Home / Tag Archives: atletiko

Tag Archives: atletiko

FOTOT: Njihuni me gruan super seksi, të trajnerit të Atletiko Madrid

Carla Pereyra, 31-vjeçe, është gruaja e trajnerit të njohur të Atletiko Madrid, Diego Simeone.Modelja argjentinase është gruaja e dytë e Simeones, me të cilin ka një diferencë moshe prej 16 vitesh.Pas përfundimit të sezonit futbollistik, ata kanë udhëtuar të dy drejt Bora Bora-s, për të kaluar disa ditë pushime.(TemA)

Lexone

Gola, spektakël dhe tension, “El Clasico” mbyllet pa fitues

Barça-Real Madrdi mbyllet në barazim 2-2. Suarez dhe Messi shënuan për katalanasit, ndërsa Ronaldo dhe Bale realizuan për Realin.Një rezultat që nuk i shërbeu Realit, pasi nuk shkurton shumë diferencën me Atletiko Madrid të vendit të dytë, pasi mbetet 4 pikë larg.Pjesa e parë e takimit u mbyll me shifrat 1-1. Një pjesë e parë që u mbyll mes tensionit dhe grushtit që Sergi Roberto i dha Marcelos në minutën e 45-të. Mbrojtësi i Barcelonës doli me karton të kuq.Tension ka pasur edhe mes Jordi Albas dhe Modric, Suarez e Sergio Ramos, por edhe Messi po ashtu iu “vërsul” kapitenit të Realit.Suarez ndezi sfidën në “Camp Nou”, teksa shënoi golin e parë të takimit pas një krosimi të bukur që erdhi nga krahu i djathtë i sulmit të katalansve. Megjithatë, festa e Barcelonës zgjati vetëm 5 minuta, pasi Ronaldo ka shtyrë në rrjetën topin e dërguar nga Benzema në limite të zonës së Ter Stegen.Në pjesën e dytë u shënuan edhe dy gola të tjerë, nga një për çdo skuadër, ku në fillim shënoi Mess..

Lexone

Atletiko Madrid-Marsejë janë finalistët e “Europa League”

Atletiko Madrid shkon në finale të Europa League. Skuadra spanjolle ka mposhtur 1-0 Arsenalin, ndërsa sfida e parë gjysmëfinale kishte përfunduar 1-1.Ka mjaftuar një gol i Diego Kostës që Atletiko të prekë finalen.Ndërkohë që gjysmëfinalja tjetër, Salcburg-Marsejë u mbyll 2-0 dhe ndeshja shkoi në shtesë, sepse ekipi francez fitoi po 2-0 në takimin e parë. Haidara dhe autogoli i Shar i dhanë të drejtën Salcburg ta “shtyjë” me 30 minuta diskutimin për në finale.Por në kohën shtesë, Marsejë shënoi me anë të Rolandos në minutën e 116-të duke dërguar shifrat në 2-1.Një gol që i dha kualifikimin për në finale ekipit të Marsejës.Finalja e Europa League për këtë sezon do të jetë Atletiko Madrid-Marsejë.

Lexone