Home / Tag Archives: asnjehere (page 2)

Tag Archives: asnjehere

Zbret sot afër 124 lekëve: 5 arsye pse euro po shkon drejt fundosjes

Monedha e përbashkët nuk ka të ndalur në rënien që ka nisur në tregun e brendshëm.Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 124.17 lekë, duke shënuar një rënie të fortë me 0.71 lekë në krahasim me ditën e mëparshme.Kjo rënie vjen pas nënçmimit me 0.54 lekë të ditës së mëparshme, duke humbur 1.25 lekë në vetëm dy ditë.Ky është një tjetër rekord i 10 viteve të fundit, ku euro po tregtohet në nivelin më të ulët që nga janari 2009.Për shkak të luhatjeve të mëdha, agjencitë e këmbimit valutor kanë rritur dhe marzhin e tregtimit të shitblerjeve.Monedha e përbashkët ka qenë në rënie ditën e fundit edhe pse në bursa ajo ka fituar pikë ndaj dollarit, duke u ngjitur në 1.17 USD, nga 1.15 që arriti pak ditë më parë, duke shënuar nivelin më të ulët në tre vjet. në tregun e brendshëm ra dhe dollari me 0.3 lekë (106.16 lekë) dhe të gjitha monedhat e tjera, të cilat u tërhoqën nga nënçmimi i euros, që është monedha e huaj bazë ë tregun e brendshëm.Arsyet e rëni..

Lexone

VIDEO/ Pelegrini nga Zvicra i bie nga Torovica por pendohet: Do lutem në Jerusalem që të ndërtohet rruga

Ndodhen vetëm 17 km larg qytetit të Lezhës, por mungesa e rrugës i mban të izoluar 5 mijë banorët e Torovicës. Por mes qindra banorëve që janë të detyruar të bëjnë çdo ditë këtë rrugë të shkatërruar i ra fati edhe një turisti.Gianpietro, 63 vjeç nga Zvicra, i nisur për pelegrinazh drejt Jerusalemit shmangu superstradën Lezhë-Shkodër për t’i rënë më shkurt në udhëtimin e tij me biçikletë, por “rruga e shkurt” përmes Torovicës i doli shumë më e gjatë dhe e lodhshme.Pietro me të mbërritur në vendin e shenjtë në Jerusalem thotë se do të lutet që kjo rrugë të ndërtohet sa më shpejt.“Unë quhem Gianpietro, vij nga Zvicra, po kryej një pelegrinazh për në Jerusalem.Sot unë mora një rrugë që mendoja se do ishte pa trafik, por doli që ishte e tmerrshme, shumë e tmerrshme.Mua personalisht nuk më bën asgjë, pasi kam bërë deri më tani 1800 km nga Zvicra deri këtu dhe më mbesin akoma edhe 1800 km për të mbërritur deri në Jerusalem dhe kur mendoja se po avancoja e kuptova se sot nuk mund t..

Lexone

Meshkuj, mendoni se ajo ju do vetëm për interes? Mund ta kuptoni nga këto veprime!

Keni frikë se partnerja juaj ju do vetëm për interes? Janë një numër shenjash që e tregojnë diçka të tillë, ndaj kini kujdes dhe vrojtojini ato!1. Tregon vetëm problemet e veta Nëse vini re, se ajo vetëm ankohet për gjërat e veta dhe asnjëherë nuk ju pyet për ndonjë problem tuajin, dijeni se nuk interesohet për ju. Ajo dëshiron të zgjidhë, vetëm problemet e veta, duke ju përdorur juve.2. Nuk dëshiron të bëjë asnjë sakrificë për ju Një femër që ju do për interes, mendon vetëm mirëqenien e saj. Në rastin e parë që do e provokoni të bëjë diçka për ju, duke sakrifikuar veten e saj, ajo do reagojë keq. Ajo nuk do mundohet të bëjë diçka për ju, ose ndonjë nder, nëse vetë nuk përfiton asgjë.3. Nuk harxhon nga paratë e saj për të blerë diçka edhe nëse e pëlqen shumë Një femër që ju do për t’ju shfrytëzuar, edhe nëse pëlqen të blejë diçka që pëlqen, nuk harxhon nga të ardhurat e saj. Por nëse ju do i ofronit t’ja blinit ju, nuk do e refuzonte. Ah, sa të shijon dhurata!The post Meshkuj, ..

Lexone

Çani-Monika Lubonjës: Të pashë me brekë, ishin të zeza. S’të kisha parë asnjëherë!

Të premten në mbrëmje në emisionin “Zonë e Lirë” ishit të ftuar aktorët e famshëm të komedisë më të fundit “Komedia që shkon për dreq”.Teksa drejtuesi i emisionit Arian Çani i komplimentoi aktorët për shfaqje të cilën ai tha se e kishte ndjekur ditën e djeshme në Teatrin Kombëtar.Por Çani duket se nuk i ka lënë me aq komentet mbi shfaqjen. Ai ka komentuar rolin e aktores Monika Lubonja, e cila duhet thënë që shfaqet tepër sensuale në këtë shfaqje, shkruan zoneelire.alÇani i ka thënë Monika Lubonjës se i ka parë të brendshmet gjatë shfaqjes, pasi ajo delme një fustan tepër të shkurtër.“Të pashë me brekë. S’të kisha parë asnjëherë. Të pash nuk dukeshe keq. Kishe brekë të zeza. Ti pashë. Brekët ishin të zeza me dantella. Të them të drejtën nuk të pashë nga brekët e lartë, te pash nga brekët e poshtë dhe të dukeshin totalisht shalët”,i ka thënë Çani Monika Lubonjës teksa studio ka shpërthyer në të qeshura./zoneelire.alThe post Çani-Monika Lubonjës: Të pashë me brekë, ishin të zez..

Lexone

Mendoni se keni fat të keq? Hidhuni një sy këtyre njerëzve dhe e sigurt që do ndryshoni mendje!

Nëse mendoni se dita juaj po shkon keq apo ju si person nuk keni fat, me siguri do të ndryshoni mendim sapo të shikoni këta njerëz më poshtë!Online vs. Realja Kur nuk e pastron asnjehere kompjuterin“Per disa ore lam qenin vetem ne shtepi”“TV yne 1000 dollar arriti ne shtepi”The post Mendoni se keni fat të keq? Hidhuni një sy këtyre njerëzve dhe e sigurt që do ndryshoni mendje! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Foto/ Kapen mat Kiara Tito dhe Butrint Imeri, zbulohet lidhja e dashurisë

Tani s’ka më dyshime!Marrëdhënie më të komplikuar s’kemi parë ndonjëherë!Butrint Imeri dhe Kiara Tito janë dy nga personazhet më të komentuar në mediat online dhe lidhja e tyre ka qenë gjithmonë një enigmë. Një herë thuhet që janë bashkë, më pas që janë ndarë, më pas që s’kanë qenë kurrë bashkë, si dhe që janë thjesht miq të mirë.Ata se kanë pranuar asnjëherë lidhjen, por ditën e sotmë kanë rindjekur njëri-tjetrin në Instagram dhe kaq mjaftoi që të shpërthenin thashethemet se ata janë në një lidhje.E si të mos mjaftonte kjo, Prive.al ka kapur çiftin mat në Prishtinë ditën e sotme. A do të thotë ky detaj që ata janë bashkë?The post Foto/ Kapen mat Kiara Tito dhe Butrint Imeri, zbulohet lidhja e dashurisë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Dua t’ju njoh me Milenen!

Nga Rudina XhungaSot njoha Milenën, një zonjë me të zeza, nga ato që nëse nuk do e takoja, do kisha humbur shumë.Milena do më mbesë gjatë në mendje, jo pse më bëri të qaj, po se më bëri të mendoj.Është mbushur jeta jonë me skema e skena patetike, që po na trajtojnë si pacientë telenovelash.Milena që do ju tregoj është tjetër gjë.Ishte ajo vajza e re, brisk nga goja që takoi Gentin disa vite më parë dhe ra në dashuri.Po për të shkuar më tej, kishte një kusht;“Unë martohem, nëse i japim fjalën njëri- tjetrit, që një ditë pavarësisht se do të kemi fëmijë, do birësojmë një vajzë të vogël”.Genti nuk u çudit fare, me kërkesën e grua së ardhshme, se qëlloi që e kishte edhe vetë, me qejf shumë.U martuan dhe bënë një vajzë. Ndërsa bukuroshja po rritej, mami Milena ishte gati për djalin. Sakaq nisën edhe procedurat e kujdestarisë për Lean, një vogëlushe e Shtëpisë së Foshnjës.Milena mbante na bark të birin dhe trajnohej si nënë kujdestare për Lean që do të vinte.Ditën që sh..

Lexone

VIDEO: “Kullat fantazmë” nga 28 deri në 30 kate shkatërrohen për 15 sekonda

Katër ndërtesa të papërfunduara në një ‘qytet fantazmë’ janë shkatërruar në Kinën lindore, pothuasje 10 vite pasi projekti u braktis.Kullat u shkatërruan me eksplozivë duke u shembur për vetëm 15 sekonda.Blloqet e banesave, të gjitha 28 deri në 30 kate, kishin mbetur të zbrazëta që nga viti 2009 pasi kompania ndërtuese falimentoi dhe hoqi dorë nga projekti i pasurive të paluajtshme.Projekti Vistaria Bay ishte menduar të ishte një kompleks rezidencial dhe u ndërtua pak metra larg nga deti në portin e Yantait, provinca Shandong, por që nuk u popullua asnjëherë. (TemA)

Lexone

Dua Lipa mohon lidhjen me Asensio: Nuk e kam takuar kurrë

Në media ka qarkulluar një lajm në të cilin përflitej për një lidhje të mundshme mes artistes kosovare, Dua Lipa, me futbollistin e Real Madridit, Marco Asensio.Sipas CNN turk, dyshja në fjalë kishin kaluar natën së bashku pas përfundimit të ndeshjes finale Real Madrid – Liverpool.Mirëpo një lajm i tillë del të jetë krejtësisht i pavërtetë dhe këtë gjë e ka hedhur poshtë edhe vet këngëtarja përmes një statusi të publikuar në rrjetin social “Twitter”.“Nuk e kam takuar kurrë Marco Asension dhe është e pamundur të ketë ndodhur, sepse agjenti im është fans i Liverpool dhe nuk do të më falte asnjëherë”, ka shkruar Dua.1 of 330 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nuk do t’ju besoni syve! Adele bën transformimin drastik, nuk keni për ta njohur

Këngëtarja me famë botërore, Adele, është një nga muzikantet më të suksesshme në të gjithë botën, ku ka realizuar një numër të madh hitesh.Kilet e tepërta nuk e ndaluan asnjëherë këngëtaren që të arrinte një sukses të madh, duke i sfiduar të gjithë personat që e kanë ofenduar ndër vite dhe duke u kthyer në një nga këngëtaret më të dashura të publikut.Megjithatë, kohët e fundit, Adele i është nënshtruar një ndryshimi drastik. Teksa ishte duke darkuar mbrëmjen e djeshme me bashkëshortin e saj Simon Konecki në Malibu, Adele u shfaq përpara paparacëve me një pamje ndryshe.Ajo vendosi një triko të zezë përpara fytyrës që mos të njihej, por dështoi dhe në fotografitë e shkrepura, vihet re se këngëtarja ka humbur shumë kile.E veshur me një palë pantallona të zeza, triko me printe leopardi dhe me flokët e lidhur bisht, Adele dukej më në formë se kurrë.The post Nuk do t’ju besoni syve! Adele bën transformimin drastik, nuk keni për ta njohur appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone