Home / Tag Archives: bashkepunim

Tag Archives: bashkepunim

Adelina Berisha e ‘rrëzon murin’ me photoshop

Këngëtarja Adelina Berisha, sapo ka lanusar videoklipin e fundit si bashkëpunim të dytë me reperin Blasta, shkruan Kosovarja.Por, më tepër se sa vetë projekti, merr vëmendjen pamja e Adelinës e cila është e kuruar deri në detaje, ani pse të pasmet ‘bombastike’ të Instagramit i janë zbehur plotësisht.Këtë e dëshmojnë pamjet në sekuencat e klipit, teksa këngëtarja shfaqet provokuese, por me ndryshime drastike që të bëjnë ta mendosh nëse është ajo apo jo.Shikojeni.

Lexone

Ryshfet në këmbim të kolaudimit të makinës, arrestohen 4 persona

Katër persona u vunë në prangat e policisë pasi akuzohen se kanë kaluar kolaudimin e makinave që rezultonin me probleme teknike.Sipas policisë të arrestuarit merrnin shuma të caktuara lekësh për t’i lënë këto mjete të qarkullonin në rrugë edhe pse me probleme.Kështu në pranga u vu një inxhinier i Pikës së Kolaudimit të Mjeteve në Fushë – Prezë, si dhe 3 Agjentë Kompanish të Sigurimit të Mjeteve të cilët luanin rolin e sekserit.Më konkretisht Albert Allushi, 31 vjeç, banues në Tiranë (me detyrë inxhinier pranë Pikës së Kolaudimit të mjeteve në Fushë – Prezë), Arbër Cenuka, 28 vjeç, banues në Tiranë, Gëzim Sorra, 29 vjeç, banues në Tiranë dhe Haxhi Marqeshi, 30 vjeç, banues në Tiranë, të tre me detyrë agjentë kompanie sigurimesh.Gjatë muajit maj 2018, këta persona në bashkëpunim me njëri – tjetrin, gjatë testimit të kontrollit teknik të mjeteve, kanë kaluar mjete me mangësi teknike duke iu kërkuar dhe marrë shuma monetare pronarëve të këtyre mjeteve.Sipas policisë agjentët e ko..

Lexone

Del videoklipi i “Girls”, bashkëpunim i Rita Orës me Bebe Rexhën (Video)

Më në fund është publikuar klipi i “Girls”, bashkëpunim mes Rita Orës, Bebe Rexha, Cardi B dhe Charlie XCX. Një projekt që ka ngritur edhe një stuhi komentesh, sidomos për vet Ritën.Teksa 27-vjeçarja shqiptare po shijon disa ditë pushimi në Itali me të dashurin e saj, tabloidët në mbarë botën komentojnë jo vetëm tekstin, por edhe videoklipin e këngës “Girls”, pas deklaratave të Ritës se është biseksuale.Vet Rita, që prej publikimit të versionit audio të këngës, tha se ajo mund të kuptohet në disa përmasa dhe klipi e tregon qartë se është një dedikim për dashurinë mes vajzave. Në klip nuk mungojnë as skenat e nxehta e provokuese mes 4 këngëtareve të famshme.7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Del video, Rita Ora prekje dhe puthje të nxehta me këngëtaren e famshme

Kënga e Rita Orës, ‘Girls’ në bashkëpunim me Charlie XCX, Bebe Rexha dhe Cardi B ka ardhur me një klip muzikor.Një projekt që u komentua gjatë për tematikën është finalizuar nga vajzat që janë përpjekur të sjellin frymë verore me veshjet e tyre.Rita Ora shfaqet në një ambient të mbushur me vajza të ndryshme, ndërsa ka skena erotike ku femrat prekin njëra-tjetrën.Charlie gjendet në një ambient të zi ku i jepet rëndësi imazhit të saj. Ndërsa Bebe Rexha shfaqet me të kuqe për të treguar femrën joshëse dhe seksi.Reperja e famshme Cardi B ka dalë në një imazh të madh ku duket sikur flet me Ritën dhe në fund përfundojnë me puthje.The post Del video, Rita Ora prekje dhe puthje të nxehta me këngëtaren e famshme appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT/ Gati paketa e përbashkët për turizmin e aventurës dhe kulturës: Bashkëpunim rajonal

Këshilli i Koordinimit Rajonal (RCC_ po punon për të harmonizuar bashkëpunimin në sektorin e turizmi duke vënë 9 piketa për të cilat do të punojnë bashkërisht.Në një dokument të posaçëm RCC bëri me dije se një projekt i posaçëm për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit në Rajon synon të promovojë në rang global ofertat e përbashkëta turistike, të përmirësojë aftësitë dhe kapacitetet në Industrinë e turizmit; të hiqen barrierat administrative për zhvillimin e turizmit dhe për të rritur hyrjen e turistëve dhe të ardhurave të gjeneruara nga turizmi.Qëllimet e planit të përbashkët rajonal për Turizmin përfshijnë:-Ofertat e konsoliduara turistike në Ballkanin Perëndimor (BB)-Zhvillimi I rrugëve dhe ofertave e përbashkëta rajonale të turizmit të kulturës dhe aventurës-Oferta rajonale të bëhet konkurruese-Të përmirësohet Infrastruktura e turizmit– Të hiqen pengesat administrative për lëvizjen e lirë të turistëve-Turizmi rajonal të ofrohet në nivel global– Të rritet fluksi tur..

Lexone

Elbasan, dy të arrestuar për trafik njerëzish dhe falsifikim dokumentesh

Dy shtetas janë ndaluar në qytetin e Elbasanit pas një hetimi disamujor, të dyshuar për aktivitet kriminal në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit kundrejt fitimit.Në përfundim të operacionit policor të koduar “Premtimi” janë sekuestruar pasaporta biometrike, dokumente dhe certifikata të falsifikuara dhe 850 euro.Në pranga kanë rënë 60-vjeçari Musa Rama, i lindur në Librazhd e banues në Tiranë, si dhe 51-vjeçari Arben Hako, lindur e banues në Durrës, që të dy me precedentë të mëparshëm kriminalë.Të arrestuarit ishin shpallur në kërkim nga forcat blu, ndërsa Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan kishte caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” në datën 4 qershor.Në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata mundësonin dërgimin e shtetasve të ndryshëm në drejtim të Anglisë, Gjermanisë dhe vende të tjera të Europës, përmes falsifikimit të dokumenteve përkundrejt shumave në vlerën e 10 mijë euro apo 16 mijë eurove për person.6 qershor 2018 (gaze..

Lexone

Horoskopi për ditën e sotme, e mërkurë 6 qershor

DashiKy është një moment i rëndësishëm për të mbyllur disa çështje të së kaluarës dhe për të nisur të mendoni në mënyrë aktive për të ardhmen tuaj profesionale. Mundohuni të jeni të përqendruar lidhur me propozimet e marra së fundmi dhe mendohuni mirë para se të bëni një zgjedhje. Në mbrëmje parashikohet një zgjim i fuqishëm ndjenjash.DemiMundohuni të keni simpati edhe me armikun, sidomos nëse e keni domosdoshmëri bashkëpunimin me të. Në dashuri ky është një moment shumë i mirë për të harruar zhgënjimet e së kaluarës dhe për të gjetur shpirtin binjak.BinjakëtHijeshia juaj do të jetë maksimale dhe kjo gjë do ju lejojë që të bëni për vete persona të rinj, jo vetëm në fushën sentimentale, por edhe në atë profesionale. Mos u druani të riktheheni në lojë. Jini më të gatshëm dhe të lirshëm.GaforrjaDo të jeni shumë të shqetësuar edhe për gjëra jo shumë urgjente dhe të komplikuara. Ankthi së fundmi ju ka bërë shumë nervoz, ndaj kini kujdes në raportet ndërpersonale. Dëgjoni më sh..

Lexone

Kallashi ia lyp hapur Gjikos në emision, por Elita Rudi nuk ia kursen përgjigjen

Pas një periudhe disa mujore që ishte shkëputur nga ekrani televiziv, Kallashi është rikthyer sërish në Kosovë, pasi jetoi për disa muaj në Zvicër.E ftuar në “Elite show”, që drejtohet nga moderatorja Elita Rudi, Kallashi ka deklaruar se shumë shpejt do të sjelli projektin e saj më të ri muzikor.Në një moment gjatë bisedës, Elita e ka pyetur Kallashin se me cilin këngëtar të estradës do të donte të kishte një bashkëpunim muzikor dhe përgjigjia e kësaj të fundit e ka lënë pa fjalë edhe vet moderatoren.“Me Gjikon do ta bëja një bashkëpunim”, ia ka kthyer duke qeshur Kallashi, ndërsa Elita ia ka pritur: “Me Gjikon? Ndoshta në të ardhmen mund ta bësh”, duke u përpjekur të sforcojë një buzëqeshje.Kujtojmë se Elita dhe reperi Gjiko prej disa kohësh e kanë bërë publike lidhjen e tyre dhe duken më të dashuruar se kurrë.The post Kallashi ia lyp hapur Gjikos në emision, por Elita Rudi nuk ia kursen përgjigjen appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone