Home / Tag Archives: dashurise

Tag Archives: dashurise

Çfarë dhurate kërkon Asllë nga Ferhat për ditën e të dashuruarve?

Dita e të dashuruarve është një ditë po aq sa e bukur edhe stresuese për partnerin i cili është në kërkim të dhuratës perfekte. Ne jemi të mendimit se kjo dhuratë duhet bërë në bazë të karakterit të femrës që ke në krahë dhe në bazë të historisë së tyre të dashurisë. U frymëzuam nga Asllë dhe Ferhat prej dashurisë së madhe që ata ndjejnë për njëri tjetrin. Një histori mes aksionit dhe kontrasteve të mëdha dhe menduam cila do të ishte dhurata perfekte për Asllënë?Një dhomë e mbushur me lule, aroma e të cilave kundërmon dhe një darkë romantike në dhomë sëbashku.Asllë është shëmbëllimi i naivitetit dhe për këtë arsye dhurata perfekte për të duhet të jetë po aq naïve. Një dashuri me aksion si ajo e Asllësë dhe Ferhatit meriton një dhomë plot me lule, me aromë të këndëshme dhe me një muzikë relaksuese në sfond.Nuk do të ishte keq edhe një darkë romantike. Ndonjëherë dashuria është vetëm kaq, të kalosh momente relaksuese me njeriun e zemrës, ata që e kanë përjetuar një ndjenjë të tillë..

Lexone

Cecilia dhe Ignazio, pasion e puthje në ‘parajsë’ (Foto)

Një ditë në pishinë me Cecilian është “një ditë tjetër në parajsë” për Ignazio Moser. Dashurisë dhe formave të Cecilia Rodriguez nuk i reziston dot partneri i saj, i cili e përqafon dhe i jep një goditje seksuale në të pasme.1 of 7Pas Maldiveve, një ditë në Valtellina për çiftin që zbuloi dashurinë në shtëpinë e “Vip Big Brother”. Të dy, në Bormio, pushojnë në pishinë me një pamje malesh të mbuluara me borë dhe dhurojnë spektakël me puthje e pasion të shfrenuar.28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I dërgon ish-gruas 7000 mesazhe, gjykata e dënon 6 muaj me kusht 33-vjeçarin

Një burrë, i cili ish-bashkëshortes së tij i kishte dërguar 7.648 mesazhe SMS, u shpall fajtor nga një gjykatë austriake në qytetin Klagenfurt me gjashtë muaj dënim me kusht.Rumuni 33-vjeçar ishte ndarë nga gruaja para gjashtë muajve dhe kishte reaguar shumë keq pas thyerjes së dashurisë, kështu që nisi të dërgojë mesazhe me SMS, në 50 prej të cilëve kërcënoi ish-bashkëshorten.I pyetur se si kishte arritur të dërgojë mesatarisht 190 SMS mesazhe në ditë dhe që të kryejë të gjitha detyrat në punë njëkohësisht, ai u përgjigj se mesazhet i shkruante kryesisht natën.Gjykata përfundimisht vendosi që dënimi të shpallet i kushtëzuar, pasi që burri ndaloi të keqtrajtojë ish-bashkëshorten, pak kohë pasi e ka njoftuar policinë.Ai premtoi se do të paguajë alimentacionin për djalin e përbashkët. (TemA)

Lexone

E dashura dedikim prekës Izet Haxhisë: Nuk ka hekura në botë, as pranga, as burgje, as ligje që mund të zbehin dashurinë tonë, të dua

E dashura e Izet Haxhisë i ka bërë një tjetër dedikim prekës këtij të fundit pas ekstradimit të tij drejt Shqipërisë dhe burgosjes në burgun 313 në Tiranë.Teksa shkruan në facebook-un e Haxhisë e dashura i thotë se “nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!”.Më poshtë postimi i plotë ku ajo i shpreh dashurinë Izetit:Atje ku ti je, ku jam edhe une me ty…nuk ka shume ajer, mungon dielli, mungon liria.. mungon ndarja e qarte midis dites dhe nates, mungojne shume gjera..Por,nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!Gjithe diejt e universit nuk mund te bejne kaq shume..

Lexone

FOTOT: Aktorja nuk i lë vend imagjinatës, tregon të pasmet

Ajo është ende duke luftuar rivalen e saj të dashurisë Clelia Theodorou për të dashurin e saj Dan Edgar.Dhe Amber Turner u shfaq larg të qenit romantike, me kolegët e saj për të xhiruar skenat për serinë filmike e 22-të në Chigëell, Essex.24-vjeçarja ylli i TOWIE, i ka lënë pak vend imagjinatës me një veshje provokuese, që ia nxori në pah të pasmet seksi. (TemA)

Lexone

FOTOT/ Prifti i moshuar në kërkim të dashurisë së humbur… ish partnerit 55 vjet më të ri

Një ish-prift i moshuar, i cili u nda nga bashkëshorti i tij 55 vjet më i ri pasi i bleu atij një apartament luksoz në Bukuresht të Rumanisë, thotë se shpreson që të kthehen sërish bashkë.Prifti i tërhequr Philip Clements, 79 vjeç, u martua me Florin Marin, 24, pasi u njohën në një faqe takimesh në internet.Por marrëdhënia e tyre ndryshoi, pasi Clements shiti shtëpinë e tij në Angli për 214 mijë paund, që t’i blinte të riut një apartament në Rumani.Menjëherë dyshja u ndanë, duke e lënë ish-priftin trokë, pa asnjë kacidhe.Clements shpreson që ai të bashkohet sërish me 24 vjeçarin dhe është betuar se do ta bëjë pjesë të testamentit të tij. (TemA)

Lexone

Teatër Muzikal / Laert Vasili në skenë na rrëfen një histori dashurie me korba…

« Këngë dashurie me korba », një histori dashurie e kënduar live në një skenë teatri me korba dhe muzikantë. Një ëndërr që filloi 20 vjet më parë… Ai me një jete të suksesshme… Ajo një nga ish të dashurat e tij që kthehet për të marrë hak 20 vjet më pas. Gruaja nga përtej nuk është tjetër vecse mirazhi i dashurisë së parë… Ishte një natë me shi…« Këngë dashurie me korba » vjen në 11, 12 dhe 13 maj në orën 20.00 në Teatrin Eksperimental. Një tekst i Bashkim Hoxhës, me regji të Laert Vasilit dhe kostume të Joni Peçit. Një teatër muzikal i folur dhe i kënduar live që nuk do ta humbisni…The post Teatër Muzikal / Laert Vasili në skenë na rrëfen një histori dashurie me korba… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kush mendon më shumë për seksin, femrat apo meshkujt?

Deri para pak kohësh mendohej se meshkujt janë më të dhënë pas seksit se sa femrat. Në fakt në ditët e sotme duket se kjo teori ka rënë poshtë. Sipas një studimi të zhvilluar nga ekspertët e marrëdhënieve së bashku me seksologët, mësohet se interesi i femrave ndaj seksit është rritur ndjeshëm.Pyetjes se cila është gjëja më e rëndësishme në një marrëdhënie, shumë femra i janë përgjigjur se është padyshim seksi i mirë. 40% e femrave ishin gati të tradhtonin partnerin nëse nuk ishin të kënaqura seksualisht, ndërsa 25% e tyre u shprehën se nuk e mendonin të qëndronin në një marrëdhënie ku nuk ishin të kënaqura seksualisht.Vite më parë, seksi ishte në plan të dytë për sa i përket lidhjeve të dashurisë pasi femrat kishin kritere të tjera. Kjo ka ardhur edhe si pasojë e informacioneve të shumta rreth seksit, filmave erotike, apo edhe internetit.The post Kush mendon më shumë për seksin, femrat apo meshkujt? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Rati s’ka të ndalur/ Pasi publikoi dy këngë brenda javës, këngëtari premton më shumë

“Vritem me dashni” është një baladë që mbart dhimbje, por edhe shpresë. Shpërfaq ndjeshmërinë e një artisti që përgjithësisht e shohim të hareshëm, por që padyshim ka edhe trishtimin si pjesë të karakterit.Por edhe “Gabim” nuk shkon shumë larg këngës së parë si tematikë. Zhgënjimet e dashurisë i kanë përshpejtuar ritmin dhe melodinë por në thelb pakënaqësia për dashurinë e pakëmbyer mbetet.Fansat i kanë pritur shumë mirë të dy këngët e larpërmenduara pasi Rati nuk e ka kursyer profesionalizmin dhe talentin në to. Po aq sa nuk ka kursyer edhe dëshirën për të sjellë diçka ndryshe e kjo u ka bërë përshtypje publikut.Dy këngë brenda javës, por Rati nuk do e lërë me kaq punën për këtë sezon të ngjeshur me angazhime për të. “Arkiva News” mëson se ai tashmë i është futur punës për një produksion të tretë, i cili premton sukses. Bëhet fjalë për një bashkëpunim me Amarda Arkaxhiun. Stilet e tyre janë sa të përafërt aq edhe ndryshe, ndaj kombinimi do jetë mjaft interesant.The post Rati s..

Lexone

“Kënaqësitë e tradhtisë” e gjeni vetëm në Teatrin Kombëtar Eksperimental

Një histori nga autori Valentin Krasnogorov, shfaqja “Kënaqësitë e tradhtisë” do të ngjitet premierë në skenën e Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” më 27 prill.Me regji nga Lorin Terezi dhe nën interpretimin e Kristjana Dodaj dhe Ledjon Zoi, kjo vepër trajton një kompleksitet ndjenjash në tërësinë e vet.Historia e dashurisë së dy njerëzve të martuar me personin e gabuar, do të marri jetë në skenën e TKE. Kjo shfaqje flet për dashurinë, tradhtinë, martesën, kompromisin dhe njeriu me gjithë ndryshimet e tij.Ju mund ta ndiqni në sallën Goethe të TKEKS nesër dhe pasnesër, ora 20:00.The post “Kënaqësitë e tradhtisë” e gjeni vetëm në Teatrin Kombëtar Eksperimental appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone