pas akuzave të kreut të grupit parmentar të PS Taulant Balla se pas kokainës së kapur në Maminas fshihen zyrtarë të lartë të PD. Përmes një deklarat për shtyp Strazimiri thotë se vëllezerit Xhafaj, Edi Rama është vënë në krye të një skenari kriminal mashtrimesh, manipulimesh dhe kërcënimesh kundër çdo denoncuesi të krimit me lidhje qeveritare. Më tej ai deklaroi se nëse Rama ka prova lë të vij e të arrestoj ata që janë përfshirë në trafikun e kokainës në PD. Deklarata e plotë Për të mbrojtur veten dhe vëllezerit Xhafaj, Edi Rama është vënë në krye të një skenari kriminal mashtrimesh, manipulimesh dhe kërcënimesh kundër çdo denoncuesi të krimit me lidhje qeveritare. Njësoj si me ekspertizën e zërit të Agron Xhafajt, duke bërë prokurorin, Edi Rama hodhi mashtrimin e rradhës për drogën e Maminasit. Siç e dinë të gjithë shqiptarët, Partia Demokratike nuk mbron kriminelët. Kokaina e Xibrakës dhe kokaina e Maminasit, trafiku dhe laboratorët e ..

Lexone