Home / Tag Archives: dashurine

Tag Archives: dashurine

Prindër, përgatituni të fusni në dhe vajzën tuaj

Nga Edi OgaPrindër!Ju që keni vajza!Parapërgatituni mendërisht të fusni në dhé vajzën tuaj, vetëm pse ajo mendon se ka të drejtë të refuzojë “dashurinë” e ndonjë burri që nuk i pëlqejnë zgjedhjet e mëparshme.I pëlqen vajza juaj dhe dy janë rrugët: “po” ose në varr!Më vjen keq, por jeta e saj nuk varet as nga ju, as nga ajo vetë, varet “nga pasioni” i atij tipit!Ju që keni djem!Edukojini ata. Shpenzoni kohë me ta.Mos i rrihni ata. Flisni me ta. Njihini ata.U thoni djemve tuaj që edhe ju u refuzuat nga dikush, por e kaluat inatin dhe e latë të shkonte atë që nuk ju donte.U thoni që ai është në këtë jetë vetëm se ai e dashuroi mamanë tuaj, nuk e vrau!Unë kam edhe djalë, edhe vajzë.Tek vajza nuk kam shumë në dorë, pavarësisht se do t’i mësoj çfarë i duhet për të shpëtuar, por jam i lumtur që do të “shpëtoj” vajzën e dikujt, duke rritur si duhet djalin tim!Fëmijët tuaj janë drita e syve tuaj!Fëmijët e mi janë drita e syve të mi!Dikush që nuk e njihja, sot, me..

Lexone

Gjyqi ndaj ish-truprojës së Berishës, reagon e dashura: Izeti do luftojë deri në fund, drejtësia ka shumë kohë që pret

E dashur e ish-truprojës së Sali Berishës, Izet Haxhia ka reaguar pas seancës së parë gjyqësore ndaj patnerit të saj.Teksa ai ka dalë para togave të zeza të gjykatës penale të Tiranës për të kërkuar rigjykimin e çështjes ‘Hajdari’, e dashura e ka inkurajuar për të shkuar më tej.Ajo garanton se patneri i saj do t’i shkojë deri në fund çështjes dhe përballjes me drejtësinë.Ditën e sotme, Haxhia ka kërkuar ballafaqim me ish-kryeministrin Sali Berisha.Ndër të tjera e dashura e tij shkruan:“Sot, me syte e mendjes kuptoja dhe shikoja Dashurine e jetes time, te rrethuar me police e prokurore…Moment i rendesishem per drejtesine dhe per politiken shqiptare. Ai ishte aty dhe buzeqeshte !Por me syte e shpirtit, nuk kuptoja asgje se c kerkonin keta njerez nga i bukuri im, i shtrenjti, i shenjti im…E di, drejtesia ka shume kohe qe pret e sigurisht, ajo eshte e domosdoshme si jeta!Izeti do te luftoje deri ne fund! Ai ju pershendet ngrohtesisht te gjitheve!Por, fshehtas, ne zemer…..

Lexone

Regjisori i Hollywood Brian De Palma shkruan ‘film horror’ për Weinstein

Regjisori i Hollywood, Brian De Palma thotë se po shkruan një skenar “filmi horror” bazuar në skandalin e Harvey Weinstein.De Palma, producenti i filmit horror “Carrie” dhe filmin “Scarface” në vitet ’70 dhe ’80, është duke e ndjekur shumë afër atë.Weinstein është akuzuar për përdhunim dhe akuza të tjera të abuzimit seksual pas dorëzimit në policinë e Nju Jork javën e kaluar. Ai u dorëzua në polici javën e kaluar por producenti i Hollieood por doli në lirim me kusht.Avokati i tij ka thënë se Weinstein i mohon akuzat kundër tij.“Njoh shumë njerëz të përfshirë,”-tha 77-vjeçari De Palma, në një intervistë me AFP në Paris, duke shtuar: “Kam dëgjuar histori gjatë viteve.”Ai tha se regjizorët duhet të “marrin besimin e aktorëve dhe dashurinë e tyre” dhe se “për të shkelur atë në çdo nivel për mua është gjëja më e keqe që mund të bëni, vetëm për shkak të epshit tuaj”.Holliwoodi është tronditur nga akuzat ndaj Weinstein, me një numër të madh të grave që akuzojnë atë për të thënë se..

Lexone

“Dashuri Bardhë e Zi”/Si do t’ja rrëfejë Ferhati dashurinë Asllës?

Telenovela “Dashuri Bardhë e Zi” na ka fituar zemrën dhe vëmendjen e plotë. Me dorën në zemër po presim çastin kur Asllë dhe Ferhat do të dorëzohen në krahët e dashurisë.Edhe pse e kemi parë puthjen e parë mes çiftit, gjërat nuk shkuan ashtu siç deshëm dhe puthja u konsiderua si një gabim nga të dyja palët.Por shumë pak seri na ndajnë nga puthja e vërtetë dhe nga nata e parë që ata do të kalojnë sëbashku.Protagonistët e telenovelës janë Birce Akalay dhe Ibrahim Çelikol. Dy aktorët kanë një kimikë të shkëlqyer me njëri tjetrin dhe ku më qartë kuptohet kjo se sa në këtë skenë intime.*** Asllë: “Pse më le vetëm Ferhat?”“Unë nuk të kam lënë kurrë.”- mendon Ferhat, ndërsa Asllë lutet me vete që ai të mos e lërë më.Ferhat: “Sepse ashtu duhej”Asllë: “Atëherë pse u ktheve sërisht tek unë. Pse më riktheve prap këtu. Çarë kërkon prej meje?”Ferhat nuk e përmban veten dhe e puth Asllën. Asllë: “Të kam thënë që të mos puthësh më një grua që nuk e do. Nuk do ta bësh më këtë gjë.”Fe..

Lexone

Lirimi i Tahirit, reagon Ylli Manjani: Përfundimisht kemi pushtet droge që ka rrëmbyer shtetin, kjo është Rilindja

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas lirimit nga “arresti shtëpiak” ish ministrit të Brendshëm Samir TahiritMe anë të një statusi ironik në facebook Manjani shkruan se “Mbaroi dhe loja e “Dashnorëve të Reformës në Drejtësi”.Met tej ai thotë se pas këtij vendimi përfundimisht kemi pushtet droge, që ka rrëmbyer shtetin.Postimi i plotëMbaroi dhe loja e “Dashnorëve të Reformës në Drejtësi”!Për vite me radhë na hapën barkun me deklarata se “sa shumë e duan reformën”!Na shurdhuan veshët me dashurinë për “miqtë” amerikanë e Europianë!Na shpuan hundët me fjalë të vjella nga goja e propagandës kundër opozitës!Tani që janë zënë në flagrancë në trafik droge, e harruan refomën! “Miqtë” e huaj u bënë armiq.Tani që “miqtë” po ikin, janë lëshuar pa doreza. Kërcënojnë e arrestojnë çdokënd që nuk është pjesë e trafikut të drogës!Përfundimisht kemi pushtet droge, që ka rrëmbyer shtetin!Kjo është Rilindja! (TemA)

Lexone

Shumë marramendëse që u fitua nga dasma Harryt me Meghan

Më shumë se një javë më parë Princ Harry dhe Meghan Markle kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë në një ceremoni madhështore, në të cilën ishin sytë e gjithë botës. Revista ekonomike ‘Brand Finance’ ka publikuar vlerën monetare që mendohet se do të fitojë Britania këtë vit.Revista ka arritur në këtë përfundim, pasi analizoi çdo element të dasmës dhe fitimi mendohet të shkojë 1.2 miliardë stërlina. Kjo vlerë është më e madhe se fitimi që pati Britania nga dasma e Kate dhe William në viti n 2011, dhe sipas ekspertëve arsyeja është që Harry dhe Meghan janë martuar në ditë pushimi dhe nuk ndikoi në ekonomi.The post Shumë marramendëse që u fitua nga dasma Harryt me Meghan appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

E dashura dedikim prekës Izet Haxhisë: Nuk ka hekura në botë, as pranga, as burgje, as ligje që mund të zbehin dashurinë tonë, të dua

E dashura e Izet Haxhisë i ka bërë një tjetër dedikim prekës këtij të fundit pas ekstradimit të tij drejt Shqipërisë dhe burgosjes në burgun 313 në Tiranë.Teksa shkruan në facebook-un e Haxhisë e dashura i thotë se “nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!”.Më poshtë postimi i plotë ku ajo i shpreh dashurinë Izetit:Atje ku ti je, ku jam edhe une me ty…nuk ka shume ajer, mungon dielli, mungon liria.. mungon ndarja e qarte midis dites dhe nates, mungojne shume gjera..Por,nuk ka hekura ne kete bote,as pranga, as burgje, as mure te larte, as kilometra, as ligje njerezish, qe te na zbehin driten e mrekullise qe Zoti na dhuroi me aq bujari, driten e Dashurise tone, kaq te bukur, kaq te forte, kaq te paster e kaq te zjarrte!Gjithe diejt e universit nuk mund te bejne kaq shume..

Lexone

Kur baballarët bëhen bashkë: Arian Çani dhe Ermal Mamaqi flasin për vajzat e tyre

Edhe Ermal Mamaqi, edhe Arian Çani janë të dy prindër me dy fëmijë, djalë dhe vajzë. Ariani i ka pak më të rritur fëmijët e tij sesa Ermali i cili ka djalin 4 vjeç, Joelin dhe vajzën vetëm 2-muajshe, Sian.Gjatë emisionit të sotëm, teksa pyeste Arianin për fëmijët e tij, Ermali tregoi pak më shumë për Sian ndërsa Ariani i tha se vajzën do ta ketë për vete sepse ato i duan shumë baballarët“Mua më duket akoma si lodër vajza. Ajo rri, sheh, nuk njeh, akoma s’i ka bërë 2 muaj”, u shpreh Ermali për vajzën Sia.“Vajzat ta shprehin dashurinë, nuk janë si djemtë, vajzat janë ledhatare, të vjen të përqafon. Vajzat e duan shumë babain derisa vjen një burrë tjetër në jetë që i merr”, u shpreh Ariani.The post Kur baballarët bëhen bashkë: Arian Çani dhe Ermal Mamaqi flasin për vajzat e tyre appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Kënaqësitë e tradhtisë” e gjeni vetëm në Teatrin Kombëtar Eksperimental

Një histori nga autori Valentin Krasnogorov, shfaqja “Kënaqësitë e tradhtisë” do të ngjitet premierë në skenën e Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” më 27 prill.Me regji nga Lorin Terezi dhe nën interpretimin e Kristjana Dodaj dhe Ledjon Zoi, kjo vepër trajton një kompleksitet ndjenjash në tërësinë e vet.Historia e dashurisë së dy njerëzve të martuar me personin e gabuar, do të marri jetë në skenën e TKE. Kjo shfaqje flet për dashurinë, tradhtinë, martesën, kompromisin dhe njeriu me gjithë ndryshimet e tij.Ju mund ta ndiqni në sallën Goethe të TKEKS nesër dhe pasnesër, ora 20:00.The post “Kënaqësitë e tradhtisë” e gjeni vetëm në Teatrin Kombëtar Eksperimental appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Çfarë e lidh Encën, Noizyn, Stresin, Luana Vjollcën dhe disa VIP-a të tjerë me njëri-tjetrin?

VIP-at shqiptarë duket nuk e vrasin mendjen fare kur bie fjala tek respektimi i ligjeve.Siç e dimë të gjithë, kultivimi dhe konsumi i marijuanës është i ndaluar ligjërisht në vend, por kjo nuk i ka ndaluar personazhet publikë që të shprehin hapur dashurinë mbi këtë lëndë narkotike.Mëposhtë keni një numër vip-ash, duke filluar nga Enca, Noizy, Stresi, Luana Vjollca e më shumë, të cilët e kanë pranuar hapur që tymosin hashash.Enca Stresi Era Istrefi Noizy Cozman Buta Anxhelina HadërgjonajBeatrix RamosajEinxhel ShkiraLuana Vjollca The post Çfarë e lidh Encën, Noizyn, Stresin, Luana Vjollcën dhe disa VIP-a të tjerë me njëri-tjetrin? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone