Home / Tag Archives: carvajal

Tag Archives: carvajal

Fat i keq, por Bajerni po paguan edhe gabimet e veta

Bajerni luajti, zotëroi topin, krijoi raste dhe shënoi i pari. Po si ka mundësi që u mund 2-1 nga Reali?Dikush fajëson arbitrin: të paktën një penallti në favor të Levandovskit duhej ta jepte dhe është e pakuptimtë kjo frikë për të fishkëllyer kundër Realit që në minutat e para, fundja Juventusit iu dha penallti kundër në Madrid në minutën e 93-të për një faull identik si ata të djeshmit, të Karvahalit ndaj Levandovskit.Penalti de Carvajal a Lewandowski no señalado, min 1. #BayernRealMadrid pic.twitter.com/YluUi6hJWp— Zona_Blaugrana (@Zona_Blaugrana) April 25, 2018Otro penalti de Carvajal a Lewandowski no señalado, min 46. #BayernRealMadrid #BayernMadrid pic.twitter.com/3dY1cJr6nB— Zona_Blaugrana (@Zona_Blaugrana) April 25, 2018Ka nga ata që fajësojnë fatin, pasi të krijosh aq shumë raste ndaj Realit e të shënosh aq pak, duhet të jesh vërtet i mallkuar, duke parë që në sulm janë lojtarë të klasit botëror, të mësuar më ndeshje vendimtare. Nga ana tjetër, Zinedin Zidan duket ..

Lexone