Home / Tag Archives: degjojne

Tag Archives: degjojne

A e dini çfarë bëjnë vajzat e virgjëra në Japoni? Ky fakt do t’ju çudisë

Ayumi Saito u nda nga i dashuri i saj në moshën 22-vjeçare dhe gjeti një mënyrë të lehtë për të marrë veten nga boshllëku që ai i la.Vajza nga Tokio shkarkoi një lojë romance në telefonin e saj dhe u bë një nga miliona gra në Japoni që transformoi intimitetin e jetës reale në një fantazi.Që prej momentit kur loja doli në “treg”, ajo dhe mijëra vajza të tjera u mahnitën pas saj duke e fokusuar më shumë tek intimiteti online.Në një shoqëri ku 44.2 për qind e vajzave, pothuajse gjysma në një mijë në moshat18-34 janë të virgjëra, kjo industri me sa duket është shndërruar në një mani për intimitet në Japoni.Nga ana tjetër, Ayumi, sot 31- vjeçe u shpreh për CNN:U ndjeva e vetmuar. Meshkujt japonez tremben dhe nuk janë lajkatues të mirë ndaj grave. Por vajzat duan të dëgjojnë fjalën “të dua”. Kur isha e lodhur në fund të ditës, para se të flija, fjalët e tij më lehtësonin shumë”Në vitin 2014, industria e lojërave romantike në Japoni arriti vlerën në 130 milionë dollarë.Burimi: j..

Lexone

Arkëtari i Vatikanit pritet të përballet me dy gjyqe për abuzim seksual

Kardinali George Pell pritet të përballet me dy gjykime mbi akuzat për sulme seksuale, tha një gjykatë në Australi.Arkëtari i Vatikanit, 76 vjeç, e mohoi fajësinë për të gjitha akuzat, të cilat lidhen me vitet 1970 dhe 1990.Pell u paraqit sot në gjykatën e shtetit Viktoria të Australisë, ku prokuroria dhe mbrojtja kërkuan që rasti të ndahet në dy gjykime.Nëse gjykatësi pajtohet, juri të ndara do të dëgjojnë akuzat kundër kardinalit Pell për kohën e tij si prift në qytetin Ballarat në vitet 1970 dhe për kohën e tij si kryepeshkop i Mellburnit në vitet 1990.Kardinali Pell është katoliku me pozitën më të lartë i Australisë dhe një nga zyrtarët më të fuqishëm në Vatikan.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Zekaj para gjykatës maqedonase: “Zoti e bekoftë Amerikën”

“Nuk më intereson asgjë. Vetëm drejtësia të del në dritë. Zoti e bekoftë Amerikën”, tha Valdet Zekaj, sot, gjatë seancës gjyqësore për rastin Kumanova, derisa Prokurori Naum Panovski lexonte fjalën përfundimtare, shkruan gazeta Lajm. Dhjetëra nga të akuzuarit për rastin “Kumanova”, sot kanë lëshuar seancën në shenjë revolte duke mos …

Lexone