Home / Tag Archives: australi

Tag Archives: australi

VIDEO: Humb fluturimin “çmendet” pasagjeri, shkon të hapë derën e avionit

Ky është momenti dramatik kur një pasagjer i nxehur vrapon drejt avionit në aeroportin e Melburnit në Australi dhe përpiqet të hapë derën e tij pasi ishte me vonesë.Pamjet e pazakonta janë filmuar sot kur një person humbi fluturimin dhe më pas u përpoq të kapte avionin.Pasagjeri u nxeh pasi i thanë se ishte vonë për fluturimin e tij. Ai madje fillojë të tymosë duhan në terminalin e aeroportit.Menjëherë drejt tij u hodhën forcat e sigurisë që u përpoqën ta ndalojnë. (TemA)

Lexone

Vritet merimanga më e vjetër në botë, s’do ta besoni kush e vrau

Merimanga më e vjetër në botë është zhdukur në moshën 43-vjeçare.Merimanga femër, Gai villosus, nga familja idiopidae, nuk u vra nga dora e njeriut por nga thumbi i një grenze.Kjo merimangë u zbulua në vitin 1974 nga Barbara York Main, gjatë një studimi të vrimave në rajonin e Wheatbelt.Ajo jeton mesatarisht nga pesë deri në njëzet vjet dhe ky rast është mjaft i rrallë.Shpesh, ajo është e kërcënuar nga ngrohja globale dhe shpyllëzimi dhe mund të gjendet në kopshtet e brendshme, të paktën në Australi.

Lexone

Maqedonia e zhytur në krizë – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Kur Maqedonia ndodhet ne udhëkryq, ne mesin e nje krize politike dhe institucionale, saktësisht tre muaj pas mbajtjes se zgjedhjeve pa qeveri, mediat ne vend njoftojnë se presidenti Ivanov do te zhvilloje nje vizite 10 ditore ne Australi, duke nisur nga data 24 mars deri …

Lexone