Home / Tag Archives: bashkeshortja

Tag Archives: bashkeshortja

Shikoni çfarë i kanë bërë mickojat djalit të Naser Rafunës

Aktori i njohur i humorit Naser Rafuna, prej kohësh mbahet si njëri nga artistët më të dashur për audiencën shqiptare, shkruan Kosovarja.Njëherit, edhe si krijues i serialit të famshëm vendor “Çka ka shpija” Rafuna, dëshmoi zotësinë e tij në këtë degë të artit.Por, jo vetëm arti është pjesë e pandashme e tij, po të njëjti rol e luajnë edhe rrjetet sociale të Rafunës, gjë që e dëshmon me çdo të dytin publikim.Kësaj radhe, ka postuar një imazh tejet të veçantë, në të cilin shihet bashkëshortja dhe djali i tij simpatik, por që në mënyrë humori, tregoj ‘tmerrin’ që vogëlushit po i shkaktonin mushkonjat.

Lexone

Histori si nëpër filma: Xhaferr Mata në lidhje me 19-vjeçaren, por ishte i martuar dhe ka një djalë 2 vjeç

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja që tronditi “Don Boskon” mëngjesin e kësaj të premteje.Fax News dhe gazetarja Xhensila Kodra kanë shkuar në banesën e 31-vjeçarit Xhaferr Mata, që vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni e më pas qëlloi veten me pistoletë.Familjarët e autorit të krimit kanë thënë jashtë kamerave se janë të shokuar nga ngjarja.Ata kanë shtuar se nuk kanë patur dijeni për një histori dashurie mes dy të rinjve.Familjarët kanë zbuluar se 31-vjeçari Mata ishte babai i një djali të vogël 2 vjeç dhe se prej dy muajsh ishte divorcuar nga bashkëshortja.“Ngjarje shumë e rëndë, nuk dimë çfarë të themi.Nuk jemi në dijeni të historisë së dy të rinjve.Ngjarjen e kemi mësuar kur erdhi policia në shtëpi.Djali kishte dy muaj që ishte divorcuar nga bashkëshortja. Xhaferr Mata ka edhe një djalë”, kanë thënë familjarët.Fqinjët e autorit, pasi kanë dëgjuar lajmin në TV, kanë menduar se Xhaferr Mata kishte vrarë ish-bashkëshorten, pasi me të ka patur konflikte të vazhdueshme ...

Lexone

Balla: Bën zhurmuesen; Kryemadhi: S’jam marrë me motrën e gruan tënde

Një debat i ashpër është shënuar jashtë sallës së Kuvendit, gjatë momentit që kanë dalë deputetët. Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi kanë replikuar mes tyre dhe përplasja është nxehur kur janë përmendur familjarët.Balla ishte duke folur me gazetarët dhe aty u afrua Kryemadhi, e cila kërkoi të flasë. Por Balla tha se gruaja e Kreut të Shtetit bën zhurmuesen, ndërsa Kryemadhi i tha se askush s’ia përmendi motrën dhe bashkëshorten.DEBATI:Kryemadhi: Mund të flasim dhe ne?Balla: Edhe ti do flasësh se ta zuri vendin Luli në Kuvend.Kryemadhi: Po do flasim…Balla: Më vjen shumë keq që bashkëshortja e Presidentit ka filluar të bëjë zhurmuesin, por ky është fati i keq i opozitësKryemadhi: Taulant nuk jam marrë as me motrën tënde dhe as me gruan tënde. Rri urtë, nuk të shpëton dot Edi Rama dhe nuk bëhesh dot ministër i Brendshëm. Nuk e zëvendëson fot Fatmir Xhafajn.Balla: Më pëlqen edukata juaj!Kryemadhi: Edukata ime është shumë e mirë, por ..

Lexone

Tronditet Peshkopia/ Djali vret nën dhe babain

Ngjarje e rëndë në Peshkopi. Djali ka vrare nenën dhe babanë ne rrethana qe ende presin te sqarohen.Sipas te dhënave te para i riu mësohet se sapo kishte ardhur nga Anglia.Viktimat janë identifikuar si Flamur Sela dhe bashkëshortja e tij.The post Tronditet Peshkopia/ Djali vret nën dhe babain appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Martesa e tretë e Richard Gere: Jam burri më i lumtur në univers

Richard Gere thotë se është njeriu më i lumtur pas martesës së tretë. Ylli i “American gigolo” është martuar me 35-vjeçaren Alejandra Silva, ceremoni e zhvilluar në prill në një fermë në periferi të Nju Jorkut.“Jam burri më i lumtur në univers”, i ka thënë aktori 68-vjeçar revistës “Hello!”.“Si të mos jem? Jam martuar me një grua të bukur, të zgjuar, të ndjeshme, që ndihmon njerëzit, është e durueshme, di të falë dhe është kuzhiniere e shkëlqyer”, ka shtuar ai.Gere dhe Silva janë takuar ndërsa aktori po kalonte disa ditë në Positano, Itali, në një hotel në pronësi të familjes së saj.Ajo drejton një fondacion bamirësie për të pastrehët në Spanjë.Aktori i “Pretty Woman” ka qenë i martuar me modelen Cindy Crawford nga viti 1991-1995 dhe më pas me aktoren Carey Lowell në 2002-2016. Nga martesa e dytë, Gere ka një djalë 18-vjeçar. Edhe bashkëshortja e tij e re ka një djalë 5 vjeç nga një martesë e mëparshme. (TemA)

Lexone

Wanda dhe Icardi në Afrikë, mes zebrave “bardhezi” (Foto)

Wanda Nara e Mauro Icardi në udhëtim në Afrikën e Jugut. Çifti i ka lejuar vetes një shëtitje mes luanëve, xhirafave, elefantëve dhe pa dyshim zebrave…Ironia në rrjetet sociale nuk ka munguar, sai i takon një kalimi të mundshëm te bardhezinjtë.Por Wanda ka sqaruar ndjekësit dhe shkruan “love” etëm poshtë fotos së elefantëve. Edhe pse shihet pranë “zebrave” (Juventusit), futbollisti argjentinas dhe bashkëshortja e tij menaxhere, postojnë foto mes natyrës dhe bukurisë. Por pa harruar ndonjë shënim luksi të shfrenuar si çanta që Wanda përdor… për shëtitje të tilla!.1 of 163 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Pasi fitoi lirinë, Saimir Tahiri shfaqet pranë familjes, e shoqja bën deklaratën ‘e dyshimtë’

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, edhe pse është nën hetim ai arriti që të fitonte lirinë, pas vendimit nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda.Tahirit në fillim iu vendos ‘arrest shtëpie’, pas vendimit të shkallës së parë, por me apelimin e vendimit ai u la sërish i lirë.Familja Tahiri duket se po shijon lirinë e kryefamiljarit, pasi e shoqja Fatlinda Berisha, Saimir Tahiri dhe djali i tyre shihen në natyrë. “Jo thjesht ne të tre”- shkruan bashkë me foton bashkëshortja e Tahirit, një mesazh që mediat rozë e komentuan edhe si të koduar. A mendoni se mund të kemi lajme të reja nga kjo familje, pas gjithë vështirësive që kaluan? Kjo nuk dihet, por mesazhi i Fatlindës të lë pak dyshime./zoneelire.alThe post Pasi fitoi lirinë, Saimir Tahiri shfaqet pranë familjes, e shoqja bën deklaratën ‘e dyshimtë’ appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Bashkëshortja e futbollistit të njohur “ndez” Instagramin

Yolanthe Cabau është në kulmin e karrierës së saj.Bashkëshortja e mesfushorit holandez Wesley Sneijder është bërë mjaft protagoniste në rrjetet sociale.Ajo tashmë numëron miliona fansa të cilët e komplimentojnë herë pas here.Ylli i pasarelave ka reklamuar linja të prodhimit të të brendshmeve, ku si gjithnjë ka shkëlqyer.

Lexone

Ertugrul i tronditur pas humbjes së hidhur, flet për dhimbjen e tij

“Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar.” Këto ishin fjalët e para të aktorit kryesor në serialin “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan për median pasi humbi në një aksident shokun e tij të ngushtë Arda Oziri.Mbrëmjen e së martës, Engin Altan Duzyatan dhe bashkëshortja e tij Neslişah Alkoçlar ishin për darkë në një restorant në Stamboll. Në dalje, ai u pyet nga gazetarët për vdekjen e hidhur të shokut të tij të klasës në Universitet dhe të setit të xhirimit në serialin “Ertugrul”.“Humbja jonë është e madhe. Uroj që Zoti ta mëshirojë mikun tim të dashur. I uroj ngushëllime familjes dhe komunitetit të aktorëve. Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar”, tha Duzyatan, i cili luan rolin e Ertugrul në serialin me të njëjtin emër.39-vjeçari Arda Oziri humbi jetën mëngjesin e së dielës pas një aksidenti me motor në Stamboll. Në vitin 2017 ai iu bashkua serialit Ertugrul ku luante rolin e Goktug, njeriut besnik të Sadetin Kopek.The post Ertugrul i tronditur pas humbjes së hidhur, fl..

Lexone

Gruaja e Will Smith zbulon pse mban shami mbi kokë! (Foto)

“Momenti më i keq ishte kur në dush vërejta për herë të parë se po humbisja flokët. Oh Zot, do të bëhen tullace, mendova…”.Kështu Jada Pinkett Smith, aktore dhe bashkëshortja e hollivudianit Will Smith, ka rrëfyer shqetësimin e saj: “Tani mbaj një shami mbi kokë… ndihem një mbretëreshë”.Gruaja e Will Smith ka folur për trupin që ndryshon dhe si i ka pranuar këto ndryshime. “Shumë njerëz më pyesin pse mbaj shami, por kjo, për shkak të flokëve”, – ka pohuar aktorja, duke shpjeguar më pas, se pavarësisht nga shumë mjekime, asnjë nuk ka qenë në gjendje të gjejë shkakun rënies së flokëve dhe se një rol vendimtar mund të ketë pasur edhe stresi. “Kur flokjet e mi i mbledh në shami, ndihem një mbretëreshë, – shtoi ajo. – Vendimi që mora ishte një zgjidhje dhe të mendosh se ekzistojnë shumë gjëra të këqija në botë…”.1 of 1029 maj 2018 (gazeta-shqip.com)

Lexone