Home / Tag Archives: artistik

Tag Archives: artistik

Avicii preu damarët, letra e hapur e familjarëve: Donte paqe

DJ i famshëm suedez Avicii vdiq pas një humbje masive gjaku pasi preu damarët me një shishe vere të thyer.Avicci, emir i vërtetë i të cilit është Tim Bergling, gjeti vdekjen në qytetin Muscat të Omanit më 20 prill.Javën e kaluar, familja e tij nëpërmjet një letre të hapur shkruante se 28-vjeçari nuk mund të vazhdonte më dhe kërkonte paqe.Letra, e firmosur nga familja e tij, e përshkruante Avicii-n si një shpirt të brishtë artistik dhe një djalë të ndjeshëm.“Ai luftonte me mendime për kuptimin e jetës dhe lumturinë. Ai nuk mund të vazhdonte më. Kërkonte paqe” , shkruan Daily Mail.

Lexone

Dj Avicii u vetëvra, e konfirmojnë familjarët e tij

Familja e DJ Aviciit, emri i vërtet i të cilit ishte Tim Bergling përmes një komunikate të lëshuar sot lanë të kuptohet se ai kishte kryer vetëvrasje.Në letrën e shkruar prej tyre, familja e muzikantëve e quanin Aviciin “një kërkues, një shpirt artistik i brishtë që kërkonte përgjigje për pyetjet ekzistenciale” dhe “një perfeksionist në arritjet e tij, i cili punoi shumë me një ritëm që çoi në stres ekstrem”.“Kur ai e ndaloi turneun e tij, Avicii donte të arrinte një ekuilibër në jetë për të qenë i lumtur dhe të ishte në gjendje të bënte atë që donte më shumë – muzikë. Ai me të vërtetë luftonte me mendimet rreth kuptimit, jetës, lumturisë. Ai nuk mund të vazhdonte më”, thuhej mes të tjerash në letër.“Ai donte të gjente paqe. Ai ishte një djalë i ndjeshëm i cili i donte fansat e tij, por shmangi vëmendjen. Tim, do të jesh përgjithmonë i dashuruar dhe fatkeqësisht i humbur. Personi që ishe dhe muzika jote do të na mbajë gjallë kujtimin për ty”, shkruhet në letrën e familjes.Kriju..

Lexone

Oktapod – Intervista ne KUB | Show Bizi Shqiptar – 25 Dhjetor 2015 – Vizion Plus – Variety Show

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV https://www.facebook.com/TurjanHyska28 https://instagram.com/turjanhyska/ Tweets by TurjanHyska Dy djemte qe menaxhojne faqen Show Bizi Shqiptar ne Facebook, dhe Kristina Prengaj – imazhi me i ri i faqes, ne intervisten ne “Kub”. C’kane ata per te thene per thashethemet e fundit te Showbizit? Nje format, shtylla kryesore e …

Lexone

Beni ecen vete

Regjia: Xhanfise Keko Skenari: Kiço Blushi Muzika: Limoz Dizdari Producent: Shqipëria e Re Viti: 1975 Aktorë: Herion Spiro, Pandi Raidhi, Dhorke Orgocka, Yllka Mujo, Gjergj Sallaku, Koço Guda, Selma Sotirialli, Genc Anastasi, Adrian Laperi, Ema Shteto Përshkrimi: Benin nuk e lejojnë të luajë jashtë mureve të shtëpisë. Xha Thomai që …

Lexone