Home / Tag Archives: berthamore

Tag Archives: berthamore

Dy Koretë, takim i ri mes Kim dhe Moon në kufi

Dy liderët koreanë, Kim Jong-un e Moon Jae-in, janë takuar sërish në fshatin që ndan kufirin mes dy vendeve për të diskutuar për takimin e mundshëm mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut, të anuluar nga presidenti Trump.Takimi duhej të mbahej në 12 qershor në Singapor, por Trump e anuloi për shkak të retorikës së ashpër të koreano-veriorëve në lidhje me ç’armatosjen nga raketat bërthamore të Veriut.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone