Home / Tag Archives: atmosfere

Tag Archives: atmosfere

Shenja jete në Mars, zbulohen molekula organike në planetin e kuq

Në Mars ka molekula organike dhe metani të cilat ndryshojnë në atmosferë në varësi të klimës.Asnjëherë si tani planeti i kuq nuk ka pasur kushte të tilla për të pasur jetë në të. Të dhënat e dërguara në Tokë nga misioni Curiosity i Nasa, janë publikuar në Science dhe nuk janë një provë e fortë por dëshmojnë se tre miliard e gjysmë vite më parë në Mars ka pasur burime jete.

Lexone

Vittorio Sgarbi: Di Maio e Salvini të lexojnë Edi Ramën përpara se të formojnë qeverinë

Edi Rama ka prezantuar “Kurbanin” në italisht në panairin më të madh të librit në vendin apenin dhe të dytin në Europë, atë të Torinos.Dhe si reçensues “par exellanxë” ka pasur as më pak e as më shumë por kritikun e njohur të artit dhe kulturës, Vittorio Sgarbi. I cili natyrisht që ka qenë pjesë edhe e një atmosfere ndezëse siç di të bëjë ai.“Edi Rama më ftoi me një lloj droje që të vija në prezantim, por unë thashë që ti je i imi, je pjesë e kulturës, ndaj erdha me vrap”.Sipas Sgarbit, “Kurbani” i Ramës është sprova reale e një artisti si një shkrimtar i vërtetë: “i vrullshëm, me nerv dhe në fund të fundit me ndjesi njerëzore”.Sipas kritikut të njohur italian, ajo që i kishte bërë më shumë përshtypje është përshkrimi që Rama i ka bërë në libër marrëdhënieve më të atin.Ndërkaq, duke folur në La Stampa, të përditshmen e madhe italiane, e cila i ka kërkuar një këshillë për Gigi di Maion dhe Matteo Salvini-n që po krijojnë qeverinë e re italiane, Vittorio Sgarbi s’ka dyshime: “t..

Lexone

Ja çka i ndodhi Mihrijës në prapaskenat e Odeonit (Video)

Është ndër emisionet më të shikuara i cili trajton laramani temash varësisht nga musafirët që janë prezent. Muzika dhe humori në këtë shou të udhëhequr nga Naim Abazi, nuk mungojnë asnjëherë, e që është ndër programet që vërtetë një grup e madhe mezi e presin, shkruan Kosovarja. E në prapaskenë, …

Lexone

Shokuese Linda Rei për pak puth…

Auto Draft

Linda Rei solli shumë atmosferë pas performancës së saj tek “Dance With Me” sonte, ku konkurroi vetëm, duke kërcyer me një balerin. Pas kërcimit, ajo tregoi se i fejuari i saj ndodhej në sallë, ngaqë nuk shikoheshin prej dy javësh. Më pas, me shumë humor, nisi një debat me Robert …

Lexone

Vella e Moter : Muzike shqiptare ne Egjipt !

Gusht 2012 . Per pushime ne nje vend te mrekullueshem : Egjipt – nje atmosfere e mrekullueshme dhe nje ide e çmendur : Te vendos dhe te kercej muzike shqiptare para te gjithe turisteve te huaj me motren time ( gje te cilen nuk e dinte as ajo deri ne …

Lexone