Home / Tag Archives: bashkimi

Tag Archives: bashkimi

Kryemadhi gati për të qeverisur: Largimi i Ramës do t’i japë shpresë shqiptarëve

Monika Kryemadhi thotë se sot do të largohet Edi Rama dhe do të vijë një tjetër qeveri që do të hapë negociatat.Kryetarja e LSI-së tregon se opozita është e gatshme që pas largimit të qeverisë “Rama” të marrë përsipër përgjegjësitë dhe të plotësojë kushtet që mund të vendosë Bashkimi Europian.Ditën e sotme opozita ka paralajmëruar se do të protestojë rreth katër orë dhe do ta rrëzojë shefin e qeverisë. (TemA)

Lexone

Pas skandalit, përçahet BDI në Maqedoni – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Thellohet kriza ne Maqedoni, ndërsa vendi rrezikon te mbetet dhe pa qeveri të përkohshme. Pas vendimit të BDI-së për të tërhequr ministrat nga qeveria, këta të fundit i kanë dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme kryeministrit të përkohshëm Emil Dimitriev. Lajmin e bëjne me dije mediat maqedonase, …

Lexone

“Rrezik nga Shqipëria e madhe” – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama në Serbi, Beogradi zyrtar nuk ndihmon në përmirësimin e klimës mes dy vendeve. Përkundrazi madje, i hedh benzinë zjarrit. Presidenti serb Tomislav Nikoliç edhe një takim në Beograd me kryeministrin e Francës …

Lexone