Home / Tag Archives: deklarate

Tag Archives: deklarate

David Beckham rrëfen sekretin ‘turpërues’! Mbushte të brendshmet me…

David Beckham mbushte të brendshmet e tij me çorape për setet fotografike të Armani Underwear , të paktën kështu deklaron komediani James Corden.James ka treguar se ai zbuloi sekretin e futbollistit të njohur kur ai po realizonte një set fotografik të ngjashëm me atë të Beckham për revistën Heat.Komediani tha se futbollisti e telefonoi atë për t’i rrëfyer “sekretin turpërues”.“Davidi më tha se fuste më shumë çorape në të brendshmet e tij se sa unë”, ka rrëfyer James.Me siguri kjo ka qenë një shaka e humoristit, ashtu si ai e ka zakon, ose mund të ketë ndodhur vërtetë. Për këtë do të na duhet një deklaratë nga David, por gjithsesi na duket kaq qesharake!The post David Beckham rrëfen sekretin ‘turpërues’! Mbushte të brendshmet me… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Më gjuajti, më vuri pistoletën në kokë”, Fidel Ylli i përgjigjet Demalisë: E vërteta e sherrit në ‘95, cili ishte roli i Tom Doshit

Deputeti socialist Fidel Ylli ka reaguar pas akuzave të analistit Ilir Demalia i cili deklaroi Ylli së bashku me deputetin Tom Doshi e kishin kërcënuar me armë këtë të fundit në vitin 1995.Në një intervistë për gazetën “Panorama” deputeti Ylli e cilëson mashtrim këtë deklaratë të Demalias, ndërsa tregon episodin e ndodhur 23 vjet më parë në Bar Ëest.Sipas Yllit, ai asnjëherë nuk ka mbajtur armë, ndërsa e ka nxjerrë Demalian jashtë lokalit për shkak të zhurmës dhe shqetësimit që po u krijonte klientëve të lokalit të tij.Ndërkaq lidhur me përmendjen e emrit të Tom Doshit, Ylli thotë se ai nuk ka lidhje fare me këtë histori.“Filloi të bërtiste: E mor Fidel, çfarë ke, je mërzit se të kam sharë Gramozin, mikun tënd?! Unë i kërkova që të ulte zërin.Ti shaj këdo, i thashë, je bërë dhe shkrimtar, por këtu je në lokalin tim, prandaj ule zërin.Ai vazhdoi të bërtiste, unë e kapa nga dora, as më shkonte ndërmend ta godisja dhe e nxora jashtë lokalit.Nuk ka lidhje Toma fare. Toma isht..

Lexone

Putin flet për takimin Trump-Kim: Vendim që duhet përshëndetur

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka vlerësuar Donald Trump dhe Kim Jong-un për vendimin e tyre për t’u takuar.“Udhëheqja verikoreane ka ndërmarrë disa hapa të papritur dhe të pashembullt për të lehtësuar tensionet. Trump ka marrë një vendim të guximshëm dhe të pjekur me planifikimin e takimit”, tha Putin për mediat ruse.“Takimi do të ndodhë, presim rezultate pozitive”, shtoi ai.Sipas një deklarate të Kremlinit të lëshuar të mërkurën, Putin tha se Koreja e Veriut do të ketë nevojë për garanci për sigurinë e saj absolute para se të pajtohet për t’u çarmatosur nga armët bërthamore.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ndërhyrja e jashtëzakonshme e BSH, do të blejë valutë në treg që të forcojë euron

Banka e Shqipërisë ka paralajmëruar se do të hyjë në tregun valutor, duke blerë valutë, në një veprim të jashtëzakonshëm që synon që të ndalojë rënien e lirë të monedhës së përbashkët.Lajmin e bëri të ditur guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një konferencë për shtyp.Operacionet e blerjes së valutës do të ruajnë kohëzgjatjen e nevojshme për të arritur objektivat e deritanishme tha Guvernatori i Bankës së Shqipërisë në një deklaratë për shtyp.Ky është një rast i veçantë i ndërmarrë në rrethana specifike, tha guvernatori, që po bëhet në mënyrë që të frenohet përshpejtimi i rënies së euros, që në muajin maj ka dalë përtej parametrave.Si rrjedhojë Këshilli Mbikëqyrës mori një vendim të tillë për të ndërhyrë në treg.Tregu ka pasur një rritje të sasisë së euros, që ka qenë konstante që nga viti 2015. Mbiçmimi nuk ka ardhur vetëm për shkak të sasisë së euro, por edhe si rrjedhojë e rritjes së pritshmërisë së agjentëve për një mbiçmim të kursit, që ka dalë jashtë param..

Lexone

“Apokalipsi” britanik! Skenari i një divorci pa marrëveshje

Më 29 mars të vitit të ardhshëm do të zyrtarizohet përfundimisht procesi i njohur si Brexit. Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Europian duke hequr dorë edhe nga detyrimet dhe privilegjet që i jep deri më tani Unioni.Për të mos u zënë të papërgatitur, qeveria e Theresa May ka hartuar një plan ku parashikohen të gjithë skenarët e mundshëm. Skenari më pesimist është ai që mban emrin “Skenari i Apokalipsit”. Zyrtarisht nuk ka asnjë deklaratë pohuese apo mohuese për ekzistencën e tij, por në mediat britanike qarkullon prej disa ditësh.Bëhet fjalë për një parashikim të zymtë të shkëputjes, që do të trondiste vendin, aq sa në rajonet më të largëta të Britanisë së Madhe të mungonin edhe ilaçet.Sipas këtij skenari, që në ditën e parë të shkëputjes, porti i Doverit, më i madhi në vendin ishullor, do të paralizohej për shkak të procedurave të zhdoganimit, që do të rinisin, pasi vendi nuk do të jetë më pjesë e tregut të përbashkët europian.Brenda pak ditësh rajonet si Kornuel dh..

Lexone

Çudit ministri grek Kammenos: Do zgjerojmë ujërat tona territoriale, do marrim zonat e pasurisë nën det

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka bere një deklaratë të fortë ku thotë se Greqia do të zgjerojë ujërat territoriale.Kjo deklaratë ka ngjallur shume reagime ku ai thekson se zgjerimi do të kryhet në kuadër të njohjes se zonave ekskluzive ekonomike (ZEE).Sipas mediave greke, Kammenos ka thënë se Greqia me njohjen se shpejti te zonave ekonomike ekskluzive (EEZ) do të fillojë të punojë për shfrytezimin e pasurisë nën det, per prodhimin e gazit natyror dhe ndoshta naftës më vonë.“Ne jemi në një moment te rendesishem në historinë e kombit, shumë shpejt do të “zgjerojmë” ujërat tona territoriale, njohjen e ZEE, shfrytëzimin e pasurisë nënujore dhe vendi ynë do të hyjë në një epokë të re”, tha ministri grek. (TemA)

Lexone

Ahmetaj-Gjiknuri reagojnë pas protestës së minatorëve: Një pjesë refuzojnë draftin, thirrje për bashkëpunim

Pas protestës së një grupi minatorësh për çështjen e statusit, kanë reaguar institucionet e linjës.Përmes një deklarate të përbashkët për media, ministrat Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj theksojnë se prej kohësh është funksional një grup ndërinstitucional pune i përbashkët, i cili ka zhvilluar diskutime intensive me përfaqësuesit e sindikatave, dhe që janë dakordësuar për një draft.Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë thotë se pengesa po haset nga një grup sindikatash të cilat kanë bllokuar procesin.Ndër të tjera sqarohet:“Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Ministria e Financave dhe Ekonomisë Referuar protestës së zhvilluar gjatë ditës së sotme nga përfaqësues të sindikatave për çështjen e “Statusit të Minatorit”, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bashkë me Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë sqaron opinionin publik se tanimë prej disa kohësh është funksional një grup ndërinstitucional pune i përbashkët që kryesohet nga..

Lexone

Puthi punonjësen, filipinezët kritikojnë Presidentin Duterte (Video)

Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte është kritikuar ashpër pasi ka puthur në buzë një punonjëse në jashtë shtetit, gjatë një eventi. Duterte po fliste me një turmë në Korenë e Jugut, kur e thirri gruan në skenë, pastaj e bindi atë ta puthte.Gjesti i Dutertes u përshkrua si “ilustrim i neveritshëm i një presidenti të keq” nga grupi i të drejtave të grave në Filipine. Gruaja e përfshirë në këtë skenë tha se nuk kishte “asnjë keqdashje” në këtë puthje.Nuk është hera e parë që Z. Duterte është akuzuar për sjellje të papërshtatshme ndaj grave. Incidenti i diskutueshëm ndodhi kur Duterte po fliste me një turmë të punëtorëve filipinas në Seul. Dy gra filipineze u ftuan për t’u bashkuar me presidentin në skenë për të marrë një kopje të një libri, dhe ishin dukshëm të emocionuara teksa qëndronin pranë Dutertes.Ai përqafoi të parën dhe i dha një puthje në faqe para se ta afronte gruan e dytë për ta puthur atë në buzë. Pas një kohe të gjatë me qeshje nga gruaja e re dhe gjeste të përsër..

Lexone

Plas reperi i njohur: “Kam bërë seks me këngëtaret shqiptare”

Me një numër të konsiderueshëm hitesh, Seven Saraqi është një nga reperët më të njohur shqiptar.Ai komentohet shumë nga mediat, si për karrierën e tij, por edhe për jetën e tij profesionale.#backtothefutureA post shared by Seven (@7saraci) on May 21, 2018 at 12:50pm PDTSë fundmi, Seven ka dhënë një intervistë për “Prive”, ku ka deklaruar se ka kryer marrëdhënie seksuale me shumë këngëtare shqiptare. Në fakt, një deklaratë e tillë nuk të çudit shumë, duke patur parasysh se Seveni është shumë i dashur nga femrat.2 milly on Youtube, thanks everybody #paty (linkinbio)A post shared by Seven (@7saraci) on May 6, 2018 at 4:19am PDTGjithashtu, kur u pyet nga gazetari se me cilat këngëtare do të ishte treshja ideale, Saraqi ka zgjedhur dy këngëtare të huaja.“Rihanna dhe Nicky Minaj”, u përgjigj ai, duke i habitur të gjithë që nuk zgjodhi ndonjë shqiptare në këtë treshe.Sa her don me rra une tmaj ta kom thon, a tkujtohet kur the jena na per gjithmon … #paty (linkinbio)A po..

Lexone

VIDEO: Çudit sërish presidenti Filipinas, puth në buzë një grua para turmës

Presidenti Filipinas, Rodrigo Duterte, është sërish në titujt e mediave ndërkombëtare, por kësaj radhe jo për ndonjë deklaratë të fortë. Gjatë një vizite zyrtare në Seul, Kore e Jugut, ai ka puthur në buzë një grua.Duterte po mbante një fjalim para komunitetit filipinas në kryeqytetin e Koresë së Jugut, kur tha se do ta këmbente një libër me një puthje me ndonjë nga gratë e turmës.“Çmimi për këtë është një puthje. A jeni gati për puthje?”, iu drejtua ai turmës.Dy gra dolën vullnetare dhe Duterte tha se ato mund ta ndanin librin. Ai e puthi në faqe të parën, ndërsa të dytës i tha se do të preferonte një puthje në buzë. “Je beqare? Nuk je e divorcuar? A mund t’i thuash atij se kjo është vetëm për shaka?”, u dëgjua Duterte, ndërsa gruaja u përgjigjej pyetjeve të tij pa mikrofon. Videoja e puthjes u publikua fillimisht nga “The Filipine Star”.Ironikisht, libri që u këmbye me puthje flet për akuzat sjellje imorale dhe korrupsion në gjirin e Kishës Katolike. (TemA TV)WATCH: Preside..

Lexone