Home / Tag Archives: barcelone

Tag Archives: barcelone

Nadal konfirmohet pretendent në Barcelonë

Turneu i Barcelonës nuk solli asnjë surprizë në ditën e djeshme, teksa Rafael Nadal vazhdon të mos humbasë qoftë edhe një set, në fushat me dhe të kuq.Tenisti spanjoll u kualifikua në çerekfinale, pasi mposht lehtësisht 2-0 me sete bashkëkombësin Garcia Lopez, me shifrat 6-1 6-3.Nadal vijon kështu rrugën drejt mbrojtjes së titullit në Barcelonë, teksa kundërshtari i radhës për spanjollin do të jetë sllovaku Martin Klizan.Në çerekfinale u kualifikua edhe finalisti i edicionit të kaluar, austriaku Dominic Thiem, që në 1/8-at mposhti në 2 sete sllovakun Kovalik.Hasi vështirësi favoriti numër 2 për t’i shkuar deri në fund turneut 500 pikësh të Barcelonës, bullgari Grigor Dimitrov, i cili mposhti tunizianin Jaziri. Avancuan në çerekfinale edhe Pablo Carreno Busta, David Goffin e Roberto Bautista Agut.27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Askush nuk e do këtë lojtar në Barcelonë..! Messi nuk flet me të fare..

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi kurrë nuk ka dashur që Ousmane Dembele  ti bashkohet Barcelonës Barcelona nënshkroi me Dembele që erdhi nga Borusia Dortmund në verë, duke e transferuar francezin me një pagesë të madhe prej  120 milionë funte, përcjell ORAinfo. Megjithatë, pavarësisht çmimit të lartë, 20-vjeçari ka luftuar me …

Lexone