Home / Tag Archives: berishes

Tag Archives: berishes

Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel

Sali Berisha ka shpërthyer në akuzua ndaj Ben Blushin, drejtorin e Top Channel. Berisha shprehet se Blushi ndikon tek gjyqtarët që kanë në shqyrtim gjyqin e pronësisë së Top Channel, mes Vjollca Hoxhës dhe ish-ortakëve të saj.Sipas Berishës, Blushi është takuar për mbi një orë e gjysëm me gjyqtarin Dvorani (foto poshte), për t’i bërë presion.“Nje takim i gabuar ne nje kohe te gabuar! Jam absolutisht neutral ne kete afere midis partneresh, qe bashke dhe te ndare e perdoren topin e tyre si megafonin e Rames kunder meje dhe PD. Por ky takim eshte nje takim shume i gabuar ne nje vend shume te gabuar”, – shkruan Berisha.Dvorani, bashkë me Artan Brocin dhe Shkëlzen Selimin, janë gjyqtarët që do të shqyrtojnë padinë për pronësinë e TCH.The post Berisha shpërthen në akuza të forta ndaj Blushit: Presion për gjyqin mes pronarëve të Top Channel appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Sali Berisha denoncon Ben Blushin: Presion gjyqtarit Dvorani, për gjyqin ndaj Top Channel

Sali Berisha ka akuzuar Ben Blushin se po ndikon tek gjyqtarët që kanë në shqyrtim gjyqin e pronësisë së Top Channel, mes Vjollca Hoxhës dhe ish-ortakëve të saj.Sipas Berishës, Blushi është takuar për mbi një orë e gjysëm me gjyqtarin Dvorani, për t’i bërë presion.“Nje takim i gabuar ne nje kohe te gabuar!Jam absolutisht neutral ne kete afere midis partneresh, qe bashke dhe te ndare e perdoren topin e tyre si megafonin e Rames kunder meje dhe PD. Por ky takim eshte nje takim shume i gabuar ne nje vend shume te gabuar”, shkruan Berisha.Dvorani, bashkë me Artan Brocin dhe Shkëlzen Selimin, janë gjyqtarët që do të shqyrtojnë padinë për pronësinë e TCH.Pikërisht një ditë më parë, TCH sulmoi ashpër gjyqtarin Selimi, dhe me sa duket, arsye për këtë ka qenë pikërisht gjyqi në fjalë.(TemA)

Lexone

“Kërkoj rihapjen e dosjes Hajdari”, Izet Haxhia del para Gjykatës së Tiranës

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka dalë për herë të parë përpara Gjykatës së Tiranës.Pas ekstradimit nga Turqia, Haxhia kërkon nga drejtësia shqiptare rihapjen e dosjes së”Azem Hajdarit”.Kjo kërkesë do shqyrtohet sot nga Gjykata e Tiranës.Trupa gjykuese kryesohet nga gjyqtari Besnik Hoxha, ndërsa Haxhia mbrohet nga avokati Bashkim Nikolla.(TemA)

Lexone

FOTO/ Fotografi i njohur tallet me Berishën: Vapa qe e papërballueshme sot për moshën e tretë

Fotografi i njohur i Kuvendit Agim Rama ka ironizuar pjesëmarrjen e ish-kryeministrit Sali Berisha në protestën e opozitës.Ai ka komentuar sikletin e Berishës nga dielli ku herë pas here bënte gjeste nga më të ndryshmet për t’i shpëtuar.Kaq ka mjaftuar që Rama të fokusojë në objektivin e aparatit një çast dobësie të Berishës.“Vapa qe e papërballueshme për moshën e tretë”, ironizon Rama.Më herët edhe deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar gjestin e deputetit Bardh Spahia që përpiqet t’i bëjë hije Berishës. (TemA)

Lexone

REPLIKAT: “Narkobanditë me uniforme pergjakën protestën”, qytetarët masakrojnë Berishën: Fute në dhe katër vetë dhe s’je ndëshkuar o të vraftë Zoti

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas denoncimit të bërë nga “selia blu” se kryededaktori i Rilindjes Demokratike ka çarë kokën gjatë përleshjes me policinë.“Narkobanditet me uniforme pergjakin protesten e opozites, godasin kryeredaktorin e gazetes Rilindja Demokratike, Bledi Kasmi! sb” shkruan Berisha në Facebook.Statusi i Berishës ka sjellë mjaft reagime ku i kanë kujtuar tragjedinë e 21 janarit.(TemA)

Lexone

Berisha sulmon Mustafa Nanon: Je ish ish ish im, s’është vila ime ajo në Lalz por e kunatit, më strehon ai. I përgjigjet Nano: O zog gomari e bandit i pështirë

Sali Berisha ka sulmuar gazetarin Mustafa Nano.Pas një debati me ish ministrin Gazmend Bardhi në emision, Berisha ndërhyu duke sulmuar Nanon.Ai e quan si “ish ish ish i imi” duke i kujtuar se ka një apartament në gjirin e Lalzit.Ndëkohë, Berisha tha se vetë disponon veç apartamentin në Tiranë dhe se vila që shkon në Lalëz nuk është tija por e kunatit i cili e strehon sa herë që Berisha kërkon të pushojë.“Duke ndjekur Opinion!Pergenjeshtrim!Miq, sonte, me gjuhen e nje banditi te peshtire, nje ish ish ish i imi fyeu me gjuhen e rrugacit ordiner, halabakut te rrugve ndaj zotit Gazment Bardhi sapo ai permendi apartamentin e tij ne Lalz me para te dyshimta.Nderkohe ky ish ishi ish i imi, qe i lejoi vetes gjuhen e horrrit trilloi dhe shpifi pafytyresisht per gjoja vile timen ne Lalz.Lidhur me kete shpfje, qe skllavi i Xhafes dhe Balles perserit pafytyrsisht nje trillim te tyre, deklaroj me pergjegjesi absolute se une dhe bashkeshortja ime kemi nje apartament ne Tirane pre 12..

Lexone

Sali Berisha “shet” dëshmitarin X: Kemi dhe dëshmitarë të tjerë, ta hedhim Ramën në Lanë

Ashtu si Lulzim Basha, Sali Berisha tha se Rama me Xhafaj po terrorizojnë dëshmitarin X.Por, sipas Berishës, ata kanë dhe dëshmitarë të tjerë, përveç dëshmitarit X.“Rama po ushtron terror ndaj dëshmitarit X.Por ai nuk e di se ne kemi një zinxhir dëshmitarësh dhe provat janë autentike.Ta shporrim dh eta nxjerrim nga zyra Ramën.Ta hedhim në Lanë”, tha Berisha.(TemA)

Lexone

Pritet rihapja e dosjes “Hajdari”, Izet Haxhia kërkesë zyrtare në gjykatë: Gjyqi ndaj meje i padrejtë

Izet Haxhia ka dorëzuar sot zyrtarisht kërkesën për rigjykim në gjykatën e Tiranës duke pretentuar se procesi ndaj tij ka qenë i padrejtë.I dënuar në mungesë me 25 vjet burg, ish-truproja i Sali Berishës depozitoi në gjykatën penale të Tiranës kërkesën ku ndër të tjera shkruan: “Dua te rigjykohem, pasi procesi ndaj meje ka qenë i padrejtë dhe në mungesë”.Kërkesa e Haxhisë do te hidhet në short nga gjykata dhe shqyrtimi kërkesës pritet të bëhet brenda 1 jave dhe më pas do të caktohen seancat.Rruga e ndjekur, rihap dosjen “Hajdari”, e cila konsiderohet edhe si krimi i shekullit në Shqipëri. (TemA)

Lexone

Deputetja socialiste informon “qytetarin dixhital” të Berishës: Nesër do ngrihen 4 avionë në Kuçovë

Deputetja socialiste Ermonela Felaj, ka informuar “qytetarin dixhital” të Sali Berishës, për 4 avionë që do të ngrihen nesër në Kuçovë.“Ky njoftim i drejtohet kryesisht “qytetarit digjital” të sb që të mos alarmohet me dylbitë e rreme e të shohë mushkoja në qiellin e shpifjeve.4 avionë nisin që nesër fluturimet nga Kuçova për vaksinimin e dhelprës së kuqe.Dy herë në vit, përmes një metode që ka rezultuar e suksesshme kundër tërbimit.E kane tentuar dhe më parë disinformimin , jo për gjë”, shkruan ajo, që poston dhe fotot e mëposhtme.(TemA)

Lexone

VIDEO: Zbardhet audio-përgjimi Rama-Basha-Berisha

Meqë tani është kohë përgjimesh, dikush në rrjet ka bërë një shaka.Ai ka montuar një audio-përgjim mes Edi Ramës, Lulzim Bashës e Sali Berishës, se kujt do t’ia fusin.Dhe përgjimi duket po aq “original”, sa audio-përgjimi i paraqitur nga PD.(TemA)

Lexone