Home / Tag Archives: britanike

Tag Archives: britanike

Kërcimi qesharak i Theresa May (Video)

Videoja e Theresa May duke kërcyer në një shkollë në Afrikë është bërë virale. Kryeministrja britanike edhe filmuar duke kërcyer, por ajo që ka tërhequr vëmendjen është se kërcimi i saj është paksa qesharak dhe i çuditshëm.Nxënësit i organizuan një festë mirëseardhjeje për të kryeministren britanik dhe ajo i respektoi në mënyrën e saj.https://videos.metro.co.uk/video/met/2018/08/28/5396496670113576353/640x360_MP4_5396496670113576353.mp4 30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Britani, ligji i ri ndalon shoferët e rinj në autostrada edhe pasi kanë kaluar testin

Ata që po mësojnë t’i japin makinës nuk do të lejohen të praktikohen në autostradat britanike. Një ndryshim në ligj ka për qëllim që t’u japë shoferëve të ardhshëm më shumë kohë për të fituar përvojë, para se të futen në autostrada.Autoritetet thonë se rrugët e Britanisë janë ndër më të sigurtat në botë, por aksidentet mbeten shkaku i dytë i vdekjeve të të rinjve.Më parë, vetëm kandidatët që kishin kaluar testin mund të hynin në autostradë, por tashmë nuk mund ta bëjnë këtë pa një instruktor në makinë, e cila duhet të jetë me sistem të dyfishtë drejtimi.Rreth 1/5 e aksidenteve në rrugët e Britanisë në vitin 2016 përfshinë mjete, drejtuesit e të cilave ishin të moshës 17-24 vjeç. Që nga janari deri në shtator 2016, në rrugët e Britanisë janë regjistruar 1810 të vdekur në aksidente. / BBC -TemA TV/

Lexone

FOTOT: Demi Rose i lë pak vend imagjinatës me fustanin transparent

Ajo është një nga modelet më të suksesshme, që njihet për format seksi dhe veshjet e guximshme.E me një veshje të tillë Demi Rose u shfaq dhe të hënën në Ibiza.Bukuroshja britanike 23-vjeçare, ka treguar format shpërthyese me një fustan transparent, me të cilin i ka lënë pak vend imagjinatës. (TemA)

Lexone

Anglia i vonon rinovimin e vizës, Abramoviç bëhet shtetas izraelit

Pronari miliarder i klubit të futbollit të Chelsea, Roman Abramovich, është gjetur i pranueshëm për shtetësinë izraelite pas ballafaqimit me vonesat në rinovimin e vizës së tij në Mbretërinë e Bashkuar.Zyrtarët e emigracionit i thanë BBC se ai ishte intervistuar javën e kaluar në ambasadën izraelite në Moskë.Ai ka fluturuar në Tel Aviv, por zëdhënësi i tij nuk i komentoi raportimet e medias se shtetësia i ishte dhënë.Raportet e mediave izraelite thonë se atij i është dhënë një kartë identiteti në Izrael sipas Ligjit të Kthimit, i cili u lejon hebrenjve të bëhen qytetarë të Izraelit. Ai është një vizitor i shpeshtë në Izrael dhe bleu një hotel në Tel Aviv më 2015.Viza e investitorit në Mbretërinë e Bashkuar thuhet se skadoi disa javë më parë, ndërsa qeveria britanike nuk e komentoi rastin e tij individual.Vonesa në lëshimin e vizës për Abramovich vjen në mes të tensioneve të rritura diplomatike midis Londrës dhe Moskës pas helmimit të ish-spiunit rus Sergei Skripal në Anglinë ..

Lexone

FOTOT/ Fundjavë e shthurur e të rinjve britanikë: Alkool, lëndë narkotike dhe skena erotike në rrugë

Në javën e fundit të majit qytetet anembanë Britanisë, janë “pushtuar” nga të rinjtë që kanë dalë për të festuar.Ajo që bie në sy është se festat e këtyre të rinjve e “kalojnë cakun”, pasi ata e teprojnë me alkool e lëndë narkotike dhe krijojnë në rrugë një pamje jo edhe aq të bukur.Në fotot e mëposhtme do të shikoni djem e vajza të shtrirë në mes të rrugës, zënka të ndryshme dhe veprime të tjera që të gjithë ata do të mendoheshin dy herë për t’i kryer nëse do të ishin “esëll”. (TemA)

Lexone

FOTOT/ Fundja e shthurur e të rinjve britanikë: Alkool, lëndë narkotike dhe skena erotike në rrugë

Në javën e fundit të majit qytetet anembanë Britanisë, janë “pushtuar” nga të rinjtë që kanë dalë për të festuar.Ajo që bie në sy është se festat e këtyre të rinjve e “kalojnë cakun”, pasi ata e teprojnë me alkool e lëndë narkotike dhe krijojnë në rrugë një pamje jo edhe aq të bukur.Në fotot e mëposhtme do të shikoni djem e vajza të shtrirë në mes të rrugës, zënka të ndryshme dhe veprime të tjera që të gjithë ata do të mendoheshin dy herë për t’i kryer nëse do të ishin “esëll”. (TemA)

Lexone

Në Los Anxheles ka filluar plazhi! (Foto)

Në Los Anxheles ka filluar vapa dhe plazhi. Dhe këtë gjë e dëshmon edhe Tulisa Contostavlos, e cila është fotografuar në pozicione mjaft seksi teksa freskohej ne një pishinë.1 of 5Këngëtarja, aktorja dhe prezantuesja televizive britanike, është shfaqur e shpenguar para ‘blic’-ëve të aparatit me një palë bikini të zeza, që e tregojnë 29-vjeçaren në super-formë.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Puthja e çiftit mbretëror

Pas daljes nga kisha, princ Harry dhe Meghan Markle kanë shkëmbyer puthjen e tyre të parë si çift.Të mrekullueshëm dhe më të dashuruar se kurrë, ata treguan para gjithë botës se janë bërë për njëri-tjetrin.Mediat britanike e kanë cilësuar si dasmën më modernë të historisë së Mbretërisë së Bashkuar.1 of 419 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kërkimet për avionin e humbur Malajzia Airlines, zbulojnë dy anijet e humbura që s’i kërkoi askush

Ekuipazhet që kërkonin për avionin e zhdukur MH370 të linjës së fluturimit Malajzia Airlines, kanë zbuluar dy anije me vela tregtare të shekullit të 19-të, të cilat përdoreshin për transportin e qymyrit.Anija e zbuluar 2.300 km në Perëndim të Australisë, u përcaktua nga ekspertët si një pjesë e vogël e anijeve britanike që mbante dikur qymur thanë kërkuesit.Ato ishin fundosur rreth 1,430 milje larg nga bregu i Australisë Perëndimore, në 2,5 milje thellësi.Ekspertët u ndeshën me rrënojat e anijes gjatë kërkimeve në fund të Oqeanit Indian në vitin 2015, ata përdorën fotot sonar dhe të dhënat e anijeve në përpjekjet e tyre për ti identifikuar.Vendndodhja e avionit MH370 mbetet mister për më shumë se katër vjet pasi u zhduk, duke mbajtur 239 njerëz, në itinerarin mes Kuala Lumpur, Malajzi dhe Pekin.Sipas BBC, një nga anijet, e gjetur në dhjetor 2015, u identifikua si një barkë hekuri.Dr Ross Anderson, përgjegjës i arkeologjisë detare nga Muzeu i Australisë Perëndimore, tha se k..

Lexone

FOTOT: Një 52 vjeçare seksi si Elizabeth Hurley

Për Elizabeth Hurley vitet që mban mbi super janë thjesht numra.Ylli 52 vjeçar ka një fizik për t’u patur zili.Dhe në Instagram-in e saj dominojnë fotot me bikini.Së fundmi aktorja dhe modelja britanike ka mahnitur me trupin e saj, teksa ka publikuar një foto me kostum banje ngjyrë pink. (TemA)

Lexone