Home / Tag Archives: dasmoret

Tag Archives: dasmoret

VIDEO: Plas grushti në dasmë, nusja tenton t’i ndajë

Ky është momenti i tmerrshëm ku një pas një ceremonie martesore dasmorët janë përfshirë në një sherr masiv me njëri tjetrin.Të pranishmit janë munduar t’i ndajnë, ndërsa është dashur dhe ndërhyrja e nuses për të shuar sherrin.Mësohet se e tëra ndodhi, kur një mysafir e ngacmoi një vajzë.Incidenti devijoi në përleshje masive, ku shumica mbetën me lëndime të konsiderueshme.Sherri ndodhi në South Ëales dhe në të u përfshinë më shumë se 20 persona. (TemA)

Lexone

Ndodh edhe kjo, Shiko si kërcejn Dasmorët në murë! (Video)

Dasmorët ne Bushtran të Preshevës po ja hedhin vallës mbi muret e oborrit. Këta burra nën tingujt e tupanit po e shprehin harenë dhe gëzimin duke vallëzuar mbi mure. Tashmë ka filluar sezona e dasmave, ato po organizohet gjithandej dhe secila në mënyrë të veçantë..per te par videon kliko ne …

Lexone