Home / Tag Archives: biseduar

Tag Archives: biseduar

Koretë, takim ushtarak në 14 qershor për të zbutur tensionet

Ky Koretë, kanë rënë dakord që të mbajnë një takim në nivel ushtarak në 14 qershor në Panmunjeom, në kuadër të përpjekjeve për zbutur tensionet e krijuara në Gadishull. Mes rezultateve të një tjetër dialogu “milisterial” të mbajtur pak javë më parë në fshatin që ndan kufirin, palët kanë rënë dakord të mbajnë në 22 qershor një takim në nivelin e Kryqit të Kuq për të biseduar dokumentet e bashkimeve mes familjeve të ndara nga Lufta e Koreve në vitet 1950-53.1 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Ndizen sërish “gjakrat”, Trump mesazh urgjent aleatëve: Gati nëse Koreja e Veriut bën ndonjë çmenduri

Pas bërjes publike të letrës dërguar liderit të Koresë së Veriut për anulimin e takimit të programuar më 12 qershor në Singapor, Donald Trump ka deklaruar seSHBA dhe aleatët janë gati për çdo lloj reagimi nga shteti aziatik.Trump ka bërë me dije se ka biseduar me Sekretarin e Mbrojtjes, Jim Mattis dhe vendet aleate, dhe se ata janë gati nëse Koreja e Veriut ndërmerr ndonjë hap të çmendur.“Shpresojmë se gjera pozitive do të ndodhin, në respekt të së ardhmes së Koresë së Veriut”, ka deklaruar Presidenti i SHBA, Donald Trump, duke theksuar se “Nëse kjo nuk ndodh, ne jemi më të përgatitur e kurrë”

Lexone

Marku në Paris, takohet me Prokurorin e Gjykatës së Kasacionit të Francës

Kryeprokurorja Arta Marku ndodhet në Paris, ku merr pjesë në takimin për 10-vjetorin e shoqatës së kryeprokuroreve dhe kryegjyqtarëve të Bashkimit Evropian.Ajo është takuar me Prokurorin e Përgjithshëm të Gjykatës së Kasacionit të Francës, Jean – Claude Marin.Ftesa për Marku u dërgua nga Jean-Claude Marin, Prokurori i Përgjithshëm pranë Gjykatës së Kasacionit të Francës dhe kryetar i Rrjetit të Prokurorëve ose institucioneve ekuivalente të Gjykatave Supreme të vendeve të Bashkimit Evropian i quajtur ndryshe “Rrjeti Nadal”.Pavarësisht se nuk dihet konkretisht rreth asaj që është biseduar, mësohet se kryeprokurorja i ka dhuruar Marin librin “Albania from the Air”.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Berisha “pajtohet” me Salianjin, pasi i nxorri video-skandalin me Grida Dumën

Sali Berisha duket se është “pajtuar” me Ervin Salianjin.Ata janë fotografuar bashkë duke biseduar, pasi kanë dalë nga Kuvendi.Kujtojmë që Sali Berisha është përfolur si njeriu që nxorri video-skandalin e Salianjit me Grida Dumën.Më poshtë, disa foto pikante nga seanca e sotme, në të cilën është kthyer edhe Spartak Braho si deputet, i cili ka marrë mandatin e dorëzuar nga Saimir Tahiri.(TemA)

Lexone

Berlusconi: Ja ku po gabon Gatusso

Ish presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi vlerëson punën e Gennaro Gattuso në Milan, por nuk po i pëlqen fakti qe Milani po luan me një sulmues qendror. Ish-presidenti shiti klubint tek biznesmeni kinez Yonghong Li në prill të vitit të kaluar, por ende i pëlqen të ketë fjalën e tij …

Lexone

Blero merret me drejtësinë, ja arsyeja

Këngëtari Blero Muharremi me mëngjes ka filluar të merret me drejtësinë. Në një postim në ‘Instagram’’, ai së bashku me një mik të tij duket që kanë marrë për të biseduar një temë të rëndë. Kujtojmë se projekti i fundit i sjellur nga Blero është në bashkëpunim me Kole Oroshi …

Lexone

Sela : Në zgjedhjet lokale do ta trefishojmë rezultatin

Lëvizja për Reforma – Partia Demokratike Shqiptare (LR-PDSH) dega Çair, mbrëmjen e së mërkurës ka mbajtur kuvendin e degës në të cilin për kryetar dege është konfirmuar Faruk Avdiu, i cili deri më sot ka qenë ushtrues detyre i kësaj dege, njofton Zhurnal.mk. Kryetari i LR-PDSH-së, Çair Faruk Avdiu, në …

Lexone