Home / Tag Archives: braziliane

Tag Archives: braziliane

Gabriel Jesus si Ronaldo, gati për të udhëhequr Brazilin në Kupën së Botës

Kur kanë mbetur edhe 6 ditë nga fillimi i Kupës së botës, skuadrat po bëjnë përgatitjet e fundit para se të nisin ndeshjet.Te kombëtarja braziliane, drejtuesit kanë filluar që të përgatitin fanellat me të cilat Brazili do të luajë në Rusi, duke vënë edhe numrat përkatës për secilin futbollist, ku të vlefshëm janë nga numri 1 deri në 23.Siç dihet, numrin 1 do ta mbajë gardiani i Romës, Alison Beker, ndërkohë që Nejmar do të ketë numrin 10, numër të ciline mban edhe te PSG-ja në Francë.Yllit të Mançester Sitit, Gabriel Jesus i është besuar një numër me shumë peshë, pasi ai do të mbajë 9-ën e Ronaldo Fenomenit.Numri 9 është mbajtur nga legjenda braziliane ndër vite, madje me atë numër, ai ka arritur të fitojë edhe Kupën e Botës në vitin 2002, duke shënuar në finale, 2 gola ndaj Gjermanisë në fitoren 2-0.Ai ka qenë pjesë e Brazilit edhe në finalen e vitit 1998, ku “Seleçao” u mund me rezultatin 3-0 nga Franca vendëse.

Lexone

FOTOT: Engjëlli i Victoria’s Secret shkëlqen në Kanë

Engjëlli i Victoria’s Secret, Lais Ribeiro ka shkëlqyer në koncertin e së enjtes, derisa u paraqit në Festivalin e Filmit të Kanës.Bukuroshja 27-vjeçare braziliane sfiloi me fustan të bardhë, i cili i shfaqte hiret trupore.Ajo bërë që të gjithë të pranishmit në event të kthenin kokat për ta parë. (TemA)

Lexone

Video/ Modelja braziliane çmend meshkujt, u kap organin gjenital në mes të rrugës

Gati 100 meshkuj u bënë rastësisht pjesë e një eksperimenti social të kryer në Brazil.Një modele me forma të kolme është ‘punësuar’ për të kapur organin gjenital të të gjithë meshkujve që i dilnin përpara, pavarësisht ambientit ku ata ndodheshin.Shumë prej tyre janë shokuar, u ndjenë në siklet dhe janë fyer pasi modelja ka kryer këtë akt.Kështu, kjo vajzë u bë e para femër që guxon të bëjë diçka të tillë deri në fund dhe të preki më shumë meshkuj se çdo femër që e ka bërë më parë këtë eksperiment social.The post Video/ Modelja braziliane çmend meshkujt, u kap organin gjenital në mes të rrugës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Çmenduri braziliane, sërfisti sfidon dallgën 24 metra (Video)

Zyrtarët e Federatës së Sërfit kanë konfirmuar se një sërfist brazilian ka thyer rekordin botëror për kalimin e dallgës më të lartë ndonjëherë.Rodrigo Koxa kaloi një dallgë prej 24 metra në Nazaré, Portugali më 8 nëntor të vitit të kaluar.Koxa hyn kështu në librin e rekordeve Guinness për kalimin e dallgës më të madhe. Video e tij u zbulua gjatë mbrëmjes së të shtunës në Big Wave Awards të World Surf League.Fitimi i çmimit për thyerjen e rekordit ishte “dita më e mirë e jetës sime”, tha ai.30 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Vajzat bëjnë selfie mbi urë, por disa disa sekonda më vonë ndodh hataja

Katër vajza të reja duke qëndruar në një urë hekurudhore, duke qeshur në kamerë dhe duke bërë selfie – papritmas ato bien gati për vdekje. Të katër vajzat u vërsulën në urën në Xinguara, Brazili verilindor, të dielën e kaluar, duke kaluar lumin Cais dhe duke lidhur qytetet e Castelo do Piaui dhe Buriti dos Montes.Shëndeti i vajzave është i qëndrueshëm Papritmas një platformë u rrëzua në të cilën vajzat ishin aty. Ata ranë dhjetë metra poshtë – dhe ishin me fat që rënia e tyre ishte e zbutur nga vegjetacioni përreth.Një vajzë 22-vjeçare, një vajzë 15-vjeçare dhe një vajzë 16-vjeçare u plagosën dhe u shtruan në spital.16-vjeçarja ishte operuar në thembër dhe ishte në gjendje të largohej nga spitali. “Shëndeti i dy të tjerave është i qëndrueshëm,” tha një zëdhënës i spitalit lokal në portalin e lajmeve braziliane ” Os Dois Lados da Moeda ” , përpara se dy vajzat të operoheshin të premten për shkak të lëndimeve të rënda në këmbë.Me sa duket, ura ishte në gjendje të keqe për një koh..

Lexone