Home / Tag Archives: asparagus

Tag Archives: asparagus

Si të përgatisni asparagus në furrë me vezë, zbuloni recetën e thjeshtë

Nga dietologia Viktoria NacoAsparagus në furrë me vezëPërberësit për një racion: -gjysëm tufe asparag -një vezë të madhe -një thelbi hudhër të prerë hollë -1 lugë të vogël vaj ulliri -1 lugë supe djath kaçkavall light të grirë -Pak kripë dhe piper Presim ¼ e pjesës së poshtme dhe i lajmë mirë. Në një tigan hedhim vajin, hudhrën, kripën, piperin dhe e bëjmë sote për 10 minuta. Më pas i vendosim në një enë të vogël prej balte, thyejmë sipër vezën dhe hedhim pak kripë dhe piper. E pjekim në furrë të ngrohur më parë në 190 gradë për 15 minuta (ose deri sa e bardha e vezës bëhet e fortë).The post Si të përgatisni asparagus në furrë me vezë, zbuloni recetën e thjeshtë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone