Home / Tag Archives: cuditshme

Tag Archives: cuditshme

FOTOT: Ja modelet më të çuditshme të flokëve në Botërorët e ndryshëm

Në vitet e fundit, futbollistët po kujdesen më shumë për “Look”-un e tyre dhe shpesh herë kanë qenë në qendër të kritikave, duke u akuzuar se nuk po i japin rëndësi fushës së blertë, por më shumë po shohin jashtë saj.Në fakt, dëshira për të pasur një model flokësh të veçantë, ka ekzistuar ndër vite, pasi futbollistë të caktuar, shpesh herë kanë tentuar që të jenë një shembull për të rinjtë.Të gjithë e mbajmë mend trekëndëshin e balukeve të famshme të Ronaldo Fenomenit, apo edhe bishtin e Roberto Baxhios.Më poshtë, po iu tregojmë disa nga modelet më të çuditshme të flokëve.

Lexone

Emina Çunmulaj tregon linjat perfekte pas lindjes së fëmijës së dytë, por ka diçka që nuk shkon këtu (Foto)

Modelja e famshme, Emina Çunmulaj, vetëm disa javë më parë lindi vajzën e saj të dytë, Mia Soraya, duke u bërë kështu mama e dy vajzave bukuroshe.Nëna dhe Bijat Mother and Daughters Ella is obsessed with Mia and every time I’m breastfeeding she comes and says “ Ella hold baby Mia” so after I feed I make sure she gets to hold her for a few seconds before she looses interest and says “no more baby Mia “ #MOTHERHOODA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 2, 2018 at 1:11pm PDTMesa duket, Emina nuk ka humbur fare kohë që t’i rikthehet linjave të saj seksi, pavarësisht se kanë kaluar vetëm dy javë që prej lindjes.Ditën e sotme, ajo ka postuar një foto të sajën ku shfaqet mjaft joshëse me bikini, përbri së cilës ka shkruar: “Mamaja u rikthye. 2 javë post lindjes së bebit dhe po i dashuroj këto forma të reja”.Mama is back 2 weeks post baby and loving these new curvesA post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 6, 2018 at 3:31pm PDTMegjithatë, diçka nuk..

Lexone

Tenton një roveshiatë në stërvitje dhe rrezikon Botërorin, i ndodh titullarit të Polonisë

Ka disa iniciativa që janë të rrezikshme, me pasoja që për momentin nuk mund t’i imagjinosh.Ka pasur shumë raste, kur lojtarë të ndryshëm, madje edhe nga më të njohurit, kanë humbur komptecione madhore për një kapriço të momentit. Së fundi i ka ndodhur një lojtari titullar të Polonisë.Kamil Glik mund të humbasë Kupën e Botës. Në Spanjë, e përditshmja “AS“ bën me dije se lojtari i Monakos, gjatë stërvitjes ka pësuar një dëmtim në shpatull dhe ka vënë në rrezik serioz praninë e tij në Rusi.Ters për trajnerin e Polonisë, Adam Navalka, që pak orë më parë kishte shpallur listën zyrtare me 23 lojtarët e grumbulluar.Por e çuditshme është mënyra e dëmtimi. Glik ka rënë shumë keq, pasi kishte tentuar një roveshiatë në stërvitje.Trajneri Navalka ka marrë masat që, nëse mbrojtësi nuk arrin të rikuperohet në kohë, të zëvendësohet nga Marsin Kaminski, lojtari i Shtutgartit.Polonia bën pjesë në Grupin H dhe më 19 qershor do të ndeshet me Senegalin, ndërkohë që në grup ka edhe Kolumbinë d..

Lexone

Era Rusi: Babai i dhëndrit më gjuajti në ditën e dasmës

Era Rusi është një prej këngëtareve të afirmuara tashmë në tregun muzikore mbarëshqiptar, por edhe ajo rrëfen se ka patur peripeci në karrierën e saj.Një e tillë i është shfaqur kur vendosi që të merrte pjesë e të këndonte në një dasmë. Ajo e rrëfeu në Top Show Magazine“Më mori dikush në telefon dhe më ofroi që të këndoja në dasmën e djalit të tij. Që në takimin e parë vura re që ishte pak e çuditshme sepse pyesja dhëndrin, përgjigjej babai. I thashë: më falni zotëri, juve martoheni apo djali? Jo – më tha – e di unë”, tregon ajo.Por a foli me dhëndërin ndonjëherë?“Kush ja dëgjoi zërin djalit. Fola me babain”, shton Era duke qeshur.Më pas, këngëtarja tregon sikletin që kishte për një muaj e gjysmë, deri kur u bë dasma.“Babai i djalit më merrte çdo ditë në telefon. Kemi dasmë – më thoshte. Kemi – i thosha unë! Ditën e dasmës së tij më ngel makina në autostradë dhe i them që më ka ngelur makina. Mos e vrit mendjen – më tha – presim deri sa të vish ti. Babi i dhëndërit po më gj..

Lexone

Miqësorja me Shqipërinë, Shevchenko refuzon stadiumin

Kombëtarja shqiptare pas miqësores së Kosovës do të ketë dhe një tejtër sfidë kundër përfaësueses së Ukranies. Një ndeshje që do të luhet më datë tre qershor që do te jëtë e fundit për kuqezinjtë në prag të ndeshjeve të “National League”.Ndeshja kundër kombëtares së Ukrainës që drejtohet nga ish-ylli i Milanit Andriy Shevchenko është planifikuar për tu zhvilluar më datë 3 qershor. Por Andriy Shevchenko ka kërkuar së fundmi të ndryshohet stadiumi.Kërkesa e teknikut ukrainas ka shkuar deri në FIFA dhe tashmë po diskutohet me organizatorët e të dyja palëve, por ende nuk ka një vendim se kur do të zhvillohet kjo ndeshja.Kjo kërkesë disi e çuditshme nga Shevchenkos nuk është arsyja e terrenit të stadiumit të Evianit, por numri i vogël i kapacitetit dhe siguria që ka ky impiant. (TemA)

Lexone

Lady Gaga di si të jetë në qendër të vëmendjes

Lady Gaga ia arrin gjithmonë të jetë në qendër të vëmendjes. Së fundmi, ajo është fotografuar veshur me një fustan blu lëkurë, në krah të fejuarit Christian Carino në Nju Jork.Veç fustanit, i cili binte shumë në sy, Lady Gaga bëri edhe një veprim që u nuk shpëtoi mediave.Me qëllim ose jo, ajo tundi flokët fort duke krijuar një pamje të çuditshme.1 of 228 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Largohet përbindëshi nga Skocia?! Filmohet në liqenin Kanas në Kinë

Turistët u tronditën kur panë një hije që lëvizte në mes të Liqenit Kanas në veri-perëndim të Kinës.Pamjet filmike tregojnë një krijesë të çuditshme që lëviz ngadalë nën ujërat e thella dhe ngre valë.Videoja ngriti diskutime midis përdoruesve të internetit dhe ekspertëve mbi “përbindëshin e Liqenit të Kanasit”, duke thënë se është i njëjtë me atë përbindëshin ‘Loch Ness’ e parë në liqenin e Skocisë. (TemA)

Lexone

Ja disa truke për të shmangur dhembjet gjatë periodave

Cikli menstrual dhe paramenstrual nuk janë momentet më të mira të muajit për ne femrat. Për fatin tonë të keq, dhembjet nuk janë vetëm gjatë atyre ditëve, por fillojnë gati 10 ditë më parë, një gjendje e cila në sytë e meshkujve duket shumë e çuditshme. Por, çfarë mund të bëjmë për të zvogëluar dhembjet. Ja disa këshilla nga ekspertët:Aktiviteti fizikDuhet të praktikoni aktivitetin fizik si joga, një shëtitje në diell, not dhe pak sport gjatë ciklit menstrual, për të lehtësuar kështu dhembjet. Çlirimi i endorfinës lufton humorin e keq, stresin dhe lodhjen, duke ndikuar në gjendjen psikologjike dhe fizike.Përdorni hekurDuhet të rrisni dozën e hekurit. Gjatë menstruacioneve niveli i hekurit në gjak ulet, duke shkaktuar lodhje tipike gjatë menstruacioneve. Prandaj këshillohet të hani ushqime të shëndetshme, të pasura me hekur, si spinaqi apo lakra.Shkoni të flini një orë më parëGjatë ciklit menstrual, trupi ynë i nënshtrohet lodhjes shtesë dhe shpesh përgjumjes. Për fat të keq..

Lexone

Arredimet e çuditshme të tualeteve që do ju lënë pa fjalë

Njerëz me ide të çuditshme ka plot dhe arredimi i këtyre tualeteve e vërteton më së miri këtë gjë.Hidhuni një sy këtyre banjove më poshtë dhe e sigurtë që në mos të gjitha, njëra do t’ju lëri pa fjalë!The post Arredimet e çuditshme të tualeteve që do ju lënë pa fjalë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tirana, nuk ka ende një akord Halili-Ze Maria, shtohen dyshimet për qëndrimin e brazilianit

Tirana u ngjit në Superiore dhe fitoi titullin e Kategorisë së Parë, duke pasur në krye të saj trajnerin brazilian Ze Maria, për qëndrimin e të cilit lajmet e kohëve të fundit kanë qenë kontradiktore.Në një moment ai ishte thuajse i larguar, por më pas është folur për vazhdimin e bashkëpunimit, si nga presidenti, ashtu edhe nga vetë trajneri brazilian. Edhe dje ata janë takuar me njëri-tjetrin, por nuk kanë arritur ende një akord, duke e lënë gjithçka të hapur.Do të ketë një takim të radhës ditën e hënë, por është e çuditshme që marrëveshja për të punuar sërish bashkë shtyhet.Ze Maria ka kërkesat e tij për një Tiranë kompetitive dhe ndoshta këtu ngec puna, pasi në këtë drejtim ka vërtet vështirësi.Të mendosh që futbollistët e Tiranës nuk paguhen prej katër muajsh…Pritet takimi i nesërm për më shumë detaje, por kështu si po shkon puna, gjasat janë që trajneri brazilian të “dorëzohet” dhe të deklarojë largimin. Ndoshta edhe kostot e larta të stafit teknik i rëndojnë shumë presi..

Lexone