Home / Tag Archives: borbardhes

Tag Archives: borbardhes

Vdes një nga xhuxhët e Borbardhës

Ka ndërruar jetë aktori turk Tayyar Yildiz Yldiz , i cili u bë shumë I njohur në filmin Borbardha me 7 xhuxhët, është ndarë nga jeta në moshën 61 vjeçare. “HaberTurk” raporton se Tayyar Yildiz, pas famës që fitoi me filmat në vitet 1970, ka punuar në bankë. Yildiz, i cili ishte 95 cm i gjatë, fitoi zemrat e të gjithë shikuesve me personazhin e Neseli ( i lumturi) në filmin “Borëbardha dhe 7 xhuxhët”.The post Vdes një nga xhuxhët e Borbardhës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone