Home / Tag Archives: bashkohej

Tag Archives: bashkohej

Vllaznia, zbulohet çeku “1 miliardë lekë” i një dështimi të madh!

Plot 645 miliona lekë rrogë, 145 milionë lekë tatime, më shumë se 100 milionë për grumbullime dhe shpenzime ekstra, rreth 200 milionë lekë për Vllazninë, është fatura e një dështimi.Më shumë se sa 1 miliard lekë të vjetra çuar dëm. Vllaznia ra nga kategoria, ndonëse pagoi me miliona disa futbollistë, duke përfshirë Nuredin Orelesin, një futbollist i huaj, ndërsa golashënuesi i dytë më i mirë i kampionatit, Sidrit Guri, 20 gola, u largua si i panevojshëm dy vjet më parë dhe shkëlqeu të Kukësi para se t’i bashkohej Kombëtares e të nënshkruante ne Belgjikë.Duket se menaxhimi i keq dhe strategjitë e gabuara e zbritën Vllazninë papritur në “greminë”.Lojtarët më të paguar te Vllaznia:Nurudin Orelesi – 620 mijë lekë në muaj (bruto)Edon Hasani – 610 mijë lekë në muajErjon Vucaj – 455 mijë lekë në muajGilman Lika – 455 mijë lekë në muajOlsi Gocaj – 455 mijë lekë në muaj

Lexone

‘Tronditet’ Buffoni, Totti ia zbulon një sekret të madh

Francesco Totti ka thënë se Buffon deshi t’i bashkohej “Giallorossëve” së bashku me ish kapitenin e Italisë, Fabio Cannavaro. Francesco Totti ka zbuluar një sekret të portierit të Juventusit, Gianluigi Buffon. Ikona e Romës ka thënë se Buffon deshi t’i bashkohej “Giallorossëve” së bashku me ish kapitenin e Italisë, Fabio …

Lexone