Home / Tag Archives: asnjehere

Tag Archives: asnjehere

“Më gjuajti, më vuri pistoletën në kokë”, Fidel Ylli i përgjigjet Demalisë: E vërteta e sherrit në ‘95, cili ishte roli i Tom Doshit

Deputeti socialist Fidel Ylli ka reaguar pas akuzave të analistit Ilir Demalia i cili deklaroi Ylli së bashku me deputetin Tom Doshi e kishin kërcënuar me armë këtë të fundit në vitin 1995.Në një intervistë për gazetën “Panorama” deputeti Ylli e cilëson mashtrim këtë deklaratë të Demalias, ndërsa tregon episodin e ndodhur 23 vjet më parë në Bar Ëest.Sipas Yllit, ai asnjëherë nuk ka mbajtur armë, ndërsa e ka nxjerrë Demalian jashtë lokalit për shkak të zhurmës dhe shqetësimit që po u krijonte klientëve të lokalit të tij.Ndërkaq lidhur me përmendjen e emrit të Tom Doshit, Ylli thotë se ai nuk ka lidhje fare me këtë histori.“Filloi të bërtiste: E mor Fidel, çfarë ke, je mërzit se të kam sharë Gramozin, mikun tënd?! Unë i kërkova që të ulte zërin.Ti shaj këdo, i thashë, je bërë dhe shkrimtar, por këtu je në lokalin tim, prandaj ule zërin.Ai vazhdoi të bërtiste, unë e kapa nga dora, as më shkonte ndërmend ta godisja dhe e nxora jashtë lokalit.Nuk ka lidhje Toma fare. Toma isht..

Lexone

FAKSIMILE/ Del për herë të parë dokumenti i SHIK mbi vrasjen e Hajdarit, avokati: Emri i Izet Haxhisë s’përmendet në asnjë rresht

Avokati mbrojtës i Izet Haxhisë, Bashkim Nikolla, në seancën e parë te Gjykata e Tiranës, ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Azem Hajdarit.Në katër faqet e këtij dokumenti të klasifikuar, përshkruhet e gjithë dinamika e vrasjes së Azem Hajdarit në 12 shtator 1998, përfshirë edhe autorët e krimit, por nuk është përmendur asnjëherë emri i Izet Haxhisë si autor apo i dyshuar.

Lexone

Ermal Meta rrëfen tmerrin që përjetoi para se të performonte në Tiranë

Këngëtari i famshëm me origjinë shqiptare, Ermal Meta, performoi mbrëmjen e 1 qershorit për herë të parë në Shqipëri, duke mbledhur në “Sheshin Skënderbej” me mijëra veta që ndoqën performancën e tij spektakolare.Por, ajo çfarë askush nuk e dinte, ishte fakti se përpara se të hipte në skenën e sheshit, Ermal Metën e kishte kapur keq paniku. Në një intervistë të fundit, ai ka rrëfyer se e cilësoi veten si frikacak dhe e kapën disa emocione që nuk i kishte përjetuar asnjëherë më parë.“Kisha pak frikë para koncertit, pasi nuk kisha bërë më parë një koncert në Shqipëri, kur bën një koncert në një vend tjetër është më ndryshe, por këtu isha në shtëpinë time. Ka qenë një emocion jashtëzakonisht i madh. Nuk e imagjinoja të ishin aq shumë njerëz. Isha në panik dhe nuk më kishte ndodhur asnjëherë më parë kjo gjë, as në “Sanremo” as në “Eurovision””, rrëfeu Ermal Meta.The post Ermal Meta rrëfen tmerrin që përjetoi para se të performonte në Tiranë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Dosja Hajdari”/ Izet Haxhiaj kërkon ish kryeministrin në gjyq: Koha të përballem me Sali Berishën

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit doli sot para gjykatës dhe ka bëri një kërkesë të fortë.Ai ka kërkuar në gjykatë përballjen me ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha.“Dua të përballem me denoncuesin tim Sali Berisha.Nuk kam dashur t’i shmangem drejtësisë.“Denoncuesi dhe akuzuesi im Sali Berisha ka një marrëveshje të bërë në “Rogner” për të ekzekutuar disa persona. Mes tyre edhe mua.Disa i vranë, mua jo” – është shprehur Izet Haxhia në sallën e gjyqit.Ndërkohë avokati i Haxhisë në këtë seancë ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Hajdarit, ku sipas tij Haxhia nuk është përmendur asnjëherë. (TemA)

Lexone

Gazetari Artan Hoxha: Kjo është mënyra e re se si pastrohen paratë e drogës

Gazetari investigativ Artan Hoxha, i njohur për investigimet e tij lidhur me kultivimin e kanabisit në vend apo edhe rastet dhe krimet më të bujshme, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut, ku po flitet rreth temës “Rënia e euros dhe paratë e pista”.Duke komentuar futjen e parave të pista në ekonominë shqiptare dhe rënien e euros, Artan Hoxha zbuloi një mënyrë të re të përdorur gjerësisht në Shqipëri kohëve të fundit, për të pastruar paratë e drogës.Ai u shpreh se krahas ndërtimeve, tashmë ka filluar investimi në lojrat e fatit.“Investimi në lojërat e fatit është mënyra më e re e pastrimit të parave.Sot nuk janë shtuar lojtarët por vetëm lojërat. Është një nga fushat ku asnjëherë nuk merret vesh si investohet, si fitohet apo nga vijnë paratë”, – tha ndër të tjera Hoxha

Lexone

Ermal Meta: Kisha frikë para koncertit, nuk më kishte ndodhur kurrë

Ermal Meta, fituesi i “Sanremos”, përfaqësuesi i Italisë në “Eurovision”, i cili më 1 qershor mbajti një koncert madhështor në Tiranë, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “Top Show Magazine”.Ai rrëfeu një detaj mjaft të veçantë në fillim të intervistës për koncertin në sheshin “Skënderbej”. Ermali tregoi se është “frikacak” dhe këtë e ka kuptuar pikërisht para koncertit në Tiranë.“Kisha pak frikë para koncertit, pasi nuk kisha bërë më parë një koncert në Shqipëri, kur bën një koncert në një vend tjetër është më ndryshe, por këtu isha në shtëpinë time. Ka qenë një emocion jashtëzakonisht i madh. Nuk e imagjinoja të ishin aq shumë njerëz. Isha në panik dhe nuk më kishte ndodhur asnjëherë më parë kjo gjë, as në “Sanremo” as në “Eurovision””, tha Ermal Meta.6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kosovari që pretendon se shëron kancerinn

Ka rreth 60 vjet që merret me përpunimin e ilaçeve të cilat kanë përmbajtje bimore.74-vjeçari nga Vushtrria, Halil Braha, po pretendon se me ilaçet që përgatit ka arritur të shërojë edhe kancerin e lëkurës.Ai thotë se terapitë e tij bëjnë mrekulli edhe për hemorroide.Puna e tij po kërkohet edhe jashtë Kosovës.Me mjekësi popullore merret qëkur ishte fëmijë.Këtë punë, Halil Braha, 74 vjeç, nga komuna e Vushtrrisë thotë se e ka trashëguar nga familjarët e tij.Ai prej më shumë se 60 vjet merret me përpunimin e laçeve të cilat kanë kryesisht origjinë bimore.Mjeku popullor Braha tregon se me terapitë e tij ka arritur ta zhdukë kancerin e lëkurës.Ai thotë: Nëse pacientët vijnë në një fazë të hershme, pa problem ia largojmë kancerin e lëkurës. Ka pas raste kur ia kemi largu. Tash bilës së fundmi një pacientit në vesh kemi arritur që t’ia largojmë”.Në vijim ai tregon edhe për sëmundjet e tjera, të cilat thotë se ua ka gjetur ilaçin. Për hemorroide ai thotë se është ekspert...

Lexone

Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein thotë se është i pafajshëm

Ish-producenti i Hollivudit, Harvey Weinstein tha se është i pafajshëm para gjykatës ku akuzohet për përdhunim dhe sulm seksual.Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein shpallet i pafajshëm

Regjisori Harvey Weinstein është shpallur i pafajshëm nga akuzat për dhunim dhe ngacmim seksual. Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

O Blush, e ka gjobë apo çfarë?!

Nga Erjon BraçeKe bere kronika per Divjaken ne tre muajt e tu, sa nuk ke bere per Korcen, Fierin, Vloren, Lezhen, sa Top Channel nuk i ka bere gjithe jeten per Shkodren, jane fiks sa kronikat letyre per Tiranen!Me e keqja eshte se, keto kronikat per Divjaken-te gjitha te zeza e te liga, i ben gjithnje pasi flas une, duke humbur dhimbshem dhe “eksklusivitetin” e lajmeve.Fjala bie, sapo altinit tend ju kthye pushka nga Greqia, ke shkuar ne Cerme Pasha-jo ne shtate Cermat, ne Cerme Pasha, ke gjetur nje kanal te pastruar, 60 metrat e fundit te se cilit, tamam ai qe fliste per ty, si la te pastroheshin me avlline ngjitur me kanalin e qe si jepte mundesi mjetit te punonte, per te thene qe toka po cahet tani pasi u permbyt ne dimer.Blush, gjobe me keto mund ti vesh nje deputeti qe nuk di ku i bie zona, jo mua. Harroje!Ajo toke nuk eshte permbytur asnjehere gjate dimrit, zero.Po, ajo u mbyt tre jave te shkuara kur ra pa pushim mbi 80 milimetra shi ne vetem 6 ore.Nuk genjen dot ke..

Lexone