Home / Tag Archives: braktisur

Tag Archives: braktisur

Masakruan me thikë bashkëkombësin, burg përjetë për shqiptarët

Gjykata e Apelit në Ankona të Italisë ka dënuar me burgim të përjetshëm dy shqiptarët Marjo Mema e Igli Meta të cilët masakruan bashkëkombësin e tyre 17-vjecar Ismail Luli 3 vite më parë. Sipas organit të akuzës, krimi i dy shqiptarëve ishte i qëllimtë, i paparamenduar dhe i kryer në mënyrë makabre.Dy autorët kanë dalë para gjyqit të akuzuar për vrasjen e ndodhur tre vjet më parë në Sant’Angelo në Vado.Igli Meta ka kërkuar falje dhe ka pretenduar edhe një herë se ekzekutimin final nuk e ka kryer ai, por Mario Mema.Vrasja ndodhi më 19 korrik të 2015-ës si hakmarrje kundër Ismailit, ‘fajtor’ se kishte patur një marrëdhënie të fshehtë me të fejuarën e Iglit, Ambra . Ky i fundit u njoftua nga një mik për tradhtinë dhe që nga ai moment mendoi si të vinte në zbatim hakmarrjen e tij.17 vjeçari u torturua i lidhur në një kryq në një zonë të izoluar, duke u qëlluar disa herë me thikë në fyt. Dy autorët u munduan të fshehin krimin, duke transportuar e braktisur trupin e viktimës në rreth..

Lexone

Drita fiton titullin kampion në Kosovë

Tashmë fitimi i titullit kampion është një çështje e mbyllur edhe në Kosovë.Drita e Bekim Isufit ka fituar titullin kampion, teksa ka barazuar me rezultatin 0-0 takimin direkt ndaj Prishtinës së Josës.Në këtë finale, skuadra e trajnerit shqiptar ishte e dënuar për të fituar me dy gola diferencë, por nuk ia ka arritur.Këtu ka ndikuar edhe dalja me karton të kuq e Currit në minutën e 30, teksa pas një ndërhyrje kundër futbollistit kundërshtar, kur topi kishte dalë në rivenie anësore, Tahiri nuk e ka menduar dy herë nxjerrjen nga loja të mbrojtësit të Prishtinës.Gjithashtu në minutat shtesë edhe Dallku e ka braktisur Prishtinën, duke marrë karton të kuq.Edhe Josa në fatin e dy trajnerëve të tjerë shqiptar, në fund është Bekim Isufi që feston me Dritën e tij.

Lexone

Fier, sekuestrohet gomonia 10 metra e gjatë, dyshohet se do të përdorej për trafik droge

Policia në Fier ka sekuestruar një gomone, e cila dyshohet se do përdorej për të trafikuar droge.Gomonia e braktisur, 10 metra e gjatë dhe e pajisur me dy motorë u gjet e fshehur ne Pishporo.Ka qenë policia kufitare e Vlorës që ka pikasur gomonen gjatë kontrollit mes zonës së Vlorës dhe Fierit.Ka nisur hetimet për të identifikuar pronarin e gomones.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nuk paguhet prej 10 muajsh, Vllaznia B bojkoton stërvitjen

Mbijetesa është çështje dite në Shkodër, jo vetëm për Vllazninë që synon të mbetet në Superiore, por edhe për Vllazninë B, që lufton për të vijuar në Kategorinë e Parë.Gjithsesi, vëmendja ndaj këtyre të dytëve duket se ka qenë thuajse zero, pasi siç pretendojnë futbollistët e stërvitur nga trajneri Ervis Kraja, nuk paguhen prej 10 muajsh.Paraditen e sotme lojtarët e Vllaznisë B kanë braktisur stërvitjen dhe kanë protestuar për të marrë rrogat, teksa kërcënuan edhe me bojkot të ndeshjes deçizive për mbijetesën, atë ndaj Tërbunit të Pukës.Futbollistët shkodranë pretendojnë se jo vetëm që nuk janë paguar tashmë prej 10 muajsh, por edhe shpenzimet për të ndjekur aktivitetin, i kanë paguar nga xhepi i tyre.1 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur te përfaqësuesja e Kosovës para ndeshjes së sotme ndaj Ukrainës. Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar[/caption] Sipas “Indeksonline”, sulmuesi 21-vjeçar Donis Avdijaj ka braktisur ekipin menjëherë …

Lexone

​Dy ditë pas aksidentit, Agueron e braktis edhe e dashura

​Dy ditë pas aksidentit, Agueron e braktis edhe e dashura

Modelja argjentinase, Karina Tejeda ka braktisur sulmuesin e Manchester Cityt, Kun Aguero vetëm dy ditë pas aksidentit me makinë, ku lojtari theu dy brinjë Kjo fundjavë nuk ka qenë me fat për sulmuesin Kun Aguero, i cili pasi theu brinjët në aksidentin e së premtes, me të gjitha gjasat ka …

Lexone

400 mijë njerëz kërkojnë heqjen e Nobelit për Suu Kyi

400 mijë njerëz kërkojnë heqjen e Nobelit për Suu Kyi

Një kërkesë për shfuqizimin e çmimit Nobel për paqen ndaj Aung San Suu Kyi në “change.org”, ka grumbulluar deri më tani 400 mijë nënshkrime. Ajo akuzohet se nuk po bën asgjë për të ndaluar atë që quhet “krime kundër njerëzimit në vendin” e saj, ku qindra e mijëra myslimanë janë …

Lexone