Home / Tag Archives: berlusconi

Tag Archives: berlusconi

VIDEO: Berlusconi ngacmon live vajzën e koordinatorit të partisë së tij

Silvio Berlusconi kur vjen fjala për femra, nuk përmbahet.Ai ka qenë në një takim në Valle d’Aosta, dhe në fund të takimit, koordinatori rajonal i “Forza Italia”, Massimo Lattanzi, i ka ofruar dy dhurata liderit të parties: një pikturë dhe një kalë tipik qeramike.Dhuratat i janë dorëzuar nga vajza e tij.Duke parë vajzën dhe dhuratat, Silvio u shpreh: “Mund të zgjedh? Sepse unë preferoj atë” (i referohet vajzës).Vajza ka buzëqeshur e sforcuar dhe e sikletosur, për t’u larguar më pas.Berlusconi me sa duket nuk e ka ditur kush ishte ajo, por Lattanzi i ka thënë në skenë “ajo është vajza ime”.Lattanzi e ka kaluar me shaka, duke i thënë Berlusconit “keni gusto të mirë”.(TemA)

Lexone

Berlusconi: Ja ku po gabon Gatusso

Ish presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi vlerëson punën e Gennaro Gattuso në Milan, por nuk po i pëlqen fakti qe Milani po luan me një sulmues qendror. Ish-presidenti shiti klubint tek biznesmeni kinez Yonghong Li në prill të vitit të kaluar, por ende i pëlqen të ketë fjalën e tij …

Lexone