Home / Tag Archives: automjet

Tag Archives: automjet

VIDEO: Makina përfshihet nga flakët, gruaja nuk “çan kokën” vazhdon të ecë

Ky është momenti tronditës kur një makinë edhe pse përfshihet nga flakët shoferja vazhdon që të ecë pa e vrarë mendjen.Ishte një grua e cila vërejti se një automjet ishte përfshirë nga flakët në Florida dhe në mënyrë të përsëritur ajo tentonte të vinte në dijeni shoferin e saj për situatën e rrezikshme.Susan King që drejtonte veturën e bardhë e përfshirë nga flakët tha se Meridith Olinger i shpëtoi jetën asaj pasi ajo e lajmëroi për flakët.“Unë jam shumë mirënjohëse … ajo ishte engjëlli im atë ditë”, ka thënë King. (TemA)

Lexone

VIDEO: Dëshmi tronditëse nga Pentagoni për “UFO” në Kaliforni

Pentagoni ka hapur një dosje të re, ku paraqet me hollësi të dhëna rreth një objekti të çuditshëm që u ndoq nga dy avionë luftarakë në 14 nwntor 2004.Ngjarja, e cila u raportua për herë të parë vitin e kaluar, thuhet se ndodhi përgjatë bregdetit të Kalifornisë.“Ai lëvizte si një krijesë, që unë kurrë nuk e kam pare. Brenda 1 minute ishte para syve të mi, më pas u zhduk,” tha David Fravor, një pilot në pension i Marinës i cili kishte fluturuar në një nga dy avionët e përgjimit atë ditë.Dokumenti prej 13 faqesh, i marrë nga një ekip hetimor i Las Vegas i udhëhequr nga George Knapp, ka ofruar një llogari të plotë të ngjarjes, si dhe detaje shtesë për objektit.Duke iu referuar UFO-ve si një ‘Automjet Ajror Anormal (AAV)’, raporti përshkruan se si objekti zbriti nga rreth 18 mijë metra deri në 15 m vetëm brenda “një fraksioni të sekondës”.UFO, i cili ishte parë “tri herë të ndryshme” , thuhet se ishte i aftë të “përshpejtonte avancimin, aftësinë aerodinamike dhe shtytëse” dhe “dem..

Lexone

Aksident i rëndë në Vlorë, makina përplas një burrë dhe një fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën “Transballkanike” në Vlorë, ku dy persona kanë mbetur të plagosur.Mësohet se një automjet tip “Benz” ka përplasur një burrë dhe një fëmijë.Të plagosurit janë dërguar në spital, nga ku mësohet se ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Lushnje, digjet automjeti. Dyshohet se i kanë vënë eksploziv

foto ilustruese Në orët e para të mëngjesit në lagjen “18 Tetori” në Lushnje është gjetur i djegur pjesërisht një automjet tip Fiat.Raportohet se mjeti në pronësi të shtetasit A.A, 44 vjeç, ndodhej i parkuar në një rrugicë në afërsi të banesës së këtij të fundit.Nga hetimet paraprake dyshohet se djegia e mjeti ka ardhur si pasojë e vendosjes së një lënde plasëse eksploziv.Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e kësaj ngjarje.6 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Përmbyset makina në Qafë-Thanë (Foto)

Një aksident ka ndodhur sot në Qafë-Thanë. Raportohet se një automjet është përmbysur në rrugë, por nuk raportohet për viktima.Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit. Policia ka nisur hetimet.1 of 34 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTO LAJM: Aksident në Qafë Thanë, përmbyset makina

Një aksident i rëndë ka ndodhur mediton e sotme në Qafë Thanë.Nga raportimit që vijnë nga vend ngjarja mësohet se një automjet ka humbur drejtimin dhe ka përfunduar i kthyer përmbys në anë të rrugës.Fatmirësisht nuk ka viktima por vetën disa persona të lënduar lehtë.Fotot e më poshtme vijnë nga vendi i ngjarjes. (TemA)

Lexone

VIDEO: Shoferi në Tiranë shndërron linjën e urbanit në “autoshkollë”

Situatë aspak e këndëshme është regjistruar në një prej urbanëve të kryeqytetit ku një shofer autobusi ka shfaqur papërgjegjshmëri në drejtimin e mjetit të mbushur me pasagjerë.Një qytetar ka denoncuar tek faqja “Lolita” në Facebook ku shfaqet shoferi duke i lejuar pasagjeres të kontrollojë drejtimin e timonit.Pavarësisht se kjo situatë është shoqëruar me të qeshura në automjet, sjellje të tilla janë burim aksidentesh dhe neglizhenca të tilla mund të rezultojnë fatale. (TemA)

Lexone

Motori merr flake pas përplasjes, humb jetën 30-vjeçari

Po udhëtonte me motor nga Kosova në drejtim të Tiranës, por përplasja me trafiknarësen ka i shkaktuar vdekjen Muhamet Selmanit. Pas përplasjes, motori me te cilin udhëtonte 30-vjeçari është përfshirë nga flakët. Në vendngjarje mbërritën zjarrfikëset dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Aksident i rëndë ndodhi në rrugën …

Lexone

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me …

Lexone