Home / Tag Archives: cristiano

Tag Archives: cristiano

Marcelo: Cristiano Ronaldo nuk është pronari i Real Madrid

Mbrojtësi i majtë i Brazilit dhe Real Madrid ka dhënë një konferencë për shtyp ditën e enjte në Londër teksa përfaqësuesja e tij po përgatitet për Kupën e Botës.Ai foli për shumë gjëra, përfshi Sergio Ramos dhe Firmino, si dhe la derën e hapër për Neymar t’i bashkohet Los Blancos duke thënë se: “Cristiano Ronaldo nuk është pronari i Real Madrid.”Kur pyetet nëse kishte një lidhje mes largimit të Ronaldo-s dhe mbërritjes së Neymar, Marcelo tha: “Cristiano nuk është pronari i Real Madrid.“Ai nuk ka përse të largohet në mënyrë që t’i hapë rrugë Neymar-it. Dua që Cristiano të qëndrojë me çdo kusht, si të gjithë, por Neymar e ka derën e hapur për të ardhur te Real Madrid.“Është një klub ku duhet të luajnë më të mirët dhe unë e kam thënë se Neymar një ditë do të luajë te Real Madrid. Por nuk e di se kur.”7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Cristiano Ronaldo, binjakët mbushin 1 vjeç (Foto)

“Fëmijët e mi Eva dhe Mateo festojnë ditëlindjen e tyre të parë sot! Urime, fëmijët e mi të dashur!”. Është ky dedikimi në rrjetet sociale i Cristiano Ronaldos i cili ka publikuar një foto të të gjithë familjes. Për binjakët, një festë e madhe por intime, me shumë ngjyra dhe tullumbace. Shumë fëmijë, fëmijët e tjerë dhe Georgina Rodriguez në formë të shkëlqyer. Por nga ylli portugez nuk ka asnjë gjurmë…1 of 97 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Messi apo Ronaldo, për Cristina Pedrochen Botërorin e fiton Spanja

Cristina Pedroche, prezantuese e modele në Spanjë, e njohur edhe si fanse e zjarrtë e Rayo Vallecanos, jep mendimin e saj për cilësitë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.Sipas bukuroshes spanjolle, argjentinasi e ka talentin dhuratë të natyrës, ndërsa portugezi ka arritur suksese të jashtëzakonshme falë punës së tij. Ndërsa Andres Iniestën e vlerëson për klasin e tij dhe përulësinë.Sa i përket Botërorit, Pedroche është e bindur se do të triumfojë Spanja. Është e qartë se Cristina do të jetë në Rusi mbështetje të “La Rojas”, duke shkëlqyer në tribunat VIP.1 of 56 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Këta janë sportistët më të paguar në botë/ Foto

Nëse kishit dyshime, Cristiano Ronaldo është shpallur sërish si sportisti më i paguar në botë. Ai fiton 2.5 euro në sekondë, 150 euro në minutë, 90 mijë euro në orë dhe 216 mijë euro në ditë.Në vitin 2017, Ronaldo fitoi 79.04 milionë euro, fitime të cilat i grumbullon edhe nga puna e tij si model, përveç punës si sulmues i Real Madrid.Ronaldo Në vend të dytë është basketbollisti amerikan LeBron James, i cili fiton 73.3 milion euro në vit dhe në vend të tretë është Lionel Messi, me një fitim prej 68 milion euro në vit.LeBron James Messi Ndërkohë, vendi i katërt zihet nga lojtari zvicerian i tenisit, Roger Federer me një fitim prej 54.4 milionë euro dhe në vend të pestë vendoset basketbollisti amerikan, Kevin Durant, i cili fiton 51.5 milion euro në vit.Federer Kevin Durant Vendi i gjashtë është i zënë nga futbollisti amerikan Andrew Luck me 42.5 milionë euro dhe në vend të shtatë është golfisti Rory Mcllory po me 42.5 milionë euro.Andrew Luck Rory Mcllory Ndërkaq, vendi i tetë..

Lexone

Ronaldo drejt largimit, injoron presidentin Perez (Video)

Që Cristiano Ronaldo nuk do të jetë më pjesë e Realit për sezonin e ardhshëm e vërteton edhe kjo video, ku portugezi shmang me vetëdije shtrëngimin e duarve me presidentin Perez, në një ceremoni pas fitimit të Championsit të tretë radhazi.Duket qartë se marrëdhënia mes 5 herë fituesit të Topit të Artë dhe numrit një të klubit madrilen është në pikën zero.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Reali prezanton uniformat e reja, por mungon Ronaldo (Video)

Cristiano Ronaldo ka munguar në prezantimin e fanellave të reja të Real Madridit dhe shtypi spanjoll ka hedhur hipotezën e largimit të mundshëm të kampionit portugez, i cili ka fituar gjithçka me fanellën “merenges”.http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/05/save.mp4 29 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ramos kritikon Kristiano Ronaldon: Kërko falje që të të ndihmojmë

Sergio Ramos i ka tërhequr veshin Cristiano Ronaldo-s.Sipas “Marca”-s, kapiteni spanjoll nuk ka qenë aspak i kënaqur me deklaratat befasuese të portugezit pas finales së Kievit.Qendërmbrojtësi mësohet të jetë përballur me shokun e skuadrës, duke i thënë këtij të fundit: “Cris, nuk është e bukur ajo që ke bërë, nuk ishte momenti i duhur.Prit, mos këmbëngul.Duhet të bësh një hap mbrapa dhe ne do të ndihmojmë.Jemi me ty, por duhet të na ndihmosh edhe ti”.

Lexone

Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve

Gjithmonë mediat janë fokusuar tek partneret e futbollistëve të famshëm apo tek tifozet seksi që shfaqen në shkallët e stadiumit.Por, përveç famës dhe parasë që kanë, disa futbollistë mjaft të njohur kanë edhe disa motra seksi.Mëposhtë janë përzgjedhur 6 prej motrave më të bukura të futbollistëve.Mes tyre bëjnë pjesë, motra e sulmuesit të Chelseas, Marta Abril (Alvaro Moratës), Rafaella e Neymar, Katia Aveiro e Cristiano Ronaldos, Gabrieli Emboaba e ish-mesfushorit të Inter, Oscar, Ambar e Arturo Vidal dhe Ana Silvia Hernández Balcázar e ish-ylli të Manchester United dhe Real Madrid, Chicharito Hernández.Rafaella Marta Abril Katia Aveiro Gabriele Ana Silvia Hernández Balcázar The post Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ronaldo dhe Georgina puthje e përqafime në Ibiza (Foto)

Ata mirëpritën ardhjen në jetë të vajzës Alana Martina gjashtë muaj më parë, pas vetëm një viti së bashku.Legjenda e futbollit Cristiano Ronaldo dhe e dashura e tij e mahnitshme Georgina Rodriguez ende duken shumë si një çift të dashuruarish, teksa me fizikun në superformë po shijojnë pushimet në plazhin e Ibizas.1 of 1033-vjeçari dhe partnerja e tij, 24-vjeçare, treguan trupat e tyre fantastik, teksa putheshin dhe përqafoheshin në ujë. E teksa po dilnin me djalin e tij të madh, Cristiano Jrr, Georgina shihet duke luajtur me një unazë diamanti në gishtin e saj.Georgina kishte veshur një palë bikini gri, ndërsa Ronaldo tregoi muskujt e tij në pantallona të shkurtra të zeza dhe mbante një kapele “Trucker”.22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Modelja që vë notat për “yjet” e futbollit (Foto)

Cristina Pedroche, prezantuese e modele në Spanjë, e njohur edhe si fanse e zjarrtë e Rayo Vallecanos, jep mendimin e saj për cilësitë e Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos. Sipas bukuroshes spanjolle, argjentinasi e ka talentin dhuratë të natyrës, ndërsa portugezi ka arritur suksese të jazhtëzakonshme falë punës së tij.1 of 7Ndërsa Andres Iniestën e vlerëson për klasin e tij dhe përulësinë. Sa i përket Botërorit, Pedroche është e bindur se do të triumfojë Spanja. Është e qartë se Cristina do të jetë në Rusi mbështetje të “La Rojas”, duke shkëlqyer në tribunat VIP.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone