Home / Tag Archives: bashkuara

Tag Archives: bashkuara

“Unë i vogël pilot ëndërroja”. Batuta e Metës me Donald Lu

“Unë i vogël pilot ëndërroja”. Batuta e Metës me Donald Lu

Promovimi i librit “Në Opinionin tim…” të autores Valbona Zeneli ka bërë bashkë në një sallë Presidentin Ilir Meta dhe ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Donald Lu. Presidenti dhe Ambasadori patën një komunikim me batuta mes njëri-tjetrit. Sipas të pranishmëve që ishin në këtë aktivitet, mësohet që Presidenti …

Lexone

Alarmi i ish-presidentit Gorbacov për Luftën e Tretë Botërore

Alarmi i ish-presidentit Gorbacov për Luftën e Tretë Botërore

Ish Presidenti i Bashkimit Sovjetik, Mikail Gorbiacov, paralajmëroi se bota është pranë katastrofës së luftës botërore. Ai u shpreh i shqetësuar për atë që mund të ndodhë shumë shpejt. Mikhail Gorbacov mbahet mend mes të tjerave, si president i Bashkimit Sovjetik, por dhe për marrëveshjen e arritur me Ronald Reagan, …

Lexone

Çdo 10 minuta, një vajzë në botë humb jetën nga dhuna

Çdo 10 minuta, një vajzë në botë humb jetën nga dhuna

Çdo e 7-ta vajzë e moshës 15-19 vjeçare në botë detyrohet të martohet. Në çdo 10 minuta në botë humb jetën një vajzë për shkak të dhunës. Si rezultat i iniciativave të Turqisë, 11 Tetori që nga viti 2012 shënohet si “Dita Botërore e Vajzave”. Sipas Fondit të Kombeve të …

Lexone

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Shikoni sa bukur e këndon Donald Trump këngën e Dua Lipës

Dua Lipa është një prej këngëtareve më përfolura shqiptare në botë.Këngëtarja shqiptare ka nisur një turne me koncerte anembanë Mbretërisë së Bashkuara në saje të sukseseve me hitet. Një i tillë është edhe kënga “New Rules”, i cili deri më tani është shikuar mbi 353 milionë herë në YouTube. Kjo …

Lexone

Nusja e emocionuar me befasinë që ia bëri shoqëruesja (Video)

Nusja e emocionuar me befasinë që ia bëri shoqëruesja (Video)

Nocole Tafoya nga Miçigani i Shteteve të Bashkuara, ka mbetur e befasuar kur shoqëruesja e saj Mandii, ia ka sjellë dy lama. Derisa po bëhej gati të realizonte fotografitë e martesës së bashku me bashkëshortin e ardhshëm, pas krahëve i ishin sjellë kafshët e saj të preferuara, transmeton Telegrafi. “Është …

Lexone

Ky është plani amerikan për t’i siguruar Kosovës ulëse në OKB

Ky është plani amerikan për t’i siguruar Kosovës ulëse në OKB

Mbase Kosova nuk do të mund të sigurojë për një kohë anëtarësimin në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, për shkak se në Këshillin e Sigurimit shtetet themeluese kanë të drejtën e vetos, por Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë në plan që të dërgojnë një rezolutë në Asamblenë e Përgjithshme, …

Lexone

Jeta e tij luksoze kushton 600 milionë dollarë në vit: Njihuni me veturat me të cilat vozitet Kim Jong-un (Foto/Video)

Jeta e tij luksoze kushton 600 milionë dollarë në vit: Njihuni me veturat me të cilat vozitet Kim Jong-un (Foto/Video)

Ndërsa bota është në prag të një lufte bërthamore midis Koresë së Veriut dhe SHBA-ve, mediat kanë gjetur kohë që të interesohen edhe për jetën, gjegjësisht luksin e “liderit suprem”. Kështu, përcjell Telegrafi, ato kanë publikuar fotografi të automjeteve të Kim Jong-un, shumë më luksoze në krahasim me ato në …

Lexone