Home / Tag Archives: bashkeshorti

Tag Archives: bashkeshorti

Iraku gati të ekzekutojë 40 gra të luftëtarëve të ISIS: Na falni jemi viktima të burrave tanë

Iraku po përgatitet të ekzekutojë dhjetëra bashkëshorte të luftëtarëve të ISIS në hakmarrje të dëmit që kanë shkaktuar terroristët.Nga ana tjetër, këto gra janë lutur për t’i falur me pretekstin se janë viktima.Atyre iu dha 10 minuta kohë për t’u lutur për jetët e tyre përpara se gjyqtarët të merrnin vendimin fatal.Shumica e grave akuzohen nga gjykata në Irak për mbështetjen e tyre ndaj bashkëshortëve militantë të ISIS.Një prej bashkëshorteve, një qytetare franceze e quajtur Djamila Boutoutao, 29 vjeç, u shfaq në gjykatë muajin e kaluar duke thënë:“Mendova se u martova me një reper. Vetëm kur mbërrita në Turqi e kuptova që bashkëshorti im ishte xhihadist. Unë jam viktimë, bashkëshorti im më rrahu dhe më kyçi kur i thashë se nuk doja ta ndiqja atë në Irak”.Djamila është një prej 1900 shtetaseve franceze që kanë udhëtuar në Siri dhe Irak për t’iu bashkuar kalifatit.

Lexone

Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka bërë të birit të saj

Këngëtarja bukuroshe Adelina Tahiri, është në muajt e fundit të shtatzanisë së saj, pasi bërë të ditur se po pret një djalë me biznesmenin maqedonas, me të cilin u martua disa muaj më parë.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 29, 2018 at 10:37am PDTAdelina ka postuar vazhdimisht foto e video nga periudha gjatë shtatzanisë, si edhe dhuratat luksoze që bashkëshorti i saj i ka bërë, ku e fundit ishte një mercedez fringo i ri.A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on Apr 16, 2018 at 1:51am PDTKëtë rradhë, këngëtarja ka menduar për fëmijën e saj që nuk ka ardhur ende në jetë. Sipas burimeve të “Prive”, Adelina është duke përgatitur një këngë dedikuar djalit të saj.Mësohet se në këtë këngë, ajo do të shprehi të gjitha ndjenjat që ka pasur gjatë kësaj periudhe të ëmbël pritjeje.Loading …. 65%A post shared by AdelinaTahiri (@adelina_tahiri1) on May 6, 2018 at 8:35am PDTThe post Një mami si Adelina Tahiri: Kjo është dhurata speciale që ajo i ka b..

Lexone

Për herë të parë, Orinda Huta flet mbi shtatzaninë e saj: Duam të kemi një bebe

Prej disa javësh tashmë, po qarkullojnë zëra se moderatorja bukuroshe Orinda Huta është shtatzanë dhe këto fjalë u përhapën edhe më shumë kur Orinda doli në një emision, që shfaqej me barkun më të fryrë se zakonisht.Mirëpo, ditën e djeshme në rubrikën “Për drekë me mua” të emisionit “E Diela Shqiptare”, Orinda ka qartësuar njëherë e mirë se nuk është shtatzanë, por u shpreh se ajo dhe bashkëshorti i saj, Turjan Hyska duan shumë që të kenë një bebe.“Duam të kemi një beb”, tha Orinda dhe pas kësaj së bashku me të ftuarat e tjera ngritën një dolli.@evadibra @orikamb #bollywoodA post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on May 13, 2018 at 5:11am PDTThe post Për herë të parë, Orinda Huta flet mbi shtatzaninë e saj: Duam të kemi një bebe appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kim Kardashian, e gjitha në “ar” (Foto)

Kim Kardashian nuk zhgënjen kurrë dhe kjo tashmë nuk ka asnjë dyshim. Ylli ka parakaluar mbrëmë në tapetin e kuq të “Met Gala”, e veshur me një fustan ngjyrë ari, ku sigurisht nxirrte në pah format e saj trupore.Fustani i “Versace” rrinte perfekt te Kim, por ajo që u vu re ishte se ajo parakaloi e vetme. Bashkëshorti i saj Kanye West, i cili ka qenë gjithmonë shoqëruesi i Kim, këtë vit mungoi në “Met Gala”.1 of 68 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Çmenduritë s’kanë fund, nënë e bir bëhen babë e bijë

Një nënë dhe djali i saj janë në një periudhë ndryshimi dhe së shpejti do të mund të quhen me plot gojën babë e bijë.Corey Mason, 15 vjeç, ka 4 vite që nuk ndihet më mashkull, por femër. Ndërsa nëna e saj ka kuptuar që ndihet më mirë si burrë vetëm prej një viti. Tashmë, ata po mbështesin njëri-tjetrin në këtë periudhë tranzicioni.Eric Maison, i cili ka qenë Erica deri pak kohë më parë, ka hequr gjinjtë, por nuk ka ndërmend të ndahet nga bashkëshorti i saj, i cili e mbështet këtë ndryshim dhe thotë se është i dashuruar me njeriun, jo me femrën.“Ishte shumë e bukur si grua, por ishte e bukur edhe nga brenda. Dua që të jetë i/e lumtur me trupin që do”, deklaroi burri.The post Çmenduritë s’kanë fund, nënë e bir bëhen babë e bijë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Durrsaku i bën gruas të tij brenda në fuoristradë atë që ka lënë me gojë hapur edhe policinë

Dhuna në familje godet sërish.Një grua në Durrës është dhunuar nga bashkëshorti i saj, ditën e djeshme në qytetin bregdetar.Sipas njoftimit të policisë shtetasi Sh.H., 44 vjeç, banues në Durrës, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, F.H., vjeç 41, në një makinë të tipit “Mitsubish”.Njoftohet se bashkëshortes, F.H., vjeç 41, iu plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme”.E 44-vjeçari do të gjykohet nga Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, nën akuzën e “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”, neni 130/a i Kodit Penal.

Lexone

Dhëndri e nxjerr nusen me dhunë nga vetura, kur ta kuptoni arsyen do të habiteni

Burri i njohur vetëm me mbiemrin Li, i ka befasuar të pranishmit në Sichuan të Kinës, kur e ka nxjerr nusen dhunshëm nga vetura. Ende nuk dihen arsyet, por besohet se ai është nervozuar sepse ajo kishte shpenzuar afro 30 mijë euro për ceremoni, pa dijeninë e tij.Mirëpo, të tjerët shkojnë edhe më larg duke thënë se ajo ka fjetur me ish-të dashurin një natë më parë dhe i ka treguar derisa po udhëtonin.Ngjarja është publikuar edhe nga mediat që kanë shkruar se nusja ka fëmijë me një tjetër, ndërsa bashkëshorti saj i ri nuk e dinte që ekzistonin, prandaj veproi në këtë mënyrë.

Lexone

FOTOT: Emily Ratajkowski “tërbon” fansat

Bashkëshorti i saj Sebastian Bear-McClard është parë kohëve të fundit në poza të afërta me modelen Suki Waterhouse.Por, duket se kjo nuk i bën përshtypje Emily Ratajkowski.Modelja seksi ka shfaqur linjat e saj perfekte përmes një video të nxehtë të publikuar në Instagram të dielën.Aty Emily shfaqet me bikini, duke kërcyer me një këngë nga e kaluara. (TemA)

Lexone

Burri nuk ishte në darkë në dyqan, rrëfimi shokues: “Ladi më tha hajde ikim marrim ç’të gjejmë”

Vladimir Kurti është i riu që ekzekutoi për vdekje tregtarin Agim Buci në dyqanin e tij ushqimor në Kamzë dhe plagosi gruan e tij Merita Bucin. Gjithcka ndodhi në sy të djalit të tyre 6-vjeçar.“Ladi, më tha hajde me mua marrim çfarë të gjejmë dhe i ndajmë bashkë. Unë vetëm e çova me makinë nuk kam asnjë faj. Nuk e dija se do të qëllonte”, – ka thënë Ruzhdi Hodo, i arrestuar si bashkepunetor ne krim me Vladimirin.Hodo kishte për detyrë të mbështeste në veprime Kurtin dhe të bënte transportin me mjetin e tij Volswagen.28-vjeçari me origjinë nga Burreli e kishte piketuar këtë dyqan, pasi kishte parë se në mbrëmje aty kishte pak lëvizje dhe pak ndriçim dhe zakonisht shërbente vetëm gruaja. Kjo pasi bashkëshorti i saj punonte në një kompani interneti. Kurti kërkoi ndihmën e shokut të tij Ruzhdi Hode, i cili jeton në periferi të Kamzës.

Lexone