Home / Tag Archives: cifti

Tag Archives: cifti

“Çifti i hapur, gati i shqyer” vjen në Teatrin Kombëtar Eksperimental

Një super komedi nga Dario Fo dhe Franka Rame, “Çifti i hapur, gati i shqyer” do të vijë premierë në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.Kjo komedi vjen më 19 dhe 20 maj, ora 20:00 në sallën Moliere, e interpretuar nga trupa e teatrit “Zini Sako” Gjirokastër.Me aktorët Paola Xhafa dhe Aleksandër Kondi e nën regjinë e Joana Omeraj, mos e humbisni këtë komedi!The post “Çifti i hapur, gati i shqyer” vjen në Teatrin Kombëtar Eksperimental appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone