Home / Tag Archives: asnjehere (page 3)

Tag Archives: asnjehere

Harxhi ironizon Bashën: Po tani që e hoqëm Xhafën e rrëzuam qeverinë!

Ish-zyrtarja e lartë e Partisë Demokratike Edith Harxhi ka ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha pas protestës së sotme.Përmes një statusi në Tëitter Harxhi e cilëson si shumë zhgënjyes Bashën e fjalimin e tij, ku kryedemokrati sipas Harxhit nuk e përmend asnjëherë Ramën, ndërsa e pyet atë në mënyrë ironike se çfarë do të bëjë tani që Xhafën e largoi e qeverinë e rrëzoi, siç kishte pretenduar të bënte me këtë protestë.“Po tani qe e“hoqem” Xhafen dhe “rrezuam” qeverine cfar do bejme? Xhiro neper Tirane! Si nuk e permende nje here Edi Ramen me emer ne fjalimin tend epik? Ti perfundimisht nuk zhgenjen me askend as veten tende. Perfundimisht establishment! Ne kazan je edhe ti,por do rrokulliset shpejt”, shkruan Harxhi.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Edit harxhi ironizon Bashën: Po tani që e hoqëm Xhafën e rrëzuam qeverinë, çfarë do bëjmë?

Ish-zyrtarja e lartë e Partisë Demokratike Edith Harxhi ka ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha pas protestës së sotme.Përmes një statusi në Tëitter Harxhi e cilëson si shumë zhgënjyes Bashën e fjalimin e tij, ku kryedemokrati sipas Harxhit nuk e përmend asnjëherë Ramën, ndërsa e pyet atë në mënyrë ironike se çfarë do të bëjë tani që Xhafën e largoi e qeverinë e rrëzoi, siç kishte pretenduar të bënte me këtë protestë.“Po tani qe e“hoqem” Xhafen dhe “rrezuam” qeverine cfar do bejme? Xhiro neper Tirane! Si nuk e permende nje here Edi Ramen me emer ne fjalimin tend epik? Ti perfundimisht nuk zhgenjen me askend as veten tende. Perfundimisht establishment! Ne kazan je edhe ti,por do rrokulliset shpejt”, shkruan Harxhi.26 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kaq ndryshe nuk ishim mësuar ta shihnin ndonjëherë Miriamin

Ajo është padyshim një nga personazhet me të dashur të showbizit shqiptar. Miriam Camin jemi mësuar ta shohim pothuajse gjithmonë me të njëjtin look; make up i lehtë e flokë të gjatë biondë.Por duket se ka ardhur momenti që edhe Miriami të bëjë një ndryshim drastik dhe mund të themi me plot gojë se ka goditur në shenjë. Flokët e prerë më shkurt se asnjëherë i shkojnë vërtetë shumë.24 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Merkato: Një “ushtri” me futbollistë janë pa kontratë!!!

Që nga data 1 qershor mund të firmosin me klube të ndryshme nga ata që luajtën deri tani. Që nga fillimi i muajit të ardhshëm do të jenë të lirë të vazhdojë karrierën ku të duan dhe janë futbollistë tërheqës për një pjesë të madhe ekipesh. Po flasim për “ushtrinë” e futbollistëve që nuk kanë kontratë dhe në verë mund të transferohen “gratis”. Do të gjejmë disa emra shumë të rëndësishëm, disa prej tyre janë edhe “të bujshëm”.Rikthim në të kaluarën? – Pas shtatë vitesh dhe shtatë titujve të fituar me Juventus, Lichtsteiner vendosi të largohet nga “Zonja e Vjetër” dhe një listë e madhe pretendentësh ka nisur të kërkojë shërbimet e zviceranit. Orët e fundit është përfolur edhe për një rikthim të bujshëm te Lazio…Historia e City – Pas 230 ndeshjeve me fanellën e Manchester City, Yaya Toure i ka thënë lamtumirë klubit ku shkroi historinë. Mendohet se janë të shumta ekipet që e duan, edhe jashtë Europës. Të gjithë tërhiqen nga “kosto zero”.Nga 40 milionë në zero – Luke Shaw u ble nga So..

Lexone

Dy gjërat që femrat i duan në shtrat, por që nuk i thonë asnjëherë

Femrat, nga natyra e tyre, duket sikur kërkojnë më pak në shtrat, por ashtu si meshkujt, edhe ato duan që jeta seksuale të mos bëhet monotone. Atë pjesë të ditës që keni vetëm për vete, përpiquni të jeni më shumë kreativë duke nxitur imagjinatën, por edhe duke praktikuar dëshirat e secilit.Meshkujt janë më të hapur në drejtim të kërkesave që kanë në shtrat dhe duan që edhe partnerja e tyre kështu të veprojë. Që intimiteti të jetë edhe më argëtues, atëherë, djema, kini parasysh se partnerja juaj, ka dy kritere prioritare që i do çdo natë në krevat, por nuk i thotë asnjëherë.Jini më agresivëTë jeni të sigurt që një natë e zjarrtë seksuale për çdo femër përshkruhet “seks agresiv” dhe kërkesat që femrat kanë gjithmonë në lidhje me partnerët është “seks më agresiv”. Duke filluar që nga tërheqja e flokëve e për të vazhduar më tej, femrat janë gjithmonë ok për seksin agresiv. Natyrisht, këtu nuk është fjala për ta tepruar (fantazia nuk ka limit), por ndoshta një “grindje” e vogël në dho..

Lexone

Aktori tregon “damarin shqiptar”: Trump, mos guxo të hysh në restorantet e mia, do të nxjerr jashtë

Aktori i njohur me origjinë shqiptare Robert De Niro nuk ka pasur asnjëherë simpati për presidentin Donald Trump.Por një deklaratë e fundit e tij ka shkuar më larg se kaq.Në një intervistë për tabloidin “Daily Mail”, aktori 74-vjeçar, që ka në pronësi zinxhirin japonez të restoranteve “Nobu” ka bërë një paralajmërim të ashpër.“Nëse Trump hyn në ndonjë prej restoranteve të e mia, do të shoqërohet menjëherë jashtë”- tha De Niro.Por antipatia e tij nuk përfundon këtu dhe shkon më tej teksa Robert De Niro tregon “damarin shqiptar” . “Nëse do hynte në një restorant ndërsa unë jam aty, do të ikja menjëherë”, ka thënë ai. (TemA)

Lexone

“Për 200 mijë euro Babale shet gjithë PD-në”

Nga Bedri IslamiShefi de jure i demokratikasve, Basha, në një dalje të vonë, hodhi shashkën e fundit para zbardhjes të së vërtetës.Babalen e “famshëm” vëllezërit Xhafa e kanë paskan joshur me 200 mijë euro që të mbyllë gojën dhe të përgenjështrojë gjithë çka thënë.Për këtë, në drejtim të babales, janë dërguar njerëz të njohur si kriminelë, vrasës, të cilët e kanë kërcënuar dhe i kanë bërë shantazhin e njohur.Disa janë nga Fushë Kruja, të tjerë nga Vlora, deklaroi Basha, duke i bërë në një vrasësit e veriut dhe të jugut.Si edhe në të kaluarën, asnjë emër, kush ishte, cilin kërcënoi, kur ndodhi kjo, ku ndodhi kjo, ku është tani babale, ku gjendet familja e tij, përse Babale tentoi të ikte nga vendi, në fund të fundit, shkurt e qartë: kush janë të njohurit si vrasës, disa nga Fushë Kruja e disa nga Vlora.Për Babalen është “grmbulluar” një tufë njerëzish të krimit, sikur ky i fundit të ishte i domosdoshmi dhe i paprekuri , që për të kërcënuar atë do të duhej një bandë.Se kush..

Lexone

Provimet e maturës në korridore, udhëzimi i MAS: Për arsye sigurie

Më katër qershor nisin provimet e maturës për 40 mijë maturantë në gjithë vendin. Këtë vit, provimet nuk do bëhen nëpër klasa. Ministria e Arsimit ka vendosur që provimet të bëhen në korridoret e shkollave apo palestra, për arsye sigurie ose e thënë ndryshe për të penguar kopjimin.“Si asnjëherë më parë provimet e Maturës Shtetërore do të zhvillohen në korridoret dhe palestrat e shkollave, siç është edhe korridori ku ne ndodhemi në shkollën “Petro Nini Luarasi”, ku do të sistemohen nxënësit maturantë të cilët do të testohen për të ndjekur më vonë edhe studimet e larta. Konkretisht në këtë shkollë numërohen 355 maturantë, për rrjedhojë nuk do të mjaftojë që të shfrytëzohen vetëm korridoret dhe palestra kështu që do të shfrytëzohen 9 klasa ku do të shpërndahen 15 nxënës në çdo klasë. Kjo do të ndodhë në ato shkolla ku numri i maturantëve është i lartë, në të tjerat do të vijohet normalisht me këtë udhëzim të ri të ministres së Arsimit”, raporton gazetarja e Top Channel, Shpresa Mezini. ..

Lexone

En(n)o Bozdo: S’do bëjmë ’21 janar’ të shtunën (normal, pasi “kasapi” Berisha që vret protestues është në opozitë)

“Protesta e opozitës në 26 maj nuk do jetë e dhunshme“. Kjo është garancia që jep Sekretari Organizativ i PD, Eno Bozdo i ftuar në studion e Report Tv. Zyrtari demokrat tha se PD s’ka bërë thirrje për dhunë dhe as nuk ka ndërmed të organizojë një “21 janar” në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.“PD nuk ka zhvilluar asnjëherë protestë të dhunshme. S’kemi bërë asnjëherë thirrje për dhunë, s’do bëjmë 21 janar dhe s’do çojmë njerëzit drejt kasaphanës.Se sa do zgjasë, çdo do ndodhë atë ditë në protestë, janë detaje të organizimit. Mesazhi kryesor duhet të jepet nga qytetarët atë ditë.Thirrja ime është ejani si europianë, mënyra për t’i thënë Edi Ramës se ky zullum i madh, ky dëshpërim i madh, duhet të marrë fund dhe fund merr vetëm me një përgjigj qytetare të cilës do t’i prijë Partia Demokratike.Duhet t’i themi jo narkoshtetit. Qytetarët të ngrihen sa të mos jetë vonë”, deklaron Eno Bozdo, sekretar organizativ i PD.Per here te pare ka te drejte, pasi nuk mund te kete kasaphane te ..

Lexone

Eno Bozdo: S’do bëjmë ’21 janar’ të shtunën(normal, pasi “kasapi” Berisha që vret protestues është në opozitë)

“Protesta e opozitës në 26 maj nuk do jetë e dhunshme“. Kjo është garancia që jep Sekretari Organizativ i PD, Eno Bozdo i ftuar në studion e Report Tv. Zyrtari demokrat tha se PD s’ka bërë thirrje për dhunë dhe as nuk ka ndërmed të organizojë një “21 janar” në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.“PD nuk ka zhvilluar asnjëherë protestë të dhunshme. S’kemi bërë asnjëherë thirrje për dhunë, s’do bëjmë 21 janar dhe s’do çojmë njerëzit drejt kasaphanës.Se sa do zgjasë, çdo do ndodhë atë ditë në protestë, janë detaje të organizimit. Mesazhi kryesor duhet të jepet nga qytetarët atë ditë.Thirrja ime është ejani si europianë, mënyra për t’i thënë Edi Ramës se ky zullum i madh, ky dëshpërim i madh, duhet të marrë fund dhe fund merr vetëm me një përgjigj qytetare të cilës do t’i prijë Partia Demokratike.Duhet t’i themi jo narkoshtetit. Qytetarët të ngrihen sa të mos jetë vonë”, deklaron Eno Bozdo, sekretar organizativ i PD.Per here te pare ka te drejte, pasi nuk mund te kete kasaphane te ..

Lexone