Home / Tag Archives: dashuruar

Tag Archives: dashuruar

Gwyneth Paltrow: Brad Pitt një hero! Më mbrojti nga Weinstein

Brad Pitt? Një hero i vërtetë! Gwyneth Paltrow e përshkruan kështu të dashurin e dikurshëm, duke treguar kur në vitin 1995, aktori mbështeti me shpatulla pas murit, Weinstein-in, duke i thënë: “Nëse e i bën keq sërish Gwyneth, të vras!”. Në atë kohë, Pitt dhe Paltrow ishin të dashuruar dhe aktorja i kishte rrëfyer se kishte pësuar nga producenti i Hollivudit ngacmime seksuale.1 of 4Përballja mes Pitt e Weinstein, kishte ndodhur në maj 1995. Në teatër, atë mbrëmje, Pitt, i cili ishte së bashku me bukuroshen e tij, i ishte afruar producentit dhe i kishte thënë pa asnjë hezitim, me ton dhe metodë shumë kërcënuese, siç tregon aktorja dhe siç dëshmojnë shumë persona të tjerë të pranishëm. “Ka qenë më i miri, që e bëri këtë për mua kur unë nuk isha akoma e famshme dhe pa pushtet”.24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Puthja e çiftit mbretëror

Pas daljes nga kisha, princ Harry dhe Meghan Markle kanë shkëmbyer puthjen e tyre të parë si çift.Të mrekullueshëm dhe më të dashuruar se kurrë, ata treguan para gjithë botës se janë bërë për njëri-tjetrin.Mediat britanike e kanë cilësuar si dasmën më modernë të historisë së Mbretërisë së Bashkuar.1 of 419 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

29-vjeçarja Blac Chyna mohon shtatzëninë me të dashurin 18-vjeçar

Së fundmi në mediat rozë qarkulluan lajme se Blac Chyna 29 vjeçe ishte në pritje të një fëmije me të dashurin e saj 18-vjeçar Almighty Jay.Por tashmë është konfirmuar se ajo nuk është në pritje të një fëmije. Burime thanë për “TMZ” se 29-vjeçarja, e cila ka 2 fëmijë, nuk ka në plan të nisë një të tretë për momentin.Të njëjtat burime shtuan se Blac Chyna është shumë e dashuruar pas të dashurit të saj.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Dj Avicii u vetëvra, e konfirmojnë familjarët e tij

Familja e DJ Aviciit, emri i vërtet i të cilit ishte Tim Bergling përmes një komunikate të lëshuar sot lanë të kuptohet se ai kishte kryer vetëvrasje.Në letrën e shkruar prej tyre, familja e muzikantëve e quanin Aviciin “një kërkues, një shpirt artistik i brishtë që kërkonte përgjigje për pyetjet ekzistenciale” dhe “një perfeksionist në arritjet e tij, i cili punoi shumë me një ritëm që çoi në stres ekstrem”.“Kur ai e ndaloi turneun e tij, Avicii donte të arrinte një ekuilibër në jetë për të qenë i lumtur dhe të ishte në gjendje të bënte atë që donte më shumë – muzikë. Ai me të vërtetë luftonte me mendimet rreth kuptimit, jetës, lumturisë. Ai nuk mund të vazhdonte më”, thuhej mes të tjerash në letër.“Ai donte të gjente paqe. Ai ishte një djalë i ndjeshëm i cili i donte fansat e tij, por shmangi vëmendjen. Tim, do të jesh përgjithmonë i dashuruar dhe fatkeqësisht i humbur. Personi që ishe dhe muzika jote do të na mbajë gjallë kujtimin për ty”, shkruhet në letrën e familjes.Kriju..

Lexone

Kështu kërcen Egzona në krahët e Albatritit!

  Egzona është gruaja e këngëtarit të njohur kosovar, Albatrit Muqiqit,  Ajo tashmë është shumë e njohur dhe e dashur për publikun. Egzona ka hapur edhe butikun e saj të fustaneve së bashku me kunatën e Leartës, Necën. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku bën postime nga më …

Lexone