Home / Tag Archives: arsenalit (page 2)

Tag Archives: arsenalit

PSG vjen me një përforcim tronditës

PSG ka bërë nënshkrimin më tronditës të vitit 2018  duke bërë një lëvizje për ish yllin e  Chelsean dhe Arsenalit, Lassana Diarra, përcjell ORAinfo. Ish-futbollisti i  Marseille është bashkuar në një marrëveshje afatshkurtër deri në qershor 2019 dhe gjigantët e Ligue 1 duken shumë entuziastë për këtë përforcim./ORAinfo/

Lexone

Po ndodh çmenduria..! Aubameyang nuk po transferohet në Arsenal

ARSENE WENGER pretendon se Arsenali nuk është afër në nënshkrimin me Pierre-Emerick Aubameyang, përcjell ORAinfo. Shefi ekzekutiv i Arsenalit, Ivan Gazidis, ishte në Dortmund gjatë 48 orëve të fundit dhe u tha se do të kushtojë 60 milionë funte për të nënshkruar me sulmuesin e Gabonit. Por Wenger është përpjekur …

Lexone

Arsenali u kthehet fitoreve duke e deklasuar Crystal Palacen

Një pjesë e parë e furishme ka mjaftuar që Arsenali ta kryejë punën ndaj Crystal Palace të shtunën pasdite në “Emirates”. Skuadra e Arsene Wenger e gjeti rrugën e fitores përsëri duke e mposhtur Crystal Palace me rezultat të thellë 4-0 në një ndeshje të luajtur në kuadër të xhiros …

Lexone

Ja si ndryshon formacioni i Arsenalit me transferimin e Aubas dhe Mkhitaryanit

Arsenali është shumë afër që ta transferoj Aubameyangun dhe Mkhitaryanin. Klubi londinez ka arritur marrëveshje me lojtarët, ndërsa mbetet vetëm marrëveshja me skuadrat e lojtarëve. Arsenali me transferimin e Aubameyangut dhe Mkhitaryanit, do të shndërrohej në një skuadër që do të ishte rrezik për çdo kundërshtar, duke ditur aftësitë e …

Lexone

Mustafi e kall me këngë të Ardianit e Capital T (Video)

Mustafi e kall me këngë të Ardianit e Capital T (Video)

Shkodran Mustafi po i kalon pushimet nën tingujt e këngës së re të Ardian Bujupit e Capital T. Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, po vazhdon t‘i shijojë pushimet verore, pas triumfit me Gjermaninë në Kupën e Konfederatave, shkruan Gazeta Express. Këtë po e bën nën tingujt e këngës “ANDIAMO”, …

Lexone